Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego embag a co bys powiezial jakbys musial placic teraz za 1a 52-55 gr a nie te 47 duzo osob jakby placilo ta cene lub bylaby dla wszystkich wyrownana by nienarzekali ale teraz rostrzal cenowy jest ogromny i jak masz towaru dosc mozesz drugiego wykonczyc a w przypadku ilosci towaru to nie moge narzekac a co do marketow to jest przyszlosc wiec nie ma co sie dziwic ze dany hodowca lub posrednik ktory stale wspolpracuje z dana siecia bedzie inaczej do tego podchodzil choc wiedza ze sa krwiopijcami jak my ale natomiast w dolku to tam mieli korzystna cene niz na pozostalym rynku Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie embag z tymi grabiami to coś pokręciłeś chyba bo każde grabie grabią do siebie

No właśnie to napisał emag !

Panie obsetwatorjaj, pisz i czytaj ze zrozumieniem.

 

Na przyszły tydzień 1a 52-54 gr. Stan magazynu ZERO !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od poniedziałku u P. C.

o-0,64

s-0,60

1a-0,55

1b-0,53

2a-0,52

towar na zeszyt i tylko gotówka

p.s.

w nowym tygodniu przewiduje 2 podwyżki a do świąt 1a po 0,70 gr.

przetwórnie stają z robotą bo nie ma towaru a detal staje ze sprzedażą bo w marketach taniej o 10 gr. .......................

ALE CZAD DOPIERO PRZED NAMI.

pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszaleli z tymi cenami,podobno w przyszlym tygodniu ostra górka ,zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie embag z tymi grabiami to coś pokręciłeś chyba bo każde grabie grabią do siebie

 

 

Kolego To Ty pokręcileś zwracając mu uwage,chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem on napisal dobrze że nie widział grabi które grabią od siebie!!! Najpierw przeczytaj 3razy zanim coś napiszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Biedronka moglbym zrobic kopiuj wklej twoja informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze juz ze i inni koledzy zwrocili na to uwage:P Hi moja gapa:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego embag a co bys powiezial jakbys musial placic teraz za 1a 52-55 gr a nie te 47 duzo osob jakby placilo ta cene lub bylaby dla wszystkich wyrownana by nienarzekali ale teraz rostrzal cenowy jest ogromny i jak masz towaru dosc mozesz drugiego wykonczyc

 

wykończenie konkurencji jest nierealne , poniewaz towaru jest praktycznie na styk.( chetnie kupiłbym od niego wiecej , ale towaru wiadomo mało )

Co do ceny to kwestia dogadania sie z producentem -chodzi o utrzymanie rynku - myslenie perspektywiczne .Tez mi bedzie podnosił ceny ale z opóżnieniem .

Dlatego patrze na to wszystko dosc optymistycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem na małą fermę która dostarcza towar do konkurencyjnej hurtowni a u nich cena 0,46 1a . Zaproponowałem 0,52 gr. i stałą współpracę a oni że towar tylko dla swoich a co do cen to już nie chcą aby drożało bo boją się że spadnie ............ takie myślenie jest na małych fermach 40 000 szt. kur.

ich towar sprzedają po 0,52 gr na hurtowni a ja mam w poniedziałek kupić po 0,55 gr czyli sprzedać po 0,57 gr.

za chwile to rozbieżność cenowa będzie 10 gr. na sorcie i utrata klienta jest nieunikniona albo dokładka.

czekamy czy markety zmienią ceny od poniedziałku jeżeli nie to detal stanie całkowicie.

napiszcie proszę jakie ceny w Szczecinie i Białymstoku

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dostawę w poniedziałek po 0,46 właśnie z fermy która ma ok 70 tys.kur

 

Biedronka nie licz na zmianę cen na marketach może będą ale na pewno nie w tym tygodniu .

Juz pomijam ze kupując po 0.55 -sprzedajesz po 0,57 to właściwie idziesz po kosztach ale w tej sytuacji nie ma wyjścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE JAJA BYŁEM W REALU M10-3.69 SPRZEDAŻ 5SZT NA 1 PARAGON SPOTKAŁEM MOJEGO KLIJENTA Z BAZARU OD WCZORAJ DONOSI DO KASY A ŻONA ODBIERA ZA KASĄ MÓWI ŻE WCZORAJ ZAROBIŁ NA TYM 500ZŁ DZIŚ NA 1SZT MA 2.50 JEDEN KURS 12.5O .ŻENADA ŚMIECH I JAJA.

OJ BĘDĄ JAJA .ZAMÓWIENIA NA PONIEDZIAŁEK SŁABE .ŚIADŁO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu kupiłem L po 53, w tym po 56.

 

We wtorek wsadzam młode 17tki. Szczyt nieśności osiągną tydzień przed świętami. Trzymać ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię każdą ilość jaj

1a

1b

cena - do uzgodnienia

kontakt priv

pozdrawiam

 

płaczków i marzycieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to ja też trochę się boje podnosić ceny. Widzę po ile sprzedają duże fermy ale moi stali klienci mają dzisiaj taniej. Nie jestem pewien też, czy powinienem na siłę podnosić cenę na sklepach tylko dlatego, że inni podnoszą ceny w hurcie. Oczywiście, jak podjeżdża jakiś "skoczek" i daje 5, a nawet 8 gr. na jajku więcej niż stali klienci, a ja mam akurat coś ponad normę na magazynie, to z miłą chęcią sprzedaję

Podając ceny na forum, powinienem pisać dwie ceny- dla stałych odbiorców oraz tą, w jakiej sprzedaję "skoczkom".

 

Napiszę więc przedział cenowy - 48-55 gr. za 1a

 

Najdrożej teraz mają Ci odbiorcy, którzy wcześniej skakali z fermy na fermę za najtańszym jajkiem. Wczoraj zadzwonił do mnie odbiorca, który brał u mnie kilka razy towar w ciężkich czasach. Zaproponował mi 57 gr za 1a ale mu nie sprzedałem. Stali mają pierwszeństwo (chociaż płacą mniej). A jeszcze nie tak dawno, kupował u mnie 1a po 20 gr. Któregoś dnia podjechał i powiedział, że dzisiaj może wziąć ale po 18 gr. bo takie ceny oferują mu inne fermy. Nie zgodziłem się, więc odjechał i kupił tam, gdzie miał 2 gr. taniej. Pamiętam, że na odjezdnym mówił, że "ceny dyktuje rynek", i że działałby irracjonalnie kupując u mnie drożej, skoro inni sprzedają taniej. Dzisiaj nikt mu nie chce sprzedać towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Kogut ma rację. Pisał już o tym wcześniej Kreator :

 

A mi się coś zdaje, że wszyscy macie rację. I nie jest to sarkazm czy złośliwość. Z tego co piszecie i sam widzę co się dzieje na rynku,to zrobiły się dwie ceny do hurtu. Dla stałych i w ilościach które brali wcześniej: 1a od 0,45 do 0,50 a cena na dodatkowe porcje towaru ( np. na eksport) lub dla nowych pośredników dobija nawet do 0,55 groszy za 1a.

I uważam to działanie za bardzo mądre i przemyślane. Swojemu i stałemu odbiorcy producent da normalnie żyć. A jak trafia się okazja dodatkowo zarobić- to zarabia! I tak pownno być. Tak samo jak normalny odbiorca dawał żyć w dołku. Ot i cała filozofia.

Na moje to w końcu powiało normalnością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac ceny sięgają już absurdu, a o zmowie ferm aby do świąt 1a kosztowało 0,70 gr wiadomo nie od dziś. Ale napisze tylko tyle. Dochodzą już informację , że szykuje się wielki import ze wschodu (Rus., Mołd.,Ukr.). Wschodnie kurniki szykują już specjalne certyfikaty do wwozu na teren UE jaj. A jak będzie ich cena? Może i byc 1a na polski rynek za 40 groszy.

Oczywiście uprzedzę prześmiewcze pytanie fermiarzy "a kto to kupi?":)

Kupią to te same osoby, które kupują w niemieckim Lidlu chleb. Produkowany w... Rumunii

 

Miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rumunia to też Unia więc sprzedaż w Niemczech chleba z Rumuni to normalna rzecz.

Unia tak łatwo nie wpuści na rynek jajka z poza swojego obszaru. Nie tak dawno pojawił się komunikat, że Bułgaria, chroniąc swoich producentów, cofnęła transport jaj z Polski. Dlaczego więc miałaby przyjmować jaja z Rosji ? To samo dotyczy wszystkich pozostałych krajów Unii- nie po to wprowadzały przepisy nakazujące wymianę klatek, żeby teraz to przepisy obchodzić wpuszczając obce jajko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jajO/S jesteś handlarzem, konsumentem, czy może niezadowolonym z cen producentem ? Pytam, bo mam wrażenie, że właśnie przed chwilą założyłeś sobie konto na forum po to, żeby siać tutaj zamęt. Aż jeden post do tej pory na tym portalu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mi tam te podwyzki ani wcale nie usmiechaja ale o jakich zmowach wy piszecie...

 

Kazdy z was chyba doskonale sobie zdaje sprawe ze tu nawet nie sami kurnikarze dyktuja ceny tylko przemysl

 

aktuallna cena za kg netto 8.30

cena od poniedzialku 9zł kg-netto

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

aktuallna cena za kg netto 8.30

cena od poniedzialku 9zł kg-netto

[/b]

 

to już jest SZOK !!!!!

 

Od jutra dla stałych odbiorców 0,52gr. 1A

Dla skoczków 0,55gr. - jeżeli coś zostanie na magazynie.

 

Co do wypowiedzi apropo sprowadzenia jaj z za wschodniej granicy, to myśli Pan, że unia pozwoli na import jaj ze starej klatki spoza unii, jak nie pozwala na import jaj ze starej klatki z krajów unii ??? Absurd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...