Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

PROMIX

Wysłany: 07:50 Pon 13 Lut 2012 Temat postu:

Ceny z giełdy Katowice na ta chwile

"0" 0.38

"1A" 0,36

"1B" 0,34

"2A" 0,33

Ceny oczywiście netto .Nie będę podawał u kogo ale pewnie większość z was ma tam kogoś znajomego wiec łatwo sprawdzić ,a z tego co wiem dziś dostawy wchodzą 1A 0,35 wiec pewnie coś podniosą

 

 

Weź Ty chlopie mlot i sie tak zdrowo... pakowalnia placi 0.34 nawet 0.35 za 2a a Ty pier...lisz ze na gielde wejdzie 1a po 0.35 Kolejny nie wytrzeźwiał jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna uważam ze tu prawdy nie ma co pisać bo zawsze jeden z drugim wie lepiej .

Klient którego zaopatruje dobierał dziś skrzynkę "M" 2A folia i płacił 0,36 netto ale oczywiscie ty wiesz lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie płaczą i płacą, ale jazda. Jaja szły dzisiaj jak ciepłe bułeczki, ciekawe co się stało że tak one ruszyły, czyżby za granicę szły, czy to wszystko przez te klatki. Co myślicie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BigEgss przeczytaj post z rana P.leszkiewicz i zobacz jakie ceny napisał . Różnica 1 grosza z tym co podałem ale on oczywiscie tez pisze" głupoty " bo pakowalnia płaci 0.35 za 2 a :)

Nie wiem ile pakowalnia która znasz płaci i mało mnie to interesuje , podałem ceny z mojego rejonu ,a co ty sobie myślisz to mnie mało interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj miałem zabrać głos na forum apropo cen. Ceny które podjąłem rano okazały się mocno nie aktualne już koło południa. Telefon za telefonem a jaja nie ma gdzie kupić

 

Ceny na dziś:

 

0 - 0,45 ( cena podskoczy jak ruszą targi i bazary )

S - 0,40

1a - 0,38

1b - 0,36

2a - 0,35

 

 

I znowu nie wiem czy za parę godzin coś się w tej kwesti nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a po 0,50 gr. a po co podnosić po 2 gr. lepiej od razu........................

ALE CZAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1a po 0,50 gr. a po co podnosić po 2 gr. lepiej od razu........................

ALE CZAD

 

jak trzeba będzie to i tyle zapłacisz.

 

Pamiętajmy, że to rynek dyktuje cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ktoś nie pisał, że jestem stronniczy, jeżeli będzie po 50gr i będę potrzebował jaj, to i ja tyle zapłacę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się narobiło!!!

jaja tylko dla stałych!

 

a co do tych 50 gr za 1a to myśle że to kwestia czasu- 2-3 tyg!

niezłe jaja z tych jaj wychodzą,co?!!?!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej cenie jajka jest szansa, żeby trochę dziury finansowe połatać. Trzeba oddać dług w wytwórni pasz, zapłacić za opakowania (bo od pół roku nie płacone) no i zaległą ratę w banku.

Kurcze, a na życie wciąż brakuje

 

Panowie i Panie, ciągnąć ceny w górę bo więcej takiej okazji może nie być. Za rok, za dwa, pojawią się tacy imbecyle, którzy będą chcieli być "lepsi od sąsiada" i w imię zachłanności wezmą nowe kredyty i postawią nowe kurniki. A wtedy znowu cena PIERDUT w dół. I chociaż zła koniunktura na rynku dotknie wtedy również i mnie, to na pocieszenie pozostanie mi fakt, że to nie ja jestem takim imbecylem, i że to nie ja dorabiam tych "złych" handlarzy, dokładając 10 groszy do jajka. Mam niewielką fermę (do 30-tu palet tygodniowo), i jestem w stanie sam rozprowadzić towar, więc ewentualne załamanie rynku nie dotknie mnie aż tak bardzo jak tych, co budują sobie wielkie molochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy bez jaj to zaczyna sie spirala jak na gieldzie z akcjami czy z walutami dzwonisz by kupic jeszcze po 36 bo juz wiesz ze jest po 38 a bedzie po 40 i tak tysiac telefonow wykonasz a i tak nic nie dostaniesz to juz w akcie desperacji dasz te 40 bo juz slyszysz ze jest po 40 czekamy na dalszy ciag wydarzen w przeciagu 14 dni zysk wysokosci 30 procent lepiej niz na gieldach swiatowych Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy się skonczy miejsce w magazynach niektórych producentów.....Ale z drugiej strony robię to samo. Po co sprzedać dziś skoro jutro można o 5 groszy drożej. A gdzie jest pułap maksymalny...? Kto jak obstawia? Nawet markety same skarcają termin płatności. I to są dopiero jaja...

P.S.Czy ktoś może potwierdzić, że Pan B. zrezygnował z obsługi Biedronek...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podnosić ceny w detalu, bo później będzie płacz. Przed Wielkanocą 1A na pewno osiągnie magiczną barierę 40 gr. w hurcie.

Głupio byłoby, gdyby na półkach w sklepach jajko było tańsze niż na fermach !

Przyznaje, myliłem się. Muszę zrewidować swoje prognozy. Wszystko bowiem wskazuje na to, że do świąt jajko osiągnie 50 gr. bo 40 to kosztuje już teraz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie reakcja rynku finalnego, czyli konsumenta. Czy będzie spadek sprzedaży, a jeśli tak to jaka będzie tego skala?

Teraz tłusty czwartek, niedługo Wielkanoc. A co potem? Hmmmm....robi się nadzwyczaj interesująco.

Swoisty test na układ pomiedzy producentem a odbiorcą.....jak Kuba Bogu tak i Bóg....Kubańczykom..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć drobnych handlarzy juz wymieka, drobni sprzedajacy po 20-30 skrzynek biorą urlopy,drobni hurtownicy nie wiedzą co się dzieje i czy placic,

.....

 

Ceny 1a 039-0.41

1b 37-38

 

 

Wogole strach pisac... ku.wa co sie wyprawia w tym chorym kraju

 

PANIE PREMIERZE JAK ŻYĆ???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam m i s ceny 0,25 i 0,22..................

odbiór w połowie maja

pozdrawiam..........

p.s.

co się dzieje z jajczarkiem czy zachłysnął się ceną i nie może wydobyć słowa ................. ciekawe jakie u niego ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...