Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

A po ile dostajecie za jajo,jak pisklę ma kosztować około 10 złotych.Musicie to wszystko sobie przeliczyć dokładnie,żeby nie być w plecy,bo nie jest sztuką robić za darmo i tylko mieć satysfakcję,że zaliczyło się kolejny sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie ten apetyt wszystkich na produkcję gęsi, a martwi wzajemna wrogość Czy ktoś wie, co z Boleminem? Zapłacili wszystkim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bawi mnie ten apetyt wszystkich na produkcję gęsi, a martwi wzajemna wrogość Czy ktoś wie, co z Boleminem? Zapłacili wszystkim?

 

współpracowałem z nimi kilka lat raczej w terminie płacili (max.tydzień opóźnienia)

ale za to na klasyfikacji jechali równo (jak wszedzie z resztą )

 

jak ceny żywca i pisklaka gesi na marzec w Ami Mikstat ? ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś już słyszał o ZD w Czechach co podpisują z polskimi hodowcami na odstawę gęsi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwsze słysze o tych Czechach ale jakby dobrze płacili to dlaczego by nie opchnąć im troche po dobrej cenie oczywiscie.

Mam pytanko po ile w ubiegłym roku Zd płaciły za gęsi z wolnego rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pierwsze słysze o tych Czechach ale jakby dobrze płacili to dlaczego by nie opchnąć im troche po dobrej cenie oczywiscie.

Mam pytanko po ile w ubiegłym roku Zd płaciły za gęsi z wolnego rynku.

Z tego co słyszałem (osobiście nie mogę tego potwierdzić) to i płacili po 17,00zł za kg.???

nie wiem czy to tylko plotki.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptyś jakas prawda w tym musi byc ja jestem z podlaskiego ty z łódzkiego ja tez slyszalem o takiej cenie ale czy to tylko plotki?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TERAZ ludzie hodowcy będziemy razem ,a jak nie to będzie jak było (zero,lub minimum dochodu)

Co z tego ,że GĘŚ POL lub DR HOUSE na ten temat dosyć pisali ,a i tak wszyscy hodowcy swoje zrobią

''''''podpisać umowę ,bo i tak będzie hodowla (nie będzie zysku ,ale będą GĘSI)

DUUUUUUUUUUUUUŻŻŻŻŻŻOOOOOOOOOOOO GĘSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multum jest takich,co nie myślą,tylko podpisują w ciemno,byle rok zaliczyć. Są to ludzie,którzy nie potrafią liczyć,nie wspomnę o tych co już wstawiają 16 tygodniówkę w lutym,samobójstwo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ze względu na oferowaną niską cenę nie pokrywajacą kosztów produkcji nie wstawiam gęsi również w tym sezonie - chyba ,że się coś zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączam,też nie podpisałem umowy i jak będzie taka cena,to na pewno nie podpiszę.Czy ktoś jeszcze nie podpisał umowy,czy już macie papier w ręce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja także odradzam hodowcom z naszego Zrzeszenia podpisywania umów z polskimi zakładami na warunkach, które są obecnie proponowane. Zawieranie kontraktów przy tych cenach nie ma najmniejszego sensu i przy nawet najoszczędniejszej produkcji nie pozwoli nawet na wyjście na przysłowiowe "zero".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o mnie ja kilka miesięcy temu podjąłem decyzję o nie wstawianiu gęsi. Parę lat katorgi wystarczy. Niby ma iść ku lepszemu - ja tego nie widzę. Dziękuję za taki biznes. Kto w 2011 oddawał do Cedrobu, były dopłaty do extra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze nie podpisałem umowy na ten rok, nie ma co się śpieszyć lepiej się zastanowić czy warto chodować poniżej 9,5zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jeśli chodzi o mnie ja kilka miesięcy temu podjąłem decyzję o nie wstawianiu gęsi. Parę lat katorgi wystarczy. Niby ma iść ku lepszemu - ja tego nie widzę. Dziękuję za taki biznes. Kto w 2011 oddawał do Cedrobu, były dopłaty do extra?

 

Witam z Cedrobem współpracowałem około 8 lat i zawsze na spotkaniach na których podpisywano umowy obiecywano złote góry , dopłaty do klas ekstra , ceny więkrze niż gdzie indziej , uczciwą klasyfikację , częściowe pokrycie strat w transporcie , sprawiedliwe ważenie . A jak przyszło do sprzedaży to okazywało się że : cena oferowana była na podstawie dogadania się ze sobą prezesów , mimo , że na papierze były różnice między firmami to po klasyfikacji kilogramy gęsi netto podzielona przez wypłacone pieniądze była taka sama jak w innych zakładach, dopłaty nigdy nie otrzymałem tłumaczono to stratami zakładu , lub na u Bika , że niemiec mu nie wypłacił , na samochodzie z przyczepą około 14 ton netto gęsi po przejechaniu 500 km drogi brakowało zawsze około 800 - 900kg gęsi minus 10szt zaduszonych, kierowcy razem z kierownikami zakładów okradają producentów na wadze - zestaw samochód i przyczepa ważona na nowej legalizowanej wadze u mnie ważył mniejj o 500 -800kg niz w cedrobie - pomimo tego że samochód spalił minimum 150 l paliwa na temat klasyfikacji nie będę pisać - myślę ,że każdy przekonał się na własnej skórze.Nikogo w Niemczech nie mogłem zainteresować kupnem gęsi ponieważ firmy niemieckie ściśle współpracują z ubojniami w polsce , wręcz jestem pewny ,że mają w nich udziały i kupowanie samodzielne jest dala nich robieniem sobie samemu konkurencji . Posiadam rodzinę w Niemczech i to oni dawali ogłoszenia w niemieckim internecie miejscowych gazetach i nawet osobiście rozmawiali o sprzedazy w niemieckich ubojniach - bez rezultatu i efektów - Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko robiona propaganda w telewizji na temat gęsi.Wciskają ludziom,jakie są duże zyski z gęsi,jaka atrakcyjna i wysoka cena,w rzeczywistości nie pokrywająca kosztów produkcji.Jest to robione pod dyktando dużych zakładów,by przyciągnąć jak najwięcej nowych hodowców,bo bardzo dużo ,,starych''zrezygnowało z gęsi.Nie ma w Polsce ZD,który nie oszukuje,oni są nastawieni na perfidne wykorzystywanie Nas !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć koledzy gęsiarze chciałbym zapytać po ile sprzedajecie jaja gęsie z żywym zarodkiem ja mam oferty z polski w granicach 6 zl netto i ofertę z ANIMEX suwalski wcenie5,3+10 gr premii za zdane pow 50 szt od nioski z góry dziekuie za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franek3211. O cenie 6zł netto za zarodek jeszcze nie słyszałem,6 brutto za zarodek - są takie oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie czy dozownik leków może być przed reduktorem?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie stawki ubezpieczeń ferm drobiu...PRZYKŁADOWE PROPOZYCJE UBEZPIECZEŃ BUDYNKÓW NIEPALNYCH,PRZY PŁATNOŚCI JEDNORAZOWEJ :

suma ubezp.200 000/280....300 000/370...400 000/490...500 000/620...600 000/740....700 000/860..800 000/980...

 

Przy większej sumie ubezpieczenia ,lub liczbie ferm -dodatkowe zniżki !!! ZADZWOŃ LUB NAPISZ - zibi26a@wp.pl..605 900 969 lub 713166857

ZAKRES :pożar,uderzenie pioruna,eksplozja,implozja,uderzenie lub upadek statku powietrznego,terroryzm,dym i sadza,uderzenie pojazdu mechanicznego,fala dźwiękowa,silny wiatr i grad,żywioły,zalanie i pękanie mrozowe.SĄ DOSTĘPNE INNE MODUŁY JAK-np. przepięcie,stłuczenie szyb i inne.WYSTAWIAMY CESJE BANKOWE POD KREDYT!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam takie pytanie czy dozownik leków może być przed reduktorem?????

Musi być a nie tylko może, jak będzie za- to masz mniejsze ciśnienie w dozowniku i będzie nie prawidłowo dozował, lub wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...