Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

kol. rafa80 już raz walczyłem, teraz czas na was młodych.

Ps.

Jeśli chcecie wiedzieć czemu PO chce cenzury Internetu to odpowiadam.

BO SIĘ BOJĄ!!! Boją się, że wreszcie My Polacy, PRAWDZIWI POLACY a nie "farbowani" za pośrednictwem Internetu dogadamy się i zrobimy tu rozpierduchę, rewolucję. Popędzimy wielkich Zachodnich pseudo inwestorów. Niech premier Tusk odpowie nam na pytanie: ile inwestują w Polsce wielkie OBCE sieci handlowe, ile wytworzyły PKB i jaką gałąź produkcji rozwijają? Dlaczego zablokowaliście przejmowanie hipermarketów przez polskich przedsiębiorców? My też potrafimy handlować własnym towarem!!! Szanowni Państwo czas z tym skończyć! Musimy znaleźć ludzi którzy nas poprowadzą! hmmm.. Tylko kogo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy to jakaś antyrządowa strona propagandowa czy forum drobiarskie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój. Jakbym chciał posłuchać o polityce, to włączyłbym radio Maryja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie jestem zwolennikiem ,żadnej z pozostałych partii naszego parlamentu , ale muszę przyznać ,że jak dotychczas to najlepsze wpisy jakie dokonał JAJCZAREK. U nas władze samorządowe tak bardzo wymiotują na Polskich drobnych handlowców ,że żeby pozbawić ich chleba - wydali uchwałę- podwyżka opłaty z 2 zł/ m2 na 50zł/m2 DZIENNIE (za ziemię) - nie zakazali handlu ze straganów (pewnie byłoby to ograniczanie "wolnego handlu") -ale tak dowalili ,żeby zostały tylko duże sieci sklepów. Gnoje Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromie się cieszę że w niektórych kwestiach jesteśmy jednomyślnie zgodni co nic nie zmienia że na mojej fermie od poniedziałku będą obowiązywać nowe ceny jaj związane z nieustannie rosnących kosztów produkcji, oraz ze zaczynającym brakiem unijnych jaj na rynku.

PS.

Nigdy nie głosowałem na PO czy tam na SLD (jedna frakcja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż raz się z jednym zgadzamy i odrobinę patriotyzmu posiadamy

 

- jaj brakuje, podwyżki nieuniknione.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam !!1

Co jak co, ale kłamstwo pomioty mają opanowane do perfekcji, nawet okiem nie mrugną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DWÓR SIĘ BAWI,PODDANI PRACUJĄ!!!! Kiedyś wieszali za złowienie ryby w stawie PANA.Dzisiaj zrobili z nas przestępców i mogą cię wtrącić do lochów.Przecież ten sprawiedliwy profesor co oblał jaśniepana pewnie straci pracę. Dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba jak najszybciej odsunąć ten rząd od władzy bo robi z nami co chce i traktuje nas jak zwykłe bydło. najlepiej wcześniejsze wybory i to jak najszybciej

- hmm.. nie widzę przy władzy też innych partii które są;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziały w społeczeństwie są tak głębokie jak Kanion Colorado lub Rów Mariański.

- trudne do zakopania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie polityki , ale jak widać wkrada sie i tu

Szanowni forumowicze piszacy o polityce , jezeli cos Wam nie pasuje w naszym kraju zapiszcie sie do partii , której program Wam odpowiada i zmieniajcie Polske .

Mozna tez załozyc własna partie - jezeli posiadasz takie genialne pomysły jak zaradzic na to co jest .

gdzie sie nie obejze to słysze tylko - źle ,źle źle - ale jak sie zapytasz jednego i drugiego czy uczciwie płaci podatki , to zaczyna kręcic , ze to sie nie opłaca itd .vbo państwo go okrada . wszyscy biora lewe zwolnienia lekarskie i reszta temu przyklaskuje , bo ZUS trzeba miec w d...

Przykładów moge mnozyć , aby państwo było silne , musi miec kase , aby miało kase my musimy ja zapłacić - taka jest demokracja .

a gdzie nie zajade na kurnik ( vatowiec) mozna kupić jaja bez kwitu bez problemu

 

Jeszcze jedna sprawa , nikt nikogo nie zmusza do działalnosci jaka prowadzi , i jezeli komus nie odpowiada niech sie przestawi na cos innego - ja w swoim zyciu parokrotnie zmieniałem profil działalnosci , i nie piszcie mi o poniesinych kosztach itd. jak sie nie opłaca ZMIEŃ i nie marudź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazyn pusty. Od jutra u nas podwyżki o grosik na każdym sorcie.

Najbardziej brakuje jaja dużego ale i o małe się pytają.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczęło się na początku 1989 roku w czasie tzw. "okrągłego stołu" potem było tylko gorzej.

 

W lutym 1989 r. z Narodowego Banku Polskiego wydzielono dziewięć banków tj.

1. Bank Przemysłowo-Handlowy,

2. Powszechny Bank Kredytowy

3. Bank Zachodni

4. Wielkopolski Bank Kredytowy

5. Bank Gdański

6. Powszechny Bank Gospodarczy w Łodzi (PBG)

7. Bank Depozytowo-Kredytowy w Lublinie (BDK)

8. Pomorski Bank Kredytowy w Szczecinie (PBKS)

9. Bank Śląski.

 

Banki z pierwszego " rozdania " szybko znalazły inwestora zagranicznego i te banki bardzo szybko wprowadzono na giełdę i w ten sposób sprywatyzowano.

Na dzień dzisiejszy 70% sektora bankowego w Polsce kontroluje zagraniczny kapitał, minister Grad zapowiada prywatyzację kolejnych banków w których udziały ma państwo polskie: PKO BP, BOŚ, BGŻ.

Krwioobieg gospodarki jakim jest sektor bankowy jest już w rękach kapitału zagranicznego.

 

ACH SZKODA SŁÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam podwyżki jaj, jak najbardziej są nieuniknione

 

- co do polityki mało zabieram głosu, ale czasami trzeba.

Moim zdaniem Tusk i Rostowski +Boni to chłopcy na posyłki największych korporacji świata które to z kolei mają za zadanie ściągnąć największą ilość pieniędzy z rynku. Zysk nie jest czymś złym, złem jest sposób w jaki zdobywa się pieniądz, a korporacje, naftowe, finansowe- mają ludzką krew na rękach .. Dzięki tym działaniom mają ww. panowie zagwarantowane stołki w instytucjach Europejskich lub prywatnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie sie nie obejze to słysze tylko - źle ,źle źle - ale jak sie zapytasz jednego i drugiego czy uczciwie płaci podatki , to zaczyna kręcic , ze to sie nie opłaca itd .vbo państwo go okrada . wszyscy biora lewe zwolnienia lekarskie i reszta temu przyklaskuje , bo ZUS trzeba miec w d...

Przykładów moge mnozyć , aby państwo było silne , musi miec kase , aby miało kase my musimy ja zapłacić - taka jest demokracja .

a gdzie nie zajade na kurnik ( vatowiec) mozna kupić jaja bez kwitu bez problemu

 

Jeszcze jedna sprawa , nikt nikogo nie zmusza do działalnosci jaka prowadzi , i jezeli komus nie odpowiada niech sie przestawi na cos innego - ja w swoim zyciu parokrotnie zmieniałem profil działalnosci , i nie piszcie mi o poniesinych kosztach itd. jak sie nie opłaca ZMIEŃ i nie marudź .

 

 

Szp. embag

pier... trzy po .... aż się czytać nie chce, osłabiasz te forum wstyd że próbujesz w taki sposób reprezentować ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego embag, niektórych działalnosci nie da sie zamknąc od tak!

są zobowiązania wobec innych itd. wiec nie klep takich głupot!!!

gdybym mógł od zaraz bym to zmienił!a niestety to nie takie proste!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Jajczarek, Jajczarek…. To jest forum drobiarskie a nie tablica propagandowo antyrządowa. Daj już spokój.

Mi też się wiele w tym kraju nie podoba. ale to nie powód, żeby zaśmiecać forum. Tym bardziej, że nie do końca masz rację. Żeby łatwiej było zrozumieć nawiąże do naszej branży.

W 1989 roku Polska, że tak się wyrażę, odzyskała niepodległość. Od tego momentu mogliśmy decydować sami o sobie, wziąć inicjatywę we własne ręce. Zaczęła liczyć się przedsiębiorczość. Polacy mogli w końcu myśleć o własnej działalności (np. założenie własnej fermy). Przed 1989 rokiem było to praktycznie nie do pomyślenia. Był jednak jeden mały problem. Byliśmy krajem bardzo, bardzo biednym. Praktycznie bez kapitału i bez doświadczenia w nowoczesnej gospodarce kapitałowej. Żeby założyć fermę, przyszły hodowca potrzebował pieniędzy. To samo oczywiście dotyczyło każdego, kto myślał o założeniu jakiejkolwiek działalności. I niewielu było takich w 1989 roku, którzy te pieniądze mieli (mówię o normalnych ludziach a nie dygnitarzach partyjnych). Tak więc, żeby założyć tą wymarzoną fermę, przyszły hodowca musiał udać się do banku po kredyt. Niestety. W 1989 roku nasz system bankowy praktycznie nie istniał. Mieliśmy co prawda kilka własnych banków (państwowych) ale po pierwsze zupełnie nie były one przygotowane strukturalnie do obsługi tego typu klientów a po drugie, co chyba nawet ważniejsze, zupełnie nie miały środków aby udźwignąć ciężar zapotrzebowania na kredyty gospodarcze. To właśnie dlatego tak bardzo potrzebny był nam w tamtym czasie kapitał zagraniczny. Bez niego Polska w żaden sposób nie ruszyłaby do przodu. Tylko dzięki temu, że na Polski rynek weszły obce banki, ze swoim doświadczeniem i ze swoimi pieniędzmi, pan X czy pani Y mogła liczyć na to, że dostanie kredyt na rozkręcenie wymarzonego biznesu. Nasze banki porostu nie miały pieniędzy, aby takich kredytów udzielać.

 

Inaczej mówiąc to jest trochę tak, że Polskę można porównać z hodowcą, który, żeby się rozwijać, musi wymienić klatki ale nie ma na to pieniędzy. Jedyny ratunek w takiej sytuacji to poszukać pieniędzy na zewnątrz (np zaciągnąć kredyt, wziąć wspólnika itp.). I to właśnie zrobiła Polska po 1989 roku. Wpuściła pieniądze na swój rynek. Dzieki temu mogliśmy się rozwijać.

 

Na świecie jest kilka krajów, które odizolowały się od obcego kapitału. Białoruś, Korea Północna czy nawet Ukraina. Nie jestem jednak pewien, czy ta ścieżka, którą wybrały te państwa jest dużo lepsza od tej, którą poszła Polska.

Jest dużo opracowań na ten temat. Podstawy historii ekonomicznej Polski powinny być moim zdaniem wprowadzone już w podstawówce (tak jak i podstawy ekonomi).

 

Mi też się wiele w tym kraju nie podoba ale to nie miejsce na takie dyskusje !!!!

Tutaj rozmawiamy o cenach na jajko konsumpcyjne. A TE CENY OD JUTRA U NAS W GÓRĘ !

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Kogut

Właśnie takimi moralniakami zaśmiecasz to forum , czego zabraniasz innym. Poza tym próbujesz zaklinać rzeczywistość swoim niepoprawnym optymizmem. Złoty mocniejszy to export stop a zacznie się import.

Co do twoich teorii o obcym kapitale , to masz 100% racji.

Ten kapitał buduje coraz więcej nowoczesnych wielkich obiektów i prowadzi planową produkcję jaja z umowami na odbiór na kilka lat do przodu. Ten kapitał jak wpier...ił polskie banki tak też pochłonie każdą rentowną gałąź naszej rodzimej produkcji , wraz z twoją budą(nawet zmodernizowaną) Obyś tylko zdążył spłacić kredyt.

Kumasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alojz,

w Twoim poście znalazłem co najmniej trzy błędy logiczne. Nie będę teraz tutaj rozwijał tematu i tłumaczył jakie to błędy. Ekonomia to nauka ścisła i nie podlega żadnym poprawnym lub mniej poprawnym, optymistycznym lub pesymistycznym zaklęciom. Oczywiście można twierdzić, że ze względów patriotycznych 2+2=7 ale nie znaczy to, że tak jest w rzeczywistości.

Od czasów powstania internetu działamy na rynku globalnym. Dodajmy do tego postęp w transporcie i okaże się, że nazwa rynek globalny traci co nieco na znaczeniu. Podróż z Warszawy do Londynu twa krócej niż do Gdańska przy podobnych kosztach. Dzisiaj dla nas rynek lokalny to rynek europejski. Kapitał nie zna granic ani nie ma narodowości. Kuzyn cztery lata temu rozpoczął działalność (nie związana z drobiarstwem). Rozwinął firmę, dzięki zamówieniom od firm zagranicznych. Dzisiaj otwiera oddział w Hamburgu ! Ale to pewnie jest bardzo niepatriotyczne i zasługuje na potępienie.

O czym Wy ludzie kurde mówicie ? Czytając Was czuje się jak pod jakimś zaborem !

Powtarzam, że mi też się wiele rzeczy nie podoba w tym kraju ale to nie miejsce na takie dyskusje !!!

 

Jajo w górę od przyszłego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze politykom, każdy z nich nic tak naprawdę nie robi dla dobra kraju, ani ci z prawa ani ci z lewa a ci w środku to największa prostytucja polityczna, powinni się wstydzić za to do czego doprowadzają ten kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...