Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a ja spanikowalem nie posialem nawozu ani na pszenice ani na jenczmien. obydwa zboza sa w takim samym stanie jak to wczesniej okreslilem siano.gdy chce wyciagnac z korzeniem to sie nie wyciaga trzymie sie ziemi. jak obserwuje te pola to tak przypuszczam ze na 90% bende przesiewal a 10% mam nadzieji ze to zacznie rosnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo siano na wierzchu ale pod spodem jak przegarne robi sie mała nadzieja.oby!!!!

saletre rozsiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak korzeń się trzyma to będzie ok tylko nie wiedomo jaka ilość pędów bocznych będzie u pszenic które się rozkrzewiły wcześniej. Przed późnymi siewami które przeżyły większa szansa. U mnie jęczmień też siano ale miejscami przebija zielony gdzie szło jechać posiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzeń i węzeł krzewienia się trzyma, tylko nic nie puszcza. Po zostawieniu nie wiadomo, czy będzie z czego zbudować plon. Myślę nad jarką, ale póki co, to czekam. W tym tygodniu wszystko powinno się wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na odmianie muszelka i tez korzen sie trzyma ale niwidac nic zielonego a zyta obok robi sie zielona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem dzisiaj na odmianie muszelka i tez korzen sie trzyma ale niwidac nic zielonego a zyta obok robi sie zielona

 

mam taka odmiane i poki co nie wyglada rewelacyjnie w tamtym roku wygladal o wiele lepiej ale posialem juz saletre pod slonce troche sie zieleni;-) siana po burakach slabe wschody ze wzgledu na susze mam nadzieje ze cos z niej bedzie a na drugim polu tez ta odmiana ledwie ja widac a siana byla kolo 25 wrzesnia i bardzo kiepsko przed zima wygladala myslalem ze bede musial orac ale tez posialem, a to dlatego ze w tamtym roku mialem inna pszenice slajd ktora wygladal jak siano dostala wczesnie saletre i zaczela sie bardzo ladnie odbudowywac a tez myslalem ze do zaorania bedzie, dla przykladu sasiad bral ode mnie te odmiane i na wiiosne tez jak siano wygladal sialismy w tym samym czasie cos kolo listopada i on saletre posypal po ruszeniu wegetacji jak obeschlo ale plon i wyglad pozniej tej pszenicy nie byl za dobry dala polowe tego co moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z przesiewem paszenicy potraktowanej jesienią DFF+IPU, środek niby mozna stosowac bez wzgledu na faze rozwojową ale na etykiecie jest ze w przypadku wiosennej likwidacji trzeba orać 20cm aby zasiać zboże jare, ja bym wolał bezorkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bamberka - przedtem wygladala na siano, teraz po odwilzy i opadach gnije razem z korzeniem :cry: miala zero bialego okrycia przy -23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie podobnie tylko narazie jest siano ale nie bedzie najlepiej podobmnie wyglada muszelka tylko zyta troche zielona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Muszelka siano na przewiewie (korzenie trzymają ale jest siano??

a Muszelka z Finezją o wiele lepiej się zachowała - zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ulana z łódzkiego Tak przy przesiewach można na tę samą powierzchnię brać dopłatę do mat.siewnego pod warunkiem , że najpierw złożysz na jesienne zasiewy , teraz komisja sporządzi protokół że wymarzło i możesz na wiosnę brać na nowo do tych samych działek. Tak właśnie będę robił a mam do przesiania ponad 50 ha . Komu by się chciało dziadoczyć z czyszczeniem i zaprawianiem swojego ziarna - jak wprowadzili dopłaty do mat. siewnego to nie wysiałem nigdy nawet kilograma ziarna ze swoich zbiorów bo się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Ulana z łódzkiego Tak przy przesiewach można na tę samą powierzchnię brać dopłatę do mat.siewnego pod warunkiem , że najpierw złożysz na jesienne zasiewy , teraz komisja sporządzi protokół że wymarzło i możesz na wiosnę brać na nowo do tych samych działek. Tak właśnie będę robił a mam do przesiania ponad 50 ha . Komu by się chciało dziadoczyć z czyszczeniem i zaprawianiem swojego ziarna - jak wprowadzili dopłaty do mat. siewnego to nie wysiałem nigdy nawet kilograma ziarna ze swoich zbiorów bo się nie opłaca.

Dopłaty do materiału siewnego nie są nieograniczone. Jeśli rocznie ich wartość przekracza średnio równowartość ok 10000 zł nie dostaniesz kasy, gdyż limit pomocy to bodajże 7,5 tyś euro w okresie 3 letnim i to nie tylko na dopłaty do nasion.

Więc niekiedy się opłaca.

Drugim negatywem dopłat do nasion, jest oczywiste wkalkulowywanie tej dopłaty przez instytucje handlujące tym towarem. Wysoka cena sprzyja zaś dziadostwu, objawiającemu się podłą jakością nasion , którym owe dopłaty zapewniają zbyt.

Rolnicy są świadomi tego procederu i często kupując zboże do siewu z obserwowanej sąsiedzkiej plantacji , kupują lepszy towar niż ten który powinien być teoretycznie lepszy.

Ustawa nasienna, moim zdaniem żle służy nam rolnikom, zresztą jak wiele innych zapewnia koryto, zbyt i toleruje niedbalstwo tam gdzie wolny rynek poradził by sobie z tą plagą bez zbędnej biurokracji i rozdawnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Ponadto zboże zaprawiają byle czym, aby tylko taniej. O ilościach używanej zaprawy tez warto wiedzieć. Rozmawiałem kiedyś z pracownikami którym przywiozłem Baytan do zaprawiania na zamówienie i wiem jak musieli przestawić zaprawiarki żeby wyszło tyle zaprawy ile powinno. a byłem przy zaprawianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać ponowną dopłatę na tę samą działkę (bo ozimina wymarzła) to należy już mieć decyzję o przyznaniu dopłaty do ozimin i po zakupie jarego na tę samą działkę należy wypełnić formularz ze strony ARR o wystąpieniu szkody w uprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocilem z pola i rence opadaja. przenica do pszesiania jenczmien do przesiania. juto na pszenzyto jade zobaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flamenko- pszenżytem tez sobie nadziei nie rób za wielkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulan- nie zalamuj mnie wiosna mialem siac tylko kukurydze. pola opryskalem na chwasty jesienia kosztow sobie narobilem i klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ty Ciesze sie tylko że w tym roku większosc zasiałem żyta mieszancowego, bo ono sie trzyma a mialem wszędzie dać pszenżyto. W moich stronach pszenzyta nikt nie bedzie miał chyba ani pszenicy ani jęczmienia zimowego.

Choć trzeba poczekać aż ruszy wegetacja, wtedy cos sie może zmienić. Jeszcze nie ruszyła bo żyto blade ciągle. Jak zaciągnie saletre z ziemi i zrobi sie ciemno zielone to znak że wegetacja trwa i jak wtedy "rude zboża' dalej bedą rude to już kaplica. Tak czy siak do 25 marca trzeba czekac bo ewentualne przesiewy dopiero wtedy.

Ja dziś już jęczmien z centrali przywiozłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z pszenicą nie jest tak źle, chociaż mogło by być lepiej. Jeśli chodzi o odmiany LEGENDA i BRILLIANT to ładnie przezimowały, zaczynają się zielenić ok 90% przetrwało. Gorzej z KREDO i BAMBERKA. Choć ta pierwsza to jeszcze nie jestem pewien, na jednym polu zaczyna się w nie których miejscach zielenić, a na drugim to nawet jednego zielonego listka. A BAMBERKA... tylko orka i siew kukurydzy, aczkolwiek do połowy kwietnia się wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Brilliant też ładny, Potenzial dalej leży i chyba pójdzie do kasacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kredo dobrze a Pamier super siane jednego dnia ale Pamier lepiej się rozkrzewił.Zaczyna się wszystko zazieleniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...