Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu do mnie te pytanie? To ja ustalam ceny jaj w tym pięknym kraju? Koszta rosną nie tylko w produkcji. Dystrybucja też nie jest tania. Amen

Tak jak pisałem wcześniej. Zapłacę za jajo tyle, ile będzie trzeba, byle tylko można było je potem z godnym zarobkiem sprzedać.

Ale jak widzę piractwo i handel szarej strefy to mi się niedobrze robi. Brak pakowni, brak ciągów chłodniczych i brak papierów. Trafia się wylęgówka i wożenie jaj pod plandeką. Totalna partyzantka. Bo liczy się tylko: cena, cena,cena.....

I bardzo dobrze, że zabrakło jaja!! Może to nauczy niektórych rozumu. Rozumu i wzajemnego szacunku. Szacunku dla producentów, szacunku dla normalnych handlowców i szacunku dla samego POLSKIEGO JAJA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cena bez zmian, tylko dla stałych odbiorców.

(netto)

xxl 0,43

xl 0,38

1a 0,35

1b 0,33

2a 0,31

Moim zdaniem ta hossa potrwa do świąt wielkanocnych później się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę dbać o swoich odbiorców żeby byli konkurencyjni do innych by nie wypadli z rynku.

- od lat taki handel między nami działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.obroki.pl/idm,28,Notowania_cen.html

To strona największego śląskiego rynku hurtowego, aktualizowane teoretycznie co czwartek. Tym razem - cisza. Najwyraźniej hurtownicy boją się ujawnić po ile teraz sprzedają jaja...

Inna sprawa, że rynek śląski od lat jest (niestety) najtańszy.

U nas na fermie od jutra:

XXL - 0,48

XL - 0,45

L - 0,40

M - 0,35

S - 0,25

< S - 0,23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam 5 palet 2b

cena 32 gr. netto

Transport do dogadania.

tel. 505 515 689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć drobnych handlarzy juz wymieka, drobni sprzedajacy po 20-30 skrzynek biorą urlopy,drobni hurtownicy nie wiedzą co się dzieje i czy placic...

i to jest paradoks bo własnie ci drobni handlarze płacili dobrze "swoim" producentom przez dwa lata a teraz kiedy zmieniła się koniunktura to albo nie ma dla nich towaru albo jest w cenach podawanych na forum bądź jeszcze wyższych. Producent już zapomniał, że w trudnym okresie ci drobni handlarze brali 30 skrzynek 1a po 27 gr bezpośrednio z kurnika i płacili gotówką, po to by sprzedać z niewielką marżą w imię paroletniej wspópracy. Jaki wniosek? Za rok bedzie mniej tych drobnych handlarzy, a na ich miejsce wskoczą tak zwani krwiopijcy którzy będą kupować 1a po 16 gr. na krechę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakieś bzdury piszecie. Nie wiem co prawda, jak jest na innych fermach ale u mnie stali klienci zawsze mają pierwszeństwo w odbiorze jaj. A cen nigdy nie podnoszę im z dnia na dzień tylko z zapowiedzią i to w taki sposób, żeby wcześniej mieli szansę podnieść ceny na swoich punktach. I to jest praktyka stosowana od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak drobni handlarze zainwestują w budynki chłodnie, kupią specjalistyczne samochody z agregatami, będą spełniać wymogi weterynarii, będa mieli na magazynie opakowania za kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy, to wtedy mogą sensownie włączać się do dyskusji. Przez ostatnie lata tylko psuliście ceny swoją żałosną partyzantką. Zazwyczaj eksmundurowi którzy dorabiają sobie do wosjowej lub policyjnej emeryturki.

Przy 3 groszowej marzy i braku kosztów skutecznie utrudniacie działalność legalnych firm. A szczytem wszytskiego, juz jest sprzedawanie jaj po domach i mieszkaniach. Ciemnogród i i średniowiecze!! Na szczęście nadchodzi czas, że prawa rynku zrobią z wami porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Kogut, nie wiem jak jest u Ciebie ale wiem jak ja kupuję. A druga sprawa jest taka, że skoro ja kupowałem drożej przez dwa lata, to czemu teraz nie mogę mieć powiedzmy te 3 grosze poniżej ogólnych cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie kreator, każdy sprzedaje ile może i przez dwa lata hodowcy nie narzekali na tych handlarzy, poza tym na kurniku z którego biorę towar wcale nie ma lepszych warunków i weterynaria jakoś nie robi z tego problemu? Ja mam to szczęście że mam działalność z nabiałem od paru lat i wystarczy chłodnia na placu i niewielkie auto z agregatem. Jaj nie przepakowuję także nie jest mi potrzebana pakowalnia za pare baniek, a w mojej okolicy rynek nie jest zbyt duży i sprzedaję ile mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajo na rynek może wprowadzić tylko i wyłącznie zakład do tego uprawniony. Jeśli ferma nie ma własnego zakładu pakowania i sprzedaje jaj bezposrednio, to robi to nielegalnie. To nie jest równe traktowanie podmiotów gospodarczych. Czemu jedni ponoszą koszta z tym związne a drudzy nie? Ślepy nie jestem i jak widzę, że ktoś kupuje 30 skrzynek i przez tydzień trzyma je na pace w aucie albo w blaszanym garażu, to mi sie niedobrze robi.

Niby skala niewielka. Ale kilku takich w każdym powiecie i w skali karaju robią się miliony jaj tygodniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele jest niewielkich ferm które nie są pakowalniami i sprzedają towar, sam nie raz widziałem takie fermy, brak hłodni tylko klimatyzator, a przecież mają regularne kontrole weterynarii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już tylko kwestia czasu. Prawa rynku i urzędy kontrolujące zrobią z tym porządek. No i ci co zainwestowali też nie patrzą na to przychylnie. Bo wszyscy musimy miec równe i czytytelne zasady.

Podjadę Mercedesem to mam zapłacić za paliwo 6 zł, a Polonezem 2,5? Polska to dziwny kraj. Ale nie aż tak.

Chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiele jest niewielkich ferm które nie są pakowalniami i sprzedają towar, sam nie raz widziałem takie fermy, brak hłodni tylko klimatyzator, a przecież mają regularne kontrole weterynarii...

 

Te handlarzyna, zajmij się lepiej swoim handlem na bazarku, bo na przepisach to Ty się nie znasz. Pokaż mi ustawę mówiącą o wymogu instalacji chłodni na fermie drobiu ??? Jest przepis mówiący o maksymalnej temperaturze w magazynie i tyle, klimatyzator w zupełności wystarcza. Chyba, że Ty wiesz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówię że są wszędzie takie warunki, ale widziałem fermy gdzie drzwi się nie domykają i zero ocieplenia od dachu, tynk ze ścian się sypie a na ścianie mały klimatyzator. W lato parnik tam straszny, temperatura grubo powyżej 20 paru stopni ale wg. Twojej ustawy Panie Leszkiewicz wszystko jest ok. Ja tu nie atakuję ale mówię że zarówno u handlarzy jak i producentów warunki bywają różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały,średni ,duży ,nie wiem jaki ja jestem bo zależy do kogo porównać ale

KREATOR z twojej wypowiedzi wynika ze powinno się zlikwidować tez małe sklepy ,cukiernie i piekarnie bo oni nie maja milionów i odpowiedniego dla ciebie standardu .Tylko komu ty sprzedaż jak wszystko zlikwidujesz i zostaną tylko molochy .Oczywiście ty zaopatrujesz tych wielkich , sprawdzasz w jakich warunkach przechowywany jest twój towar i czy temperatura jest prawidłowa na magazynie . Nigdy ten mały nie zaniża ceny bo nie jest wstanie tego zrobić z banalnego powodu NIE STAĆ GO NA TO . Dla mnie właśnie byli problemem najwięksi pośrednicy i oni zaniżali cenę do minimalnej na sklepach do tego stopnia ze ja drożnej kupowałem niż oni sprzedawali .

 

 

To kawałek postu BigEgss z 11.02.2012

"a te wiecej to kolejne podniesienie pulapu cenowego stad coraz wyzsze ceny, ja kupowalem po 8-9gr 1b "

 

 

........ i tacy powinni teraz płacić po 0,50 i o ile sporadycznie się zgadzam z jajczariem i jego poczucia humoru jakoś nie łapie to jedno napisał słusznie "handlarze teraz muszą oddać to co zarobili " i jak się domyślam właśnie takie hieny miał na myśli .

 

Ja " swojej" fermie płaciłem dużo więcej(ok 15gr 1b ) i dobrze na tym zarabiając, a z doskoku fakt zdarzyło mi się brać sporo taniej i zapewniam cie ze nie jestem ten mały co sprzedaje 30 skrzynek tygodniowo za to teraz dostaje 1a po 0.35 bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to są jakieś zasady i reguły żeby były dla wszystkich i żeby wszyscy je stosowali. Idąc Twoim tokiem myślenia, to jadąc bryką muszę jechać zgodnie z przepisami, a jak starym gratem to moge przekraczac prędkość, wjechać na czerwonym i parkować gdzie tylko zechcę?? Czy tak? Tak właśnie rozumujesz?

Nie trzeba być " molochem" żeby robić wszytsko zgodnie z przepisami. Specjalistyczne auta, ciągi chłodnicze i odpowiednie zgody z odpowiednich instytucji. To aż tak wiele?

Czemu tylko "molochy" mają kupować izotermę z agregatem? Czemu tylko molochy muszą płacic rachunki za prąd gdy są upały? Robić badania wody, wymazy i rozliczać przychód i rozchód każdego jajeczka?

Równi i równiejsi? Te wszystkie "drobnostki " które wymieniłem generują dodatkowy koszt kilku groszy do każdego jaja. Wiesz jakie są to pieniądze w skali roku? Moloch musi. Szara strefa nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Kreator, masz piękną pakowalnię i ok, ale czy nie zaczynałeś od czegoś mniejszego? Zawsze byłeś taki uczciwy? A może w totka wygrałeś i sobie od razu postawiłeś piękny magazyn i kupiłeś kilka samochodów chłodni?? Kolega PROMIX słusznie zauważył że warunki w punktach docelowych też mocno odbiegają od Twoich standardów a i tak im wozimy i będziemy wozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczepiłeś się małych ,a mały nie znaczy wcale szara strefa .O swojej wypasionej bryce napisałeś ale jakoś nie uzyskałem odpowiedz czy ty tak rzetelnie sprawdzasz punkty do których dostarczasz towar .

 

Moj były pracownik założył działalność i co dzień jedzie na mala fermę po jajka i rozwozi po punktach które sobie znalazł .Nie ma wypasionej bryki tylko mastera .Daje sobie chłopak rade .Potrafi utrzymać rodzinę ,płaci ZUS i podatki i nie widzę w tym nic złego ale my Polacy mamy mentalność ze tylko mi może być dobrze

 

P.S.chętnie przeczytam na przepis który mówi ze musi być izoterma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mówię że są wszędzie takie warunki, ale widziałem fermy gdzie drzwi się nie domykają i zero ocieplenia od dachu, tynk ze ścian się sypie a na ścianie mały klimatyzator. W lato parnik tam straszny, temperatura grubo powyżej 20 paru stopni ale wg. Twojej ustawy Panie Leszkiewicz wszystko jest ok. Ja tu nie atakuję ale mówię że zarówno u handlarzy jak i producentów warunki bywają różne.

 

??? według mojej ustawy ??? Przepisy mówią, że musi być miedzy 8 a 13C i tyle, a to czy osiągniesz wymaganą temperaturę poprzez montaż klimatyzatora, chłodni czy postawisz sobie wiatrak to Twoja sprawa.

 

Cena na dzisiaj

 

1A - 38gr-40gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszczcie o takich wymogach bo zaraz każdemu z nas sprzwdzą odpowiedni ludzie. Jesli chodzi o ceny to.... panowie handlarze i hodowcy tak działa u was wolny rynek, więc o co się tak nawzajem drapiecie? trzeba tak jak ja, tz.

mój zbyt polega na umowie całorocznej i na tym aż tak żle nie wychodzę, ja zawsze mam do przodu, a nie jak wy górka dołek, górka dołek itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole strach pisac... ku.wa co sie wyprawia w tym chorym kraju

 

PANIE PREMIERZE JAK ŻYĆ???????????

 

Nic dobrego się nie dzieje,

świat zachodni z nas się śmieje.

Gospodarka nam się wali,

bieda rośnie Tusk się chwali.

Naiwniakom cuda wciska,

bo naiwni są ludziska.

Postkomuna mu wtóruje,

taki premier im pasuje.

W Polsce obcym tworzą raj,

bo to bardzo dziwny kraj.

Polskę dawno rozprzedali,

służbę zdrowia zrujnowali.

I nauka także leży,

nikt Tuskowi już nie wierzy.

Hej Donaldzie, gdzie te cuda?

Same kłamstwa i obłuda.

Na kryzysie rząd nie traci,

bo za wszystko naród płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...małe sprostowanko... ja placilem 9-10gr np za 1a i z żalem ją wiozlem gdzie odsprzedając ją za przysłowiowy grosz moi odbiorcy narzekali ze jeszcze za drogo

-teraz mam satysfakcje ze ci sami odbiorcy ktorym cena dalej nie odpowiada placa kilka razy wiecej i zwisa mi to że cena im nie odpowiada,teraz niech oni się martwią jak tu przetrwać za grosz z jajka:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...