Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

na prośbę sąsiada dodaje te ogłoszenie :

SPRZEDAM 20 PALET JAJ L i M TEL:602-701-701

L 40GR

M 39GR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracimy piekarnie(przechodzą na masę jajeczną) mi dzisiaj 2 odeszły i 3 małe sklepy.No ładnie się zapowiada....kto to potem odzyska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ci najmądrzejsi hodowcy jajem po 5gr. i opóźnionym terminem płatności. A jak u reszty? Wzrost popytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo bym chciał, żeby media podały wiadomość głośno i wyraźnie, że na Wielkanoc jaja będą po złotówce. Zrobi się to samo co kiedyś było z cukrem i nawet te po 0,80 groszy będą schodzić jak świeże bułeczki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś przy nowych cenach sprzedałem w detalu 1/3 czyli 121 sztuk + warzywa(te raczej w normie) normalnie sprzedawałem średnio 360 dziennie + warzywka hotele oDebra1ły 100% ale już mi powiedzieli że będą jaja oszczędzać więc następna dostawa będzie później niż zwykle... zapowiada się że będę miał więcej czasu wolnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehhh panowie zobaczymy co dalej z ceną na razie zamiast kartonika w detalu sprzedałem 91 szt bo ceny po podwyżce stali klienci kupi nie 10 a 5 albo stwierdzili w sumie mam jeszcze kilka w lodówce przyjdę do pana w czwartek albo piątek... I nie piszę tak żeby straszyć hodowców bo tak po prostu dzisiaj miałem... jeszcze 30 minut handlu mam nadzieje żę uda się dobić do 100 i wyjść na 0

 

 

Co WY za głupoty piszecie !!!!!!! Żaden z Was nie zarabia tyle ile zarabiał do tej pory i jest źle tak ???? Niby, że klient jaja nie kupi bo zdrożało 3zł na 10 sztukach ????? BUAHAHAHAHAHAHAHAHA śmiać mi się z Was wszystkich chce. To Wy podbijacie cenę, więc tylko do siebie miejcie pretensje !!!!!!! Nikt z Was nie płakał nad producentem jak tamten prawie bankrutował!!! Ile razy słyszałem, żebym opuścił cenę bo sobie pojedzie do kogoś kto ma taniej. To niech teraz jedzie, powodzenia. Jak wam z drogie jajko, to zmieńcie branże. PRZESTAŃCIE W KOŃCU BIADOLIĆ, NIESZCZĘŚLIWCY !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tracimy piekarnie(przechodzą na masę jajeczną) mi dzisiaj 2 odeszły i 3 małe sklepy.No ładnie się zapowiada....kto to potem odzyska?

 

 

Tak, przeszły na handel niby czym ??? a te piekarnie to biorą masę ( taką co robi się z powietrza ). Gadasz głupoty i tyle. Jakoś moje piekarnie nic nie mówią, jedyne co słyszę na sklepach to, że wszystko drożeje. Ale oczywiście sklepy, hotele, piekarnie które zaopatrują handlarze, są jakieś inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Leszkiewicz - nie daj się podpuszczać. Zauważ, że cena od wczoraj spadła o jakieś 5 do 7 gr, ale tylko na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Leszkiewicz - nie daj się podpuszczać. Zauważ, że cena od wczoraj spadła o jakieś 5 do 7 gr, ale tylko na tym forum

 

Już miałem sobie odpuścić, ale gdy czytam takie głupoty to się człowiekowi scyzoryk w kieszeni otwiera. Czy ja siedziałem na forum i pisałem, że jajko jest za tanie ??? nie, bo zamiast tego próbowałem jakoś wiązać koniec z końcem. Ale jak jajko ma swoją cenę to oczywiście wszystkim źle, pietruszka czeka, można się przerzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.leszkiewicz czy ja napisałem że coś się zmieniło w mojej współpracy z hotelami ? oDebra1li wszystko w 100% jak zwykle na płatność tylko że przy pytaniu o następną dostawę usłyszałem że nie jak zwykle tylko zadzwonią 3 dni wcześniej ale panie L. jak ja teraz wezmę później dostawię to mi podobni pewnie też więc i niebawem u Ciebie pojawi się podobny scenariusz A detal jak to detal zobaczymy jutro jak pójdzie na rynku może to jednorazowy taki przypadek a jutro będzie norma kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

W takich cenach sprzedawałem dziś do hurtu: 0-0,23 ; S-0,19 ; 1A-0,15 - 0,16 ; 1B-0,13 - 0,14 ; 2A-0,11 - 0,12.

data Wysłany: 19:58 Pon 26 Cze 2006

 

takie ceny odpowiadałyby Kolegą handlarzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.leszkiewicz czy ja napisałem że coś się zmieniło w mojej współpracy z hotelami ? oDebra1li wszystko w 100% jak zwykle na płatność tylko że przy pytaniu o następną dostawę usłyszałem że nie jak zwykle tylko zadzwonią 3 dni wcześniej ale panie L. jak ja teraz wezmę później dostawię to mi podobni pewnie też więc i niebawem u Ciebie pojawi się podobny scenariusz A detal jak to detal zobaczymy jutro jak pójdzie na rynku może to jednorazowy taki przypadek a jutro będzie norma kto wie

 

tak, tak u mnie już jest taki scenariusz. Magazyn pełny, handel stoi, przerzucili się na masę, WSZYSCY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie L poczytaj mój post jak potraktował mnie hodowca u którego się zaopatrz-am i wcale nie płaczę że jajko drogie bo ile mówią tyle płacę i idę dalej pisze o suchym fakcie po 1 podwyżce u mnie ale jak pisałem wcześniej moje doświadczenie jest krótkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę panie L że dyskusja z Tobą jest bezcelowa bo wiesz wszystko najlepiej. Nic przejadę się do niemiec po zakupy do domku z ciekawości sprawdzę cenę jaj u zachodnich sąsiadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę panie L że dyskusja z Tobą jest bezcelowa bo wiesz wszystko najlepiej. Nic przejadę się do niemiec po zakupy do domku z ciekawości sprawdzę cenę jaj u zachodnich sąsiadów

 

Proszę Pana, dyskusja jest po to, żeby powymieniać poglądy na ten sam temat. W tym wypadku jednak, są one rzeczywiście bezcelowe, ponieważ każdy broni swojej strony. Ja się cieszę, bo w końcu cena jaja podskoczyła, a Wy płaczecie bo tyle nie zarabiacie. Proste i logiczne. A cena na dziś 0,45gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no już przestańcie wszyscy bo się niesmacznie robi. Już wolę nawet wierszyki i dowcipy Jajczarka..

Śledzik dzisiaj, napić się trzeba po katolicku łokowitki, a nie marudzić na forum. Jeszcze będzie pięknie, wiosna idzie, a z wiosną nowe życie i przemiany..

No to łokowitkę z becułecki chochelkami....heeej....i przegryść mi to ładnie śledziem!!

Pozdrowionka dla Wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej no już przestańcie wszyscy bo się niesmacznie robi. Już wolę nawet wierszyki i dowcipy Jajczarka..

Śledzik dzisiaj, napić się trzeba po katolicku łokowitki, a nie marudzić na forum. Jeszcze będzie pięknie, wiosna idzie, a z wiosną nowe życie i przemiany..

No to łokowitkę z becułecki chochelkami....heeej....i przegryść mi to ładnie śledziem!!

Pozdrowionka dla Wszystkich.

Otototo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
malutkijajus

Wysłany: Wto Lut 21 15:02 GMT 2012 Temat postu:

ja dziś przy nowych cenach sprzedałem w detalu 1/3 czyli 121 sztuk + warzywa(te raczej w normie) normalnie sprzedawałem średnio 360 dziennie + warzywka hotele oDebra1ły 100% ale już mi powiedzieli że będą jaja oszczędzać więc następna dostawa będzie później niż zwykle... zapowiada się że będę miał więcej czasu wolnego ...

 

jak czytam takie rzeczy że 1/3 to 121 sztuk to aż mnie krew zalewa!!!!!

OD KIEDY SKRZYNKA JAJ MA 363 SZTUKI????

NAPRAWDE JESTEŚ MALUTKI W TYM TEMACIE!!!!

1a 50 GR NA WIĘKSZOŚCI FERM

komu jeszcze komu bo idę do domu........????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a najpiekniejsze jest to ze kloca sie kloca ze drogo ida do innego hurtownika i jak u mnie zawsze brali L-ke to poszli do kogos innego i ktos im sprzedal M-ke w cenie o grosz nizszej niz ja mam L-ke wciskajac kit ze to L-ka.. przyszedl do mnie zadowolony pokazac ze ma L-ke tansza niz u mnie a ja mu sie smieje w twarz ze go w konia zrobili bo to klasa nizsza.. ludzie szukaja rozwiazan rozumiem.. ale tak jak mowie rynek stanie i wkoncu bedzie taki krach ze bedzie nadwyzka produkcji producentom jaja beda zalegac poprostu.. i wtedy zobaczymy co zrobia.. ale widze co niektorzy madrzejsi sami juz zauwazaja ze to jest lekka przesada z ta cena i moze wkoncu rynek sie ustabilizuje.. bo bedziemy wkoncu wszyscy plakac..

Panie jaj-pol. Ja już płakałem, jak musiałem dom sprzedać, żeby za paszę zapłacić. Czytając Twoje wpisy mam wrażenie, że Ty w ogóle nie rozumiesz co to jest i na czym polega produkcja !!! Wtedy, gdy jajko kosztowało 15 gr. to nie znaczy, że hodowca brał te pieniążki do kieszeni, i że to jest jego zarobek ! W tych czasach, gdy jajko było tanie wielu z nas zwyczajnie zbankrutowało. To właśnie dlatego nie ma teraz jajek i to właśnie dlatego jest dzisiaj taka cena jaka jest.

 

Bajka o tym, że jajko jest za drogie na mnie nie działa. Póki co ludzie kupują i jajka brakuje. Przestaną kupować i podaż dogoni popyt to zacznę się martwić. Na razie nie widzę powodu do niepokoju. Może po za tym, że nie jestem pewien, czy do następnego dołka zdążę spłacić długi.

Cukiernie nie przejdą na masę czy na proszek. A wiesz dlaczego ? Bo masę i proszek też robi się z jajek. Zapasy masy jajecznej zaraz się skończą i następne partie będą robione z jajek po obecnych cenach. Masa i proszek będą drogie.

 

A co do tego, że odchodzą od Ciebie sklepy. No cóż. W czasach gdy jajko było tanie, sklepy dawały mi jedyną nadzieję na przetrwanie. Niestety, wiele z nich ode mnie odeszło bo podjeżdżał handlarz i proponował bzdurne ceny !!! Opisywałem już tutaj przypadek, że handlarz wygryzł hodowcę ze sklepów jego własnym towarem !!!!! Wali mnie więc teraz ile sklepów od Ciebie odejdzie. Dokładnie tak, jak Was to waliło czy hodowca zbankrutuje czy nie. Ale wiesz co? Ciebie bankructwo hodowcy powinno jednak martwić. Bo jak zbankrutują hodowcy, to nie będzie jaj a Ty nie będziesz miał czym handlować (obecna sytuacja). A mnie naprawdę Wali to, czy jeden handlarz z drugim przetrwa. Tylko, jak będziesz zamykał interes, to nie zapomnij podać adresów punktów do których wstawiasz towar !

 

Wiele handlarzy zaczyna teraz w swoich postach zaglądać nam do portfela. Chamstwo niesłychane. Cena na jajko jest od dwóch tygodni a Wy już liczycie nasze zyski !!! Szkoda, że jeden z drugim nie interesował się moim portfelem, jak musiałem dom sprzedać (TAK, TAK !), żeby mieć na paszę. Szkoda, że żaden z Was nie zainteresował się moimi kieszeniami, jak brałem kredyt na wymianę klatek ! Nie interesowaliście się wtedy, więc teraz też WARA OD MOICH KIESZENI !

 

Panie jaj_pol. Nie znam Pana osobiście ale po Pana postach widzę, że albo brak Panu podstawowej wiedzy na temat branży, w której Pan pracujesz albo Pan jesteś po prostu zwykła hiena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co z tym forum , to żenada 130 jaj sprzedaje i robi raban o cene na cały świat.wypisuje jeden z drugim swój życiorys,gdzie to on nie dostarcza,a to forum to cena jaj a nie płakanie w rękaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie jaj_pol jeżeli panu się nie opłaci to przestań pan handlować a nie wyliczaj nas hodowców, pieniądze które zarabiamy idą na spłate kredytów i nowych klatek, i utrzymywanie takich jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co z tym forum , to żenada 130 jaj sprzedaje i robi raban o cene na cały świat.wypisuje jeden z drugim swój życiorys,gdzie to on nie dostarcza,a to forum to cena jaj a nie płakanie w rękaw.

 

prawda, od teraz proszę piszmy tylko ceny jaj.

 

tak jak już pisałem

 

1A - 45gr. i tylko dla stałych odbiorców ( magazyn 0 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dużej fermie zarzyczylli sobie

 

l-48

m-45

 

czy to realne ceny,prosze o wpisy z cenami

 

 

czy 50gr za 1a to bedzie realna cena w tym tygodniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...