Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

podaje najniższe ceny (netto) jakie otrzymuje bez żadnego problemu

xxl 0,43

xl 0,38

1a 0,35

1b 0,33

2a 0,31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każą płacić za ocieplenie klimatu, a u nas zimno jak na Syberii... za co my płacimy?

- dobrze że cena jaj mnie rozgrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas:

 

XL - 0,42

0 - 0,38

I A - 0,36

I B - 0,34

 

Zero na magazynie. Zabierają wszystko zaraz po sortowaniu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a 34

1b 32

i.t.d.

 

Jaja wysprzedane z wyprzedzeniem do niedzieli włącznie. BRAK TOWARU !!!

 

Boje się tylko, że obecna w miarę dobra (ale bez przesady) koniunktura może mieć przełożenie na szalone pomysły niektórych mniej logicznie myślących hodowców: "skoro dobrze płacą to se produkcję zwiększę i zarobie więcej pieniędzy ...".

Panowie (i Panie rzecz jasna)- nie tędy droga !!!

Zwiększanie produkcji= więcej jajka= niższa cena.

 

Obecna sytuacja wzięła się stąd, że produkcja została ograniczona przez przymusowe inwestycje. Mniej produkujemy a bardziej się cieszymy NIE PSUJMY TEGO !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jajka w detalu dochodzi do 1 zł. i jest ono już cholernie drogie. A jajko kojarzy się raczej z tańszą żywnością. Teraz jest w cenie łososia i to z całą pewnością odbije się niebawem na spożyciu. Takie procesy mają dużą bezwładność. To też hodowcy powinni mieć na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a-0,32

1b-0,30

2a-0,29

tak dziś kupiłem

panowie ciągnijcie dalej ceny do bólu aż stanie 1a-0,50 gr. a ja dziś mówię im większa górka tym głebszy dołek już raz to przerobiliśmy....................

w tym roku pewnie ceny będą bardzo wysokie ale jak się hodowcy nastawią na zyski i dołożą produkcji to ja już widzę drogie jajo w przyszłym roku...........

na dziś już widać mniejszą sprzedaż ale jak czytam jak się nie podoba to przetwórstwo zapłaci .................. i owszem ale do czasu nic nigdy nie trwa wiecznie

co do cen paszy to producent mówił że płaci w provimi 930 zł netto /1 tonę.

rano było 22 st. mrozu no cóż trzeba wytrzymać jak i te ceny.........

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co niby hodowcy mają zrobić ?

Czyżby to już nie rynek dyktował ceny ?

 

Pani/Panie biedroneczko, a może to jest tak, że ceny są wysokie, ponieważ nie wszyscy hodowcy wytrzymali ten okres, gdy jajko było poniżej 20 groszy ? A może też wielu hodowców zadłużyło się tak, że nie stać ich było już na wymianę klatek ? A może wielu też po prostu zbankrutowało ?

 

Jajko obecnie nie jest wcale drogie. Jest w normalnej cenie gwarantującej zwrot kosztów poniesionych na jego wyprodukowanie i minimalny zarobek dla producenta. Wierzcie mi, że hodowcy teraz kokosów wcale nie zbijają. To prawda, cieszymy się z obecnej sytuacji ale to dlatego, że po raz pierwszy od wielu, wielu miesięcy nie dokładamy do produkcji !

 

Cena poniżej 20 groszy to była bzdurna cena, przy której nie da się prowadzić produkcji bez strat. Tak niskie ceny powinny martwić nie tylko hodowców ale również handlarzy, ponieważ brak opłacalności produkcji powoduje w konsekwencji jej ograniczenie. A ograniczenie produkcji= brak towaru do handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ze wszystkim ale uważam że jajo powyżej 0,30 gr. z fermy w dłuższym okresie czasu spowoduje odwrotny efekt.......

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czyta ten oszołom, który wymyślił te unijne porodówki (gniazda), niech mi odpowie czemu moje panny w tym czerwonym burdeliku nie chcą znosić jajek a…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, musisz porozmawiać z lek. Powiatowym on robi wywiad z kurą, spisuje dane z dowodu i zakłada kartę pacjentki. Potem ta kura ma sprawdzane ciśnienie, temperaturę i tętno, mierzy się jej miednicę – to nieinwazyjne badanie zewnętrzne. Lekarz bada też sytuację położniczą – jakie jest rozwarcie, czy jest zachowany pęcherz płodowy i na jakiej wysokości jest przyszłe jajo. Jeżeli jest czas, to wykonuje się krótki zapis KTG. następnie jest przenoszona na salę porodową czyli gniazdo, gdzie trafi a pod opiekę dyżurujących tam lek. położnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubojnia Drobiu A&B DROB Sp. z o.o. zakupi każdą ilość kury rosołowej ( nioski ) do uboju.

 

 

 

tel: 606 640 125

www.abdrob.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiążę stałą współpracę z odbiorcą jaj, jajek z chowu ekologicznego nr „0”, w ilości ok. 4 000 szt/dziennie. Jaja pochodzą z woj. Warmińsko-mazurskiego od kur zielononóżek, potwierdzone certyfikatem. kontakt porbud2000@poczta.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaja tańsze ?

hmm.. i komu mam wierzyć, tobie czy kolegom z mazowsza, postawiłbym na to drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w handlu najgorsi są żydzi, bo jak Żydowi ukradną 100 dolarów to zbrodnia ,jak Żyd ukradnie 100mln dolarów to jest cymes geszeft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze placilem

1b 32 1a 34

ale towaru juz braknie i krzycza ze chca wiecej....

Oj bedzie gorka beda starali sie troszke wysoka cena zatrzymac popyt ktoryjest wyzszy aniezeli podaz a my i tak zaplacimy no i teraz jeszcze kazdy ciagnie na magazyn-....robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ceny w górę 2a 0,30

1b 0,31

1a 0,33 netto

W Polo Markecie jak zwykle cena na półce 3,99 ale towaru brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...