Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem z okolic Płońska- w stronę Mławy i sieję jęczmień ozimy Lomerit od 4 lat i powiem szczerze, że z przezimowaniem to gorzej w tym roku żyto wypadło dla porównania.Jeszcze ani razu nie wymarzł.W tym roczku jęczmionek w miarę dobrze wypadł-plon ok.5t/ha i było by więcej gdyby nie wymiękł miejscami na jesieni.

Również miałem Lomerita dużym jego minusem jestpodatnosc na wyleganie choć w tym roku susza go troche skróciła A co do plonu to nie było źle

6-7t/ha tak że średnia nie jest zła. CZęść sprzdałem do kaszarni cena 62+vat.

Reszta chyba zaczeka na lepszą cene bo tak jak widze w mojej okolicy to jare jeczmiona są kiepskie i jest go mało zasiane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej cenie u was material siewny kwalifikowany ? bo ja kupilem lomerita po 2tys za tone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w jęczmieniu ozimym odmiany Lomerit, jęczmień siany 13.09 ma dwa liście, zaczyna pojawiać sie trzeci, rosliny są zainfekowane mączniakiem co z tym zrobic? pryskać już, czekać, czym pryskać żeby było skuteczne i niezbyt drogie? nigdy nie miałem potrzeby stosowania fungicydów w zbożach juz jesienia. Czy przy tak wczesnej fazie rozwojowej można stosowac niższe dawki? bo zostało mi z ubiegłego roku trocha Taliusa a na mączniaka to chyba jeden z lepszych środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow. jutro chcialem prysnac jenczmien kompletem choc nie usmiecha mi sie to za bardzo bo sucha ziemia. doloze tez minueta na mszyce. sialem 23 wrzesnia . narazie jest ladny zielony. ale widzialem dzis na polach pozulkle jenczmienie jak myslicie jest to sprawka mszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja placowo to raczej tak. Nie pryskaj na mszycę teraz to zupa po obiedzie ja siałem koło 20.09 i jak narazie brak objawów. Mszyca atakuje wcześniej siane plantacje przed 10.09 i już by było widać. U mnie pojedyńcze listki robią się żółtawe pewnie zbliża się zima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

siał ktoś jęczmień jary odmianę Poldek,co to za odmiana i do czego się naddaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień jary

Dawka Azotu przed siewem -31 kg/ha

W fazie strzelania w źdźbło-20 kg/ha

Fosfor-38 kg/ha

Potas - 66 kg/ha

Magnez - 8 kg/ha

wapno - 4,5 t CaO /ha

Takie mam zalecenie jakie nawozy do tego zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak u was jenczmienie ozime. w moim regionie nie bylo wogole sniegu. na dzien dzisiejszy wyglada ze 100% plantacji do przesiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dla zainteresowanych środkami ochrony roślin w dobrych cenach zapraszam na allegro lub kontakt telefoniczny 509341788 lub e-mail piotrph1989@tlen.pl

Przedsiębiorstwo Handlowe PIOTR Piotr Rawicki

 

http://allegro.pl/hu...2175231751.html

http://allegro.pl/granstar-ultra-sx-50-sg-240g-trend-0-5l-nie-chisel-i2175232098.html

 

Mam więcej w ofercie środków ochrony roślin tylko reklamowo wystawilem na allegro huzara i granstara ultra.

 

Preferuję sprzedaż poza systemem allegro ponieważ można opryski zakupić wtedy taniej, ponieważ do ceny nie jest doliczany 6zł+3% wartości sprzedaży np: Huzar Activ 5l bedzie kosztować 620zł+przesyłka kurier lub poczta polska

Towar mogę wystawić na portalu www.tablica.pl wtedy zainteresowanym wysyłam linki do ogłoszenia

Sprzedaję również nawozy dolistne i odzież ochronną przed pestycydami maski, rękawice, kombinezony

www.zaopatrzenie.artBHP.pl

 

Jeżeli jest ktoś zainteresownay innymi opryskami proszę o kontakt e-mail piotrph1989@tlen.pl lub telefonicznie 509341788

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JB FLAVOUR siał to ktoś ? zakupiłem ten jęczmień na przesiewke po wymarzniętej przenicy , sprzedawca twierdzi że sieje sie go około 160 kg ha , czy to nie za mało ? ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam tej odmiany ale jesli pole masz w wysokiej kultorze rolnej zasiejesz 150kg na ha i napewno sie nie zawiedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optimum to ok 300 roslin na metr kwadratowy, a ile kilogramów trzeba wysiać to już indywidualna sprawa uzależniona od masy tysiąca ziaren, siły kiełkowania, czystości i warunków polowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JB FLAVOUR siał to ktoś ? zakupiłem ten jęczmień na przesiewke po wymarzniętej przenicy , sprzedawca twierdzi że sieje sie go około 160 kg ha , czy to nie za mało ? ,pozdrawiam

Cześć ten jęczmień zasiej 180 kg /ha będziesz zadowolony jeżeli pogoda troszkę dopisze .Nasze plantacje pszenżyta i jęczmienia ozimego wyglądają całkiem dobrze ,a żyta rewelacyjnie jeden dywan zielony .Pszenica trochę pomarzła i będzie zaorana .W mojej okolicy pszenice w 80% wymarzły i rzepaki w 30%.Sąsiadowi mróz skosił 10 ha pszenżyta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie wesolo sie robi.najgorszy jest brak ziarna do siewu, przydała by sie jakaś pomoc z południa polski na zachód!!

my na powodz wysyłalismy transporty to może jakiś mały rewanż (solidarność) inaczej dużo pól moze byc objetych zazielenieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jęczmień jary browarny "kangoo" siał to ktoś wdzięczny byłbym za jakiekolwiek info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się stanie z jęczmieniem jeśli tuż po wschodach napotka na nocne przymrozki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic wręcz wzmaga to krzewienie produkcyjne przynajmniej według literatury. No ale odstępstwa się trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej fazie i jaki mróz. Miałem przypadek że 10 cm jęczmień mróz ściął i liście zwiędły ale odbił. Też się obawiam że w święta przy -10 kiełkujący może mocno ucierpieć. Ozime u mnie przezimowały więc może jare dostaną ognia. Takie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę licie zmroziło ale odbił bez strat. Teraz może być mróz na kiełkujące ziarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosował opere max w jęczmieniu jarym? Chodzi mi zwłaszcza o rzeczywistą skuteczność przeciwko chorobom typowym dla jęczmienia, bo już pojawia się plamistość siatkowa i będzie trzeba prysnąć. Rejestracji niestety w jęczmieniu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...