Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:50 Czw 23 Paź 2014

Gęsi - reprodukcja i tucz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 64, 65, 66  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gans

PostWysłany: 20:18 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jdembowski jak ten chlopak bedzie rumiankiem oczy przemywal Question Question romek31sl . sprobuj poszukac jakiegos lekarzyka trafiaja sie wporzo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gans

PostWysłany: 20:15 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze bedzie lepiej Smile kolego z mazur -apropos ciekawe czy mnie ten ekodrob ilawa nie opierdoli bo wszedzie bandy cwaniakow Evil or Very Mad ale wale wszystko jak moge - wiem ze na pisklalach opier.... tez itd .
Powrót do góry
jdembowski

PostWysłany: 19:57 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówię o własnych doświadczeniach. Mozliwe że problemy z oczami zaczęły się gdy gęsi były jeszcze w zamkniętym pomieszczeniu a teraz doszedł jeszcze przeciąg. Wydaje mi się że 5 tydz. to za szybko na odrobaczenie no chyba że zachodzi taka potrzeba. Czyli ciemne otoczki wokół oczu , nastroszone pióra , gęsi chudną. Po każdym odrobaczeniu gęsi przenieść na inny wybieg a stary np. przeorać , zdezynfekować wapnem i przesuszyć. Najważniejsze aby gesi odrobaczyć przed samym tuczem czyli 1- 2 dni przed. Z reguły jest to 13-14 tydzień chowu.
Powrót do góry
frytka

PostWysłany: 19:34 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześc jak cena jajka zapłodnionego lub po ile kupujecie pisklaki .REPRODUKCYJNI ODEZWIJCIE SIĘ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
romek31śl

PostWysłany: 19:30 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za informacje ale moje gesi są teraz we wiacie która ma ściany tylko do wysokości 1.70 a reszta i tak jest obita siatką a na łakach przebywają po 13 godzin wiec chyba tak żle nie mają. Apropo odaobaczania to ja odrobaczamn w 5 tygodniu a pożniej jeszcze około 11 lub 12 tydzień
Powrót do góry
jdembowski

PostWysłany: 19:15 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odrobaczanie profilaktycznie 2 razy. Pierwsze w wieku 8-10 tyg. , drugie przed samym wstawieniem na tucz. Jeśli na wybiegach jest mokro można przeprowadzić dodatkowe odrobaczenie według potrzeb.
Powrót do góry
jdembowski

PostWysłany: 18:59 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczy ropieją gdy w pomieszczeniu jest za dużo azotu. Trzeba ziększyć wentylację , przemyć oczy np. rumiankiem a jak jest pogoda to wypuścić gesi na dwór.
Powrót do góry
Marek9

PostWysłany: 18:11 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gans: Masz gęsi zrużnicowane bo nietrzymałeś się żelaznych regół .
To znaczy: obsada
temperatura
pasza
ściułka
wentylacja
wybieg
Miałeś gęsi podzielone na grupy przypatrz się tam gdzie miej śmierdzi są więkrze.
Dojedź spokojnie do końca następnym razem będzie lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gans

PostWysłany: 12:49 Sob 5 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy mam sporo drobnych gasek bo jak jest z wyrownaniem sa w 8 tygodniu Question
Powrót do góry
MAREO

PostWysłany: 12:12 Pią 4 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

romek31śl napisał:
Gans moze Ty masz bardziej udanych weterenynarzy ale ja nie zbyt. Jak bym czasami sam nie zadziałał w odpowiednim momencie tyo nim przyjedzie weterynarz nim ustali co i jak i nim sprowadzi lekarstwo to mi juz moze kilkadziesiąt sztuk paśc. Zawsze staram sie miec na zapasie te podstawowe lekarstwa. A związku z tymi oczami poprostu jestem ciekwa czy ktos ma ten sam problem

ja jakos nie mam problemu z tymi oczami.....ale może faktycznie jest to kwestia witamin.....najlepiej skontaktować się z weterynarzem.....

a jakie macie koledzy wagi?
Powrót do góry
frytka

PostWysłany: 12:40 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Marek9"]Jeśli chodzi o cene jaj to miałem 3,57zł od początku sezonu.
Zakład zapowiedział podwyżkę w maju.o
lekdzy dlaczego godzicie się na tak niskie ceny?[/quote][list][/list]
czesc ja pierwszy raz na forum mam do ciebi pytanie jakie masz wyniki w tym roku mam małe stado reprodukcyjne pierwszy rok i jak narazie niezłe wyniki czy podajesz jakieś witaminy Pozdrawiam wszystkich gęsiarzy[/code]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gans

PostWysłany: 11:19 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodowca musi poprostu co jakis czas kogos z tych obibokow zwyczajnie mowiac opierdolic Exclamation nie ma innej opcji -nie ma firm niezastapionych Exclamation
Powrót do góry
romek31śl

PostWysłany: 09:44 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gans moze Ty masz bardziej udanych weterenynarzy ale ja nie zbyt. Jak bym czasami sam nie zadziałał w odpowiednim momencie tyo nim przyjedzie weterynarz nim ustali co i jak i nim sprowadzi lekarstwo to mi juz moze kilkadziesiąt sztuk paśc. Zawsze staram sie miec na zapasie te podstawowe lekarstwa. A związku z tymi oczami poprostu jestem ciekwa czy ktos ma ten sam problem
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 21:35 Sro 2 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

romek a czemu nie poradzisz sie lek. wet. ja mam zlota pania doktor wiem ze nie wszedzie sa dobrzy lekarze . moja jest dobrym lekarzem i zlotym czlowiekiem naprawde
Powrót do góry
romek31śl

PostWysłany: 13:58 Sro 2 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ganz ja tez nie mam gesi na reprodukcje tylko tucz a problem z tymi oczami to mam juz od kilku lat. Te oczy im poprostu ropieją i tracą wzrok jednoczesnie tracą na wadze a potem na ogół padają. Zastanawiam sie czy to nie jest spowodowane złym odorbaczaniem.

A odnośnie mrozów to moje mają dzis 4 tygodnie i 2 dni ale i tak jest im troche zimino chociaz sa zamknięte w drewnianej wiacie. Miejmy nadzieje ze niedługo zrobi sie ciepło i wkońcu popada deszcz bo jak tak dalej będzie to zielonki braknie juz zupełnie narka pozdro
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 19:05 Wto 1 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

branza sie nie odzywa Question chyba nie tak zle Question ja mialem wstawienie 15 marca -nie jest zle glowa do gory - pozdrawiam koledzy -bedzie dobrze
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 12:29 Pon 30 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

romek31sl. nie odpowiem Ci bo nie choduje na reprodukcje . jak tam panowie gesi mrozy znosza Question szczesliwi ci co maja duze hale ale nie wszyscy moga niestety Sad
Powrót do góry
romek31śl

PostWysłany: 21:10 Sob 28 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do chodowców w którym tygodniu odrobaczecie swoje gesi i czy macie problem z obwódkami wokół oka u gęsi i jak z tym walczyc? pozdro
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 07:23 Czw 26 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest dobrze -ale mialem sajgon przez te mrozy -dostaly antybiotyk -byla lek . wet. i powiedziala ze sa ladne zdrowe gesi az zadziwila sie . ale na przyszlosc musze zwiekszyc wychowalnie
Powrót do góry
Marek9

PostWysłany: 20:43 Sro 25 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gans :Napisz jak Ci się chowają gąski?. Ja mam 1000 szt. i odchowalnie 400m2
mam je dopiero 1 tydzień i padło 4szt.ścielę co 12 godzin.
Kiedyś tuczyłem kilka tysięcy mało co nóg niewyciągnołem,
teraz mam tylko reprodukcje-2500 matek.
Powrót do góry
karllington

PostWysłany: 10:49 Pon 23 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha...w zwiazku z moim wczesniejszym apelem... Pisał moze ktos do wskazanych instytucji? Napiszcze nie mamy na kogo liczyc w tej sprawie wiec trzeba im uswiadomic ze istniejemy.
PS: Prosze podajcie jakie sa ceny jaj wylegowych w róznych rejonach polski...Ja na razie dostaje po 2,8 zł (Słupsk) i widze ze cena ta jest nieadekwatna do obowiazujacych w innych rejonach kraju!
Powrót do góry
karllington

PostWysłany: 10:41 Pon 23 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gans, wyglada na to ze masz za duza obsade na ta powierzchnie, i to sporo za dużą! Jak przeczytałem to gesi sa marcowe...wyglada na to ze masz w stadzie kanibalizm - czeste w przypadku marcowych gesi, za długo siedza w zamknieciu, sciółka sie grzeje, amoniak wydziela i gesiaki sie po prostu przegrzewaja). Jezeli problem nie ustapił albo chociaz nie złagodniał to pewnie bedziesz go miał do końca rzutu. Pomóc moze podanie witamin B comp. a wszczególności B12...powinny sie uspokoić. oprócz tego jak najwiecej na dworze, duuuzo zielonki, i jesli masz mozliwosc to usuniecie sciólki z pomiszczenia gdzie je trzymasz.
Powrót do góry
Marek9

PostWysłany: 08:37 Nie 22 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o cene jaj to miałem 3,57zł od początku sezonu.
Zakład zapowiedział podwyżkę w maju.
Koledzy dlaczego godzicie się na tak niskie ceny?
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 21:18 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dostalem 400 gasiat gratis bo chodowcy sie wylamali placilem za pisklaka 5,60 brutto .wydaje mi sie ze gesi bedzie malo w tym roku a bynajmniej polroczu . moja firma zaproponowala mi cene wyzsza w pierwszym rzucie -niespotykane -zawsze ceny szly w gore im pozniej
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 21:06 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

romek u mnie narazie wporzo maja 5 tygodni i juz biale -upadek 120 na 3000 -wczoraj byly noca psy ale nie maja mozliwosci wejsc. od jutra dostana zielonke -zyto. a pozniej mam duzo traw. wiem ze ryzukuje od nastepnego roku udostepnie adoptuje stodole mam budynek w ksztalcie L . a na zboze musze kupic bina . i to wszystko.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 64, 65, 66  Następny
Strona 56 z 66

Skocz do: