Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Cena na przyszły tydzień to 0,60 za m-kę z potwierdzonych źródeł. Dziś już po 0,55 schodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie jeszcze Drodzy Hodowcy jak prognozujecie na Wielkanoc bo nie wiem jak się kasowo przygotować

 

M po 55 gr dobrobyt u mnie detal po 50gr nosem kręci i idzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co się piep.... po 5 gr, kto jest największym Kozakiem na tym forum i pierwszy rzuci hasło, handlujemy teraz w zł a nie w groszach. Jest coraz ciekawiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena na przyszły tydzień to 0,60 za m-kę z potwierdzonych źródeł. Dziś już po 0,55 schodzi bez problemu.

 

Bzdura dnia

Na dziś na pewno nie ma ceny 55gr za M

A czy potwierdzone źródło może mi podać cenę na maj ?>:P:P i nie powiedziało ci wcześniej ze będzie padaczka przez 18 miesięcy ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] Jak to jajko sprzedać skoro konkurencja ma taniej?Niech wszyscy sprzedają jednakowo drogo, a nie z tak dużą rozbierznością.

Zmowy cenowe są w tym kraju nielegalne.

A po za tym, czemu nie podnosiłaś księżniczko tego tematu rok temu, gdy handlarze podjeżdżali pod sklepy i wygryzali z nich producentów nawet jego własnym towarem ? Ja też się wtedy zastanawiałem "jak to jajko sprzedać, skoro handlarz ma taniej" ! Ale Ty i tak jesteś w lepszej sytuacji. Nie sprzedasz- nie kupisz nowego towaru. A ja nie miałem wyjścia. Kury codziennie jeść muszą. Dom sprzedałem, żeby za paszę zapłacić. Nie narzekaj więc proszę. Naszą tragedią nikt się nie przejmował, więc dlaczego my mamy przejmować się teraz Waszymi kłopotami z handlem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszał może ktoś coś dokładniej o tym, co się dzieje w Biedronce ? Podobno z powodu jajek są tam jakieś poważne zawieruchy personalne na kierowniczych stanowiskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla stałego odbiorcy na dziś mamy ceny:

 

L - 46

M - 43

S - 36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mnie doszły słuch że jedna z sieciówek ma kupować m po 41gr netto czyli za niebawem się skończą promocje w marketach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie wiosenne bilbordy Polomarketu: 30 jaj po 2,99?? I to kilka lat było. Zawsze w okolicy maja. Jajo było tańsze od najgorszego ścierwa.

Kilkanaście miesięcy woziłem do Polomarketu jaja. Pewnego wiosennego dnia dostałem telefon, że pewien producent proponuje towar taniej. W sumie towar był już przygotowany. Ze 300 tys. jaj w 10-tce M. Tylko ładować i jechać. Zaczęły się negocjacje cenowe. Jak doszło do 10 groszy za jajo, to mój konkurent zaproponował: daję te 300 tys. jaj gratis. Za wejście. Co mogłem zrobić? Jak go przebić? Dać za darmo i z 50 tys. zł im jeszcze przelać?

Zostałem z jedną sortą w ilości 300 tyś jaj z nabitą datą. I to w maju.

A najgorsze było to, że musiałem powiedzieć swoim producentom, że będę brał mniej towaru.

Rewelacja prawda?

Co było dalej? Market dostał zbuki. Nowy i tak wyleciał. A wszystkim został niesmak. I kto ponosi winę? Ja? Market? Producent? A może wszyscy po trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od poniedziałku po jajka będą przyjezdzać z żyrantem

netto

1a 1,2zł

1b 1,0

2a 0,8zł

powodzenia rękawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajczarek no to jesteś pierwsza osoba która mnie dziś rozbawiła:):)

bo od rana to mnie tylko zona w kur....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie od poniedziałku po jajka będą przyjezdzać z żyrantem

netto

1a 1,2zł

1b 1,0

2a 0,8zł

powodzenia rękawki

 

jeszcze weksel niech podpiszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w czerwcu cena spadnie??????

Jeśli płacisz gotówką u swojego dosatawcy to kombinuj kredyt powoli :

 

)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żony podobno już tak mają

 

A co do cen w czerwcu to się wszystko wyjaśni już za 4 miesiące Wydaje mi się jednak, że taniej nie będzie !!! Bo tanio, to już było !

 

Cen nie piszę, bo nie handluję. Czemu nie handluję ? Bo nie mam czym. Cała produkcja wykupiona do końca tygodnia !

Zapisy na jajko. Do sortownicy ustawia się kolejka chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy troche oliwy do ognia doleje najwiekszy hodowca nie sprzedaje jaj na poslki rynek poza umowami czeka na 70 gr a co do biedronki to dampinguje ceny kupuje 43netto a w sieci sprzedaje po 39brutto i na pewno jakakolwiek cene podpisza dzisiaj beda dla nas sieci i tak konkurencyjne bo to jest jeden z pierwszych na liscie artykulów pierwszej potrzeby jak chleb maslo ziemniaki mleko doloza albo po minimalnej marzy beda sprzedawac nikt im nie wozi ale P.W ,P.B ,P.M czy inni zaopatruja ich.A co do cen ciagle idzie na poza granice kraju mimo ze jest to juz 50gr a poza tym ci co podbijaja cene wiedza co w trawie piszczy i ciagle biora Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena na przyszły tydzień to 0,60 za m-kę z potwierdzonych źródeł. Dziś już po 0,55 schodzi bez problemu.

 

Bzdura dnia

Na dziś na pewno nie ma ceny 55gr za M

A czy potwierdzone źródło może mi podać cenę na maj ?>:P:P i nie powiedziało ci wcześniej ze będzie padaczka przez 18 miesięcy ?:P

Albo krótko w temacie siedzisz, albo słabo składasz fakty i informacje do kupy.

Zapamiętaj swoją odpowiedź do poniedziałku i odpisz jeszcze raz w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokojajo czytanie ze zrozumieniem jest dla ciebie problemem ??

Czy pisałem gdzieś o cenie na przyszły tydzień ? NIE bo nie mam tak jak ty potwierdzonych źródeł .

Stwierdziłem fakt ze cena 55 za M na dzień dzisiejszy nie istnieje w każdym razie dla stałego odbiorcy .

Co do siedzenia w temacie to zaczynałem jak handlowało się ruskim potem węgierskim i holendrem wiec możesz sobie policzyć i znając właśnie ten rynek nie będę ani wyrokował ceny na przyszły tydzień ,a tym bardziej na czerwiec

Jeśli byłbym takim jasnowidzem jak ty to 3 tygodnie temu bym wsadził w jajko dodatkowo powiedzmy 300 tys i w tej chwili pewnie byłoby z 500 tys po sprzedaży tobie w promocyjnej cenie

Podwyżka była pewna ale skala podwyżki już nie

 

To pewne źródło mogło składać informacje i fakty i powiedzieć o spadku jaki był.Wycinasz kurę cala jaka masz ,nie dokładasz do produkcji ,kupujesz od sąsiada a po 5 gr za sztukę i żyjesz jak w raju utrzymując nadal swoich odbiorców .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. PROMIX już Ci tłumaczę.

Jeśli lepiej wiesz po ile ja i znajomi hodowcy sprzedają, to znaczy, żelepiej wiesz.

Druga sprawa. Jeśli kumałbyś czaczę to popatrz.

Była kicha przez 18 mcy zgoda. Wcześniej jednak było przyzwoicie i prawie każdy kto wymieniał klatki powiększał produkcję. Stąd wziął się potem ostatni dołek. Gdybyś na wiosnę 2011 zebrał do kupy dane o wstawieniach nioski i posiadał informację o kurnikach na starej baterii to łatwo przewidziałbyś, że po 31 grudnia wszystko się odwróci i to drastycznie. Nie tylko nasi hodowcy zaspali z wymianą klatek, ale i w europie.

Reasumując - nie muszę być jasnowidzem żeby proste rzeczy dostrzec, czego życzę i Tobie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z hodowców ma ochotę pohandlować ze mną ? Bo mój już nie ma na mnie siły jaj brakuje a ja ciągle chcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...