Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Właściciele ferm biorą kredyty i modernizują klatki, by dostosować się do wymogów unijnych. Jak nie zdążą, zamkną interes. Efekt? Cena jajka może wzrosnąć nawet o 20 groszy .

 

Coraz głośniej w mediach, może unia postawi nam po kurniku aby cena nie była tak wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro zarabiasz i wiesz, że przetrwasz to po co biadolisz ?

 

Yoyo

Od biadolenie i płakania to ty tu jesteś jak to ci źle było i jakie to masz straszne długi chyba ze moje opinie lub podawanie cen nazywasz biadoleniem

Chyba coś Ci się PROMIX troszkę pomieszało. Jak już byłeś łaskaw zauważyć wcześnie, wtedy gdy było źle, to mnie w ogóle nie było na forum. Zabrałem głos dopiero w odpowiedzi na wasze skomlenie, że producenci tacy źli i okropni, bo sztucznie zawyżają ceny. Ja wiem, że Wy już tak macie i narzekanie to część Waszej pracy. Mam nadzieję jednak, że odrobina uczciwości i obiektywizmu to nie jest zbyt dużo nawet jak dla Ciebie.

 

P.S.

Ciekawe, czy obserwatorjaj, promix i inni zrobili już czystki w magazynach w oczekiwaniu na tańsze jajko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo

Twoje odpowiedzi opierają się przeważnie na "pomieszało ,puknij się w głowę " i temu podobne ale to świadczy tylko o tobie.

 

Dajesz te moje posty gdzie skamlałem na dostawce lub narzekałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd tyle nie nawiści producętów do pośredników to nie wiem jak zobaczyli trochę górki to myślą że sobie radzą bez nas a tak to sami dzwonią i skomlą by wziąć odnich towar bo się blokują pozdrawiam Panie YoYo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle. sami nas nauczyliście do okazji cenowej jak się blokujecie 15 lat temu sprzedawałem chryzantemy na święto zmarłych i ludzie kilka dni wcześniej nie chcieli kupować bo twierdzili że ostatniego dnia za pół ceny sprzedam a ja to co zostało ostatniego dnia zakopałem w doły a ceny nie opuściłem i jak wy byście tak robili to i cena stała by była i skoczków i podjazdów pod punkty też by nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas się pojednać panowie i panie bo my wszystcy stanowimy jedność naszą złość przelać na tuska co każe nam jaja sprzedawać do 67 lat a wam tyle je produkować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne Pan YoYo lub inni powiedzą to spowrotem sprzedawaj kwiaty albo buraki ale zapewne większa część przyzna mi rację a liczenie proste. naprzykład wybijalnia płaci 20 gr koszt wyprodukowania 30gr hurt 35 gr a towar nie idzie to sprzedać pośrednikowi po 27 bo to drożej niż wybijalnie tak właśnie nie to tylko przykład cenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoyo

Twoje odpowiedzi opierają się przeważnie na "pomieszało ,puknij się w głowę " i temu podobne ale to świadczy tylko o tobie.

Fakt Panie PROMIX. Akurat co do Ciebie, to byłem trochę niesprawiedliwy za co publicznie BARDZO CIE PRZEPRASZAM. Napisałeś co prawda, tu na forum, kilka zdań, z którymi się nie zgadzam ale co do ogółu twoich wypowiedzi nie mogę mieć zastrzeżeń. Potrafisz trafnie, a co ważniejsze w miarę obiektywnie ocenić sytuację na naszym rozchwianym cenowo rynku jaj konsumpcyjnych.

Przykro mi, że moje wypowiedzi, chociaż kierowane do zupełnie innych użytkowników naszego forum, dotknęły również i Ciebie. Raz jeszcze przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie obserwatorjaj, ale Ty raczej nie licz na moje przeprosiny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA MAM PYTANIE PRZY TYCH CENACH JAJ W JAKIM TEMPIE SPŁACICIE ZADŁUŻENIA I BĘDZIE NORMALNOŚC DLA PRODUCENTA I HANDLARZA I KONSUMENTA . MIESIĄC DWA ROK .CZY TYLE CO BYŁO DOKŁADANIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapewne Pan YoYo lub inni powiedzą to spowrotem sprzedawaj kwiaty albo buraki ale zapewne większa część przyzna mi rację a liczenie proste. naprzykład wybijalnia płaci 20 gr koszt wyprodukowania 30gr hurt 35 gr a towar nie idzie to sprzedać pośrednikowi po 27 bo to drożej niż wybijalnie tak właśnie nie to tylko przykład cenowy

 

 

Aaaaaa co to za bełkot???? Człowieku czy Ty skończyłeś jakąś szkołe? Zacznij pisać ze zrozumieniem.

 

 

Cena od poniedziałku 1a - 0,57gr.

 

A co do ostatniego pytania kolegi RAFAL21 - ja jeszcze nie spłaciłem klatek które już 6 miesięcy temu poszły na złom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A NIE DAŁO SIĘ SPRZEDAĆ TYCH KLATEK DO KRAJÓW KTÓRE NIE SA W UNI .TAK JAK POLACY KUPOWALI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wpisy drodzy producenci na temat obecnych cen na rynkach polskich i zagranicznych nasuwa mi sie jedno pytanie g dzie my obecnie mieszkamy kto jest dla nas ważniejszy polak czy jakiś cudzoziemiec który sztucznie WINDUJE cenę bo u niego w kraju unii! też są modernizowane kurniki. A drodzy producenci!!! Co zrobicie z naszym rynkiem jak oni sie na Was wypna? Za ile zaproponuecie jajko na masz polski rynek? Czy zwykłego detaliste łatwo będzie pozyskać na nowo skoro w i tak ciężkich czasach żywność jest tak droga a Wy ich jeszcze dodatkowo dobijacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też oddałem dobre klatki na złom. Próbowałem je sprzedać ale nie bylo chętnych. A Co do Twojego wcześniejszego pytania, to powiem Ci, że przy obecnych cenach ja zyski będę liczył dopiero po ok. 8 miesiącach. Póki co, każdy grosz idzie na spłatę zobowiązań. Ale jestem dobrej myśli. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku cena się utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak nie iubię (słowo zostało usunięte)ograjstwa i góralskiej muzyki ale to co pan przez małe p lieszkiewicz reprezętujesz to szczyt chamstwa nie obrażam ludzi ale ty ciole jesteś dla mnie pustym stwożeniem który wszystkich i każdego obraża a szkoły mam zapewne więcej jak ty nie będe się zniżał do twojego poziomu rolnik dla ciebie to Prezes ty po prostu jesteś człowiekiem kamienia łupanego wal się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena utrzyma sie ale tylko na EUROPĘ polak nie wytrzyma. A jakie ceny po Świętach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem tak nie iubię (słowo zostało usunięte)ograjstwa i góralskiej muzyki ale to co pan przez małe p lieszkiewicz reprezętujesz to szczyt chamstwa nie obrażam ludzi ale ty ciole jesteś dla mnie pustym stwożeniem który wszystkich i każdego obraża a szkoły mam zapewne więcej jak ty nie będe się zniżał do twojego poziomu rolnik dla ciebie to Prezes ty po prostu jesteś człowiekiem kamienia łupanego wal się

 

Dziękuje, poprawileś mi humor

 

P.s 1 wpis w którym Kogokolwiek obrazilem, proszę napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno otłuke ci buziaka panie leszkiewicz jak przyjadę po towar a kiedyś napewno przyjadę osobiście precz burakom zezłościłeś mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwatorjaj - napuść wody do wanny i obserwuj, a może ci się pojawią...

KULTURY chłopie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno otłuke ci buziaka panie leszkiewicz jak przyjadę po towar a kiedyś napewno przyjadę osobiście precz burakom zezłościłeś mnie

 

Zapraszam, jestem codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem tak nie iubię (słowo zostało usunięte)ograjstwa i góralskiej muzyki ale to co pan przez małe p lieszkiewicz reprezętujesz to szczyt chamstwa nie obrażam ludzi ale ty ciole jesteś dla mnie pustym stwożeniem który wszystkich i każdego obraża a szkoły mam zapewne więcej jak ty nie będe się zniżał do twojego poziomu rolnik dla ciebie to Prezes ty po prostu jesteś człowiekiem kamienia łupanego wal się

Panie wykształcony, reprezentujesz pisze się prze "en" a stworzenie przez "rz". Fakt faktem, z Twojego postu, który zacytował P.Leszkiewicz ja też niewiele zrozumiałem. Szczerze mówiąc, to nie bardzo rozumiemy, o co Ci właściwie chodzi ? Czy mógłbyś przetłumaczyć to na bardziej zrozumiały język (spróbuj na polski) ? Postaraj się jednak, tym razem używać dużych liter na początku zdania. I jeśli uda Ci się wstawić chociaż ze dwa przecinki to też będzie fajnie.

A jeśli dalej chcesz "otłuc komuś buziaka" to zmień forum. Miejsce dla emocjonalnie zrównoważonych inaczej znajdziesz na innym portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie leszkiewicz nie jestem złośliwy ale ogarnij się Pan a Pan Koko nie wcinaj się bo lepszy nie jestes trochę kultury bo gramy do jednej bramki a wy wciąż karne strzelacie pozdrawiam i troche mi odchodzi złość bo macie w głębi coś z człowieka widzę i tak miłej życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...