Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozpuści ci tych zbiorników? Jak reaguje rsm ze stalą?

 

 

Zbiornik ma 4mm grubości ścianki, po 5 latach przechowywania jest nalot rdzy i tyle, jak kto ma więcej kasy to aluminium polecam, ale nie widzę potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolorowe szybciej bierze niż stal. A ta rdza nie zatyka filtra i końcówek? U mnie we wiosce są 3 zbiorniki po paliwach po 8 tyś. Myślałem nad rsm ale raczej wolę jakiś kojec obłożyć foliami byle kot tam się i myszy nie topiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużyłem juz jakieś do 300t rsmu, filtry ztyka jak beczkę czyścisz na koniec i ostatnie 100l nie przecedzisz przez płótno.Żadnych kojców, beczkę gdzie chcesz tam ustawisz, a pompa praktycznie do zera prawie wybiera i tyle. Na metalach kolorowych na nowych to nalo się robi praktycznie po jednym dniu pracy.W tym roku, jak ktoś zużywa 100t saletry to jak kupi RSM32 to oszczędza 30tyśzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy orze jak może, ja trzymam RSM w mauzerach 1000l ,gdy zaczynam je wiosną opróżniać,puste ustawiam pod rynny i łapię deszczówkę.A jesienią ponownie zalewam RSM-em.Kojec wyłożony folią to nisko nakładowe rozwiązanie i po opróżnieniu zawsze może być wykorzystany np.na basen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej zrobić sobie basen. Zimą rsm a latem do popływania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby to chińskie badziewie wytrzymało nacisk ponad 14t. Pozatym czy go nie rozpuści. Ja myślałem o basenie wykopanym w ziemi.

Wiecie jakie są 3 najbardziej znane na Świecie słowa?:

Made in China

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witm wszystkich sorki, że na tym forum pytam, ale i tak większość z forumowiczów ma kombajn zbożowy. A chodzi mi o to, że kupiłem kombajn i planowałem zrobić kurs, ale jak się dowiedziałem, że koszt to 400zł + vat, to się zastanawiam. A moje pytanie, to do czego ten kurs ma być przydatny?

 

Z góry dzięki za odpowiedż.

Ps. odpowiedż może być na forum o maszynach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witm wszystkich sorki, że na tym forum pytam, ale i tak większość z forumowiczów ma kombajn zbożowy. A chodzi mi o to, że kupiłem kombajn i planowałem zrobić kurs, ale jak się dowiedziałem, że koszt to 400zł + vat, to się zastanawiam. A moje pytanie, to do czego ten kurs ma być przydatny?

 

Z góry dzięki za odpowiedż.

Ps. odpowiedż może być na forum o maszynach.

Chodzi o to żeby ktoś mógł wystawić bylejaki papier za niezłe pieniądze. Nic ci nie da ten kurs. Ja kombajnuje od 7 lat i ani razu nikt odemnie nie chciał żadniego papieru. Nawet policja mnie nie zatrzymuje coprawda zdejmuje heder jak jadę po drogach więc nie mają powodów i nawet nie prójują. A jak w zeszłym roku zatrzymywali to tych co mieli hedery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ : papier się przyda w wręcz jest wymagany gdy chcesz ubezpieczyć nowiutki kombajn,w razie W na polu ubezpieczyciel zarzuci że to z winy nie uprawnionego kombajnisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bedziesz miał to co innego znajdą. Sam dobrze wiesz jak z nimi jest. Byleś zapłacił składkę a potem mamy cię gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do papieru na kombajn to jest sprawa jak ze wszystkim. To że nikt tego nie kontroluje to nie znaczy, że nie jest potrzebny. Wszystko jest ok dopóki coś się nie stanie. Jak komuś wciągnie ręke albo co innego w kombajn to wtedy jest problem i płacz. Podobnie jak się pole zapali itp. Jak się spali sobie to pół biedy, gorzej jak się spali tak z 30ha sąsiadowi od tego kombajnu prowadzonego przez Ciebie bez uprawnień... i wtedy sądzę że OC gospodarstwa Ci nie pomoże. Co do prowadzenia kombajnu i kontroli Policji. Ludzie a od kiedy policja kontroluje na drodze, czy masz uprawnienia kombajnisty????. Uprawnienia nie są do prowadzenia po drodze, tylko do wykonywania omłotu. A co do jazdy z hederem, jak mieliśmy bizona go nie ściągaliśmy to kontroli nie było, a jedynie raz słowne upomnienie które brzmiało tak : Gdzie się Pan k....a pchasz z tym hederem...

Pewnie możemy żyć w przekonaniu, że uprawnienia są do bani bo przecież ubezpieczalnia zawsze coś wymyśli.... idąc tym tropem nie ubezpieczajmy upraw bo przecież ubezpieczalnia coś wymyśli, nie kupujmy OC/AC samochodu bo po co itd. Gwarantuje, takie przekonanie się szybko zmieni własnie w sytuacji ekstremalnej czyli wypadek bo własnie wtedy ubezpieczalnia powie że sam sobie jestes winien i nic nie dostaniesz.

Co do samego kursu.... heh to faktycznie niezła ściema i nic się tam nie nauczysz i prawdą jest że sposób na robienie kaski, ale niestety w moim przekonaniu należy to przejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jazdy maszynami wolnobieżnymi po drogach wymagane jest prawko kategorii T, aby zrobić uprawnienia kombajnisty które pozwalają pracować tą maszyną musisz mieć T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregorfik ma racje ...bez papieru się nie wymigasz...dzis opłacałem oc gospodarstwa w HDI i kazali mi dopłacić za kombajn ze jest w gospodarstwie ??? 25 zl??? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odbiegamy od tytułowego tematu ,ale jak pszenica śpi to >>>>>>

w Concordi tylko nowe i z cało rocznym OC kombajny zostaną ubezpieczone po okazaniu uprawnień,na stare nie ma takich wymogów,HDI cię naciąga rozpoznaj sprawę w Concordi ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego samo B wystarczy żeby po drodze publicznej poruszać sie maszyną wolnobieżną.

Czy limit wagi 3.5 t ma znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie bo ciagniki mają większą wagę a można nimi jeździć na B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli nic się niewydaży to żeczewiście żadnych uprawnień niepotrzeba ja jeżdziłem kombajnem 11 lat bez uprawnień ani policja niezatrzymywała ani zakład ubezpieczeń niewymagał przy ubezpieczaniu oc kombajnu ,do momentu gdy podczas tegorocznych żniw na drodze doszłodo kolizji gość wyprzedził kombajn i rabtownie przychamował, kto ma bizona wie jaka jest droga chamowania,wiem jego wina ale bizon był z hederem dlatego nie wezwałem policji .zpisaliśmy oświadczenie gdy dostałem wezwanie z concordi to pierwsze co to musiałem okazać uprawnienia ja niemam ale mój brat ma i gość zrobił tak że to on prowadził kombajn . Brat za uprawnienia dał 500zł a szkoda została wyceniana na 5500 zł szkoda ż biorą pieniadze na oc za kombajn i niemuwią że wazne tylko z uprawnieniami . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...