Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nigdzie nie ma sprawiedliwości !!!

tak jest z wszystkim !!! a my jedynie co możemy zrobić to ponarzekać między sobą! ale to też nic nie zmieni!

z jajami jest podobnie! były jaja po 10 i 15 gr a teraz są po 50 i 55gr,przecież można było jakoś to wyśrodkować i handlować tak całym rokiem,ale po co?!?!?!?

cena szła do dołu-cieszył się handlarz(chociaż znam takich którzy wolą jak jest cena wysoka bo wtedy nikt nikomu nie podjeżdza) a teraz jak cena idzie do góry to cieszy się hodowca-bo ma duże straty do odrobienia za ostatnie 1,5 roku.

nasza unia tak działa że daje i odbiera...i koło się zamyka!

tak jak przeor pisze''drzewa ważniejsze od rodziny''

a dla kur nowe klatki bo są ulepszone PIERDOŁAMI CO WYMYŚLIŁ JAKIŚ DEBIL Z UNI NIE MAJĄCY BLADEGO POJĘCIA JAK NAWET WYGLĄDA KURA!!!! TE ICH GŁUPOTY UPRZYKRZAJĄ NAM WSZYSTKIM ŻYCIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przez tyle lat widziałem różne cuda. Jaja po 3 grosze na półce i 10 jaj po 150zł plus rower gratis.

Ale takiej rozpiętości cen jak teraz, to chyba najstarsi górale nie pamiętają. W Piotrze i Pawle 10 M-ka po 4,40 a w Makro po 8,60. To chyba jakieś żarty.

Ja rozumiem, że są umowy i że jest czas potrzebny na zmianę ceny. Ale chyba istnieją granice zdrowego rozsądku...?? Jak można przez rok płakać i narzekać, że wisi widmo bankructwa, a gdy cena w końcu ruszyła do sprzadaje się jaja za połowę normalnej rynkowej ceny?? Ja rozumiem 5 czy nawet 10 groszy róznicy. Ale 20 czy już 40 to jakiś basurd!!

W sumie to nie mój problem i nie moja kasa. Tylko najzwyczajniej w świecie nie rozumiem tego, że gdy los się uśmiechnął i dał nową szansę to są prowadzone takie działania. W imię czego? Po co?

Ktoś kiedyś na tym forum napisał, że tak będzie bo producenci będą przejmować rynek. No i? I co dalej? Jeśli nawet udałoby się wykruszyć pośrednika to i tak nic się nie zmieni. Taka koniunktura nie będzie trawać wiecznie. Po każdej górce jest dołek. A wtedy będzie walka o punkty pomiędzy producnetami.

Chora wizja? Może i tak. Ale teraz na największych hipermarketach nie ma pośredników. Są tylko producenci. I to oni prowadzą swoje wojenki na promocje...i kto na tym wygrywa? Kolejny raz markety i sieciówki.

A jak odmieni się sytuacja to i tak kopną każdego w tyłek. Szybko zapomną o dobrych stronach współpracy i będą przebierac w ofertach. Byle było tylko: taniej, taniej, taniej....

Smutne to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....smutne to ale prawdziwe!!! Nikt tak nie zaniża ceny jak sami producenci!!!! Nigdy, jeszcze raz powtórzę, NIGDY żaden handlowiec nie jest w stanie kupywać po 0,60 a sprzedawać po 0,30. Odpowiedż jest jasna. Nie stać go na takie ruchy bo wie że nigdy tego nie odrobi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....smutne to ale prawdziwe!!! Nikt tak nie zaniża ceny jak sami producenci!!!! Nigdy, jeszcze raz powtórzę, NIGDY żaden handlowiec nie jest w stanie kupywać po 0,60 a sprzedawać po 0,30. Odpowiedż jest jasna. Nie stać go na takie ruchy bo wie że nigdy tego nie odrobi!!

 

Spokojnie Panowie, jestem producentem i też tego nie rozumiem. Jeżeli wielcy producenci chcą dotować społeczeństwo to ich sprawa. Jak przyjdzie dołek to nic nie będzie odłożone to i może w końcu zrezygnują z produkcji, bo nie będzie z czego dokładać.

 

Cena - 1A 52gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestię sprowadzenia jaj z Rosji mam potwierdzoną. Jest już latanie i załatwianie spraw w weterynarii, w celnym i chyba gdzieś tam jeszcze. Nie znam jeszcze cen jakie będą ale jak już będę miał potwierdzone szczegóły to napiszę. Wiadomo, że klienci mogą być nieufni, ale wydaje mi się że jak cena będzie odpowiednia - to jest duża szansa na wprowadzenie w obieg. Zobaczymy. Mam nadzieje, że to się uda, a co się może wtedy dziać niech każdy sam sobie przeanalizuje bo nie chcę nikogo nakręcać, dołować, atakować, obmawiać itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Selgros - L 49 brutto
- ciekawe gdzie? Wczoraj byłem i nie widziałem tańszej M niż 72gr. Na Piotr i Paweł owszem, trafiają się fiołki - ale jak popatrzysz na date spożycia to nie trudno się domyśleć kiedy jaja były dostarczone a co za tym idzie kiedy była ustalana cena - nie wspomnę że potrafią być te same jaja z dwoma różnymi cenami, więc sami się gubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przyjdzie dołek to nic nie będzie odłożone to i może w końcu zrezygnują z produkcji, bo nie będzie z czego dokładać.

 

Jaki dołek ? przed 20 lat handlu pamiętam 2 możne 3 duże dołki ,a reszta to standard czyli 3 miesiące w plecy ,3 miesiące odrabiania i 6 miesięcy zysk.

 

Tak standardowo wyglądał każdy rok u producenta .Jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu .

Czyli teraz musi być wysoka cena bo może być dołek ? bo nie za bardzo to rozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IA -56 , IB-54 ,IIA-52 - myślicie ,że już koniec podwyżek?????

 

To chyba ceny z giełdy, a nie na fermie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jak cena raz wysoka raz niska a po wysokich podwzkach zawsze wielkie obnizki . Hiszpania ma ponoc bardzo wielkie nastawienia zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy o jakich obnizkach piszecie

 

1a 0d 0.54 do0.57 i w dol co 2grosze

 

Po swietach to bedzie ale wielka wycinka i totalny brak jaja

-...a jak mysicie co za tym idzie???

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Promix bez obrazy ale zastanawiam sie czy tak tanio kupujesz czy poprostu z automatu zanizasz ceny pozdrawiam i gratuluje niskich cen:P

 

..a moze poprostu jestes malym handlarzem ktory laduje sie gidzie jest tanio bo 20skrzynek to zawsze sie w dobrej cenie wyskrobie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie moge sie mylic wiec jesli chcesz zapraszam do mnie lub ja dojade poprosze o komplet 24/48 palet i jedziemy na tiry:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IA -56 , IB-54 ,IIA-52 - myślicie ,że już koniec podwyżek?????

 

to 100% koniec:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Promix bez obrazy ale zastanawiam sie czy tak tanio kupujesz czy poprostu z automatu zanizasz ceny pozdrawiam i gratuluje niskich cen:P

 

..a moze poprostu jestes malym handlarzem ktory laduje sie gidzie jest tanio bo 20skrzynek to zawsze sie w dobrej cenie wyskrobie:P

 

 

Zaniżam ? ja się zastanawiam gdzie wy kupujecie, a możne właśnie wy skakaliście latem i dlatego tyle teraz płacicie.

Dla ciebie mogę być małym handlarzem to nie ma znaczenia ale na tiry tez nie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwestię sprowadzenia jaj z Rosji mam potwierdzoną. Jest już latanie i załatwianie spraw w weterynarii, w celnym i chyba gdzieś tam jeszcze. Nie znam jeszcze cen jakie będą ale jak już będę miał potwierdzone szczegóły to napiszę. Wiadomo, że klienci mogą być nieufni, ale wydaje mi się że jak cena będzie odpowiednia - to jest duża szansa na wprowadzenie w obieg. Zobaczymy. Mam nadzieje, że to się uda, a co się może wtedy dziać niech każdy sam sobie przeanalizuje bo nie chcę nikogo nakręcać, dołować, atakować, obmawiać itp.

 

daj namiary na dostawce tego zioła co jarasz

 

1a -0,48 u stałego ( kto latem płacił uczciwą cene zbiera smietanke )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze ceny brutto za 1 szt. z MAKRO SOSNOWIEC

S - 0,49

M - 0,66; 0,76

L - 0,79; 0,80; 0,84; 0,89; 0,90; 0,92; 0,96; 0,98

XL - 0,94

1PL L - 0,94; 1,22

2PL M - 0,86; 0,89

1PL M zielononóżka - 0,94

 

Jeżeli Makro to hurtownia to w takim razie Biedronka to chyba producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. cena moim zdaniem się troche stabilizuje ale o konkretach nic nie pisze! każdy sprzedaje za co może i ciągnie jak może i się nie dziwie bo każdy ma swoje 5 minut ja nadal na urlopie jak ktoś zadzwoni to wiozę a sknery gonie jak bym produkował to robił bym to samo pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakiej wycince piszecie? każdy to wie a przeważnie wy że jak wycinacie kure to na to miejsce w drugim kurniku dojżewa druga na zastępstwo i nie mówcie o wycince, duży producent nie pozwala sobie na przestój produkcji i ja to wiem i wy też i ludzie kumaci a nie ciemnota. może tylko wyjść więcęj małego jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...