Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem możne być jak dasz późną odmianę pszenicy jarej i jak będzie pora zbierać ozimą to jara będzie jeszcze niedojrzała i mokra. Raczej trzeba wybrać jakąś wcześniejszą jarą. Z doborem odmiany będzie pewnie problem bo nasion jak na lekarstwo.

Ja kupiłem nasiona jeszcze w lutym i też nie było w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopen72 u mnie w wielkopolsce Tonacja dzisiaj została przesiana całkowicie wymarzła zazielenienia mozna było dostrzec tylko na nakładających sie rzędach siewnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o przesiewie pszenicy ozimej jarą, bez uprawy - tylko dla zwiększenia obsady przejechać samym siewnikiem?

Też o tym myślę, na większości pól starty około 50 %.

Czy wsiewka bezpośrednio siewnikiem talerzowym około 100 kg/ha to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o przesiewie pszenicy ozimej jarą, bez uprawy - tylko dla zwiększenia obsady przejechać samym siewnikiem?

 

Na kawałku gdzie zostało 50% obsiewu przebronowaliśmy średnimi bronami, później siew siewnikiem ok. 130 kg na ha i na koniec średnie wały. Uwineliśmy się w jeden dzień i nie przesuszyło to ziemi- wygląda to dobrze a jaki bedzie efekt zobaczymy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynają się wykańczać wszystkie pszenice. To co zostało jeszcze jest nadzieja. Czekacie jeszcze z przesiewami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie powoli zaczynają puszczać od nowa z węzła krzewienia przy ktorych bedzie w miare obsada zostawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradźcie: mam pszenice męwę, słaba jest po przymrozkach, ale chyba przeżyje tak twierdził rzeczoznawca z concordii, nie pryskałem na miotłe jesienią, pryskać taka osłabioną czy czekać? javascript:emoticon(':?:')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj z pryskaniem.najwyzej pozniej dasz drozsze srodki ale przynajmniej nie wyrzucisz je w bloto.np axial od miotly i mustang dwuliscienne.fazy do liscia flagowego i drugiego kolanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie

pszenica pryskana w listopadzie GLEAN teraz jest do

zlikwidowania czy można ją przesiać agregatem czy też

trzeba orać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed tygodniem w ARR w Poznaniu ze chyba bede likwidował i chce ich o tym poinformowac , a oni ze nie ma takiej potrzeby przed likwidacją ich informowac mimo ze infolinia z warszawy mówi co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie

pszenica pryskana w listopadzie GLEAN teraz jest do

zlikwidowania czy można ją przesiać agregatem czy też

trzeba orać

 

U mnie podobnie, proszę o opinie osób które miały z tym jakieś doświadczenie. Ja opryskałem gleanem pierwszy raz i powiedziałem że to był zarazem ostatni raz. Więcej z tym jesiennym opryskiem szkód niż zysków(oszczędności). Słyszałem że takie jesienne opryski mają negatywny wpływ na zimowanie roślin. Jedni robili to rokrocznie i sobie chwalili inni zaniechali po pierwszym zastosowaniu ze względu na zbyt małą skuteczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby Pisza ze trzeba wykonać orkę proponuje przedzwonić do producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno maja negatywny wplyw na przezimowanie jak roslina przed mrozami oberwie kilogramowym mlotkiem po glowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie

pszenica pryskana w listopadzie GLEAN teraz jest do

zlikwidowania czy można ją przesiać agregatem czy też

trzeba orać

 

U mnie podobnie, proszę o opinie osób które miały z tym jakieś doświadczenie. Ja opryskałem gleanem pierwszy raz i powiedziałem że to był zarazem ostatni raz. Więcej z tym jesiennym opryskiem szkód niż zysków(oszczędności). Słyszałem że takie jesienne opryski mają negatywny wpływ na zimowanie roślin. Jedni robili to rokrocznie i sobie chwalili inni zaniechali po pierwszym zastosowaniu ze względu na zbyt małą skuteczność.

Możesz spokojnie uprawiać bezorkowo.pozostałości Gleanu, a nawet sam Glean nie uszkodzi zboża jarego.

Największym problemem przy uprawie bezorkowej w przypadku przesiewu jest miotła zbożowa.

Jeśli ozimina była nią mocno zachwaszczona to sam agregat nie zlikwiduje jej i pozostałości skutecznie pozbawią cie plonu zboża jarego. Walka z miotłą która wyprzedza fazą rozwojową zboże jare jest trudna , a praktycznie skazana na porażkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy nie czytacie etykiet srodkow ochrony roslin ??? na kazdej jest napisane co i jak mozna siac w razie likwidacji plantacji, jak ktos nie ma opakowania to w pare sekund mozna znalezc w internecie.

pszenica sie pieknie zieleni-tylko jeden przesiewal-dziwne bo sial u siebie i jednego goscia i tylko to w okolicy do likwidacji, chyba technologia zawiodla.

 

 

przypomina mi sie stare porzekadlo ludowe-kto 2 razy sieje to ani razu nie zbiera,

niestety kilka razy widzialem na wlasne oczy ze to sie sprawdzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomina mi sie stare porzekadlo ludowe-kto 2 razy sieje to ani razu nie zbiera,

niestety kilka razy widzialem na wlasne oczy ze to sie sprawdzilo.

 

dokladnie tak jest tez tego doswiadczylem.... a taki znajomy w tamtym roku zasial jeczmien na wiosne i cos slabo powschodzilo to przesial jeszcze raz ale poszla zlewa za kilka dni i tak zabilo ze ledwo wyszedl i juz byl taki niemrawy do zniw....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wedle porzekadła pszenicy będzie brak. Też się z tym spotkałem, ale na własnej skórze nie próbowałem. Pierwszy przesiew pszenicy od niepamiętnych czasów. Jeden deszcz by pokazał, co z resztą pszenic-albo by uschły całkiem albo by ruszyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej by było jak sie narobimy, przesiejemy, a przyjdzie susza, która to sie zapowiada z resztą wg mnie i będą 2 siewy a zbioru żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę że może te na których coś zostało lepiej zostawić , susza już jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie węzły krzewienia czy żyją u mnie jak do tej pory odbiło 13 ha pszenicy co by się wydawać mogło do kasacji

rzepak jest w oplakanym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie bardzo późna pszenica wzeszła pod śniegiem, myślałem że nic z tego nie będzie, a teraz zaczyna się zielenić, wygląda najgorzej z tych jakie w okolicy widziałem ale ze 3 tony może bezie z ha. zero chwastów jak do tej pory, ciekawe co wyjdzie jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wy nie czytacie etykiet srodkow ochrony roslin ??? na kazdej jest napisane co i jak mozna siac w razie likwidacji plantacji, jak ktos nie ma opakowania to w pare sekund mozna znalezc w internecie.

pszenica sie pieknie zieleni-tylko jeden przesiewal-dziwne bo sial u siebie i jednego goscia i tylko to w okolicy do likwidacji, chyba technologia zawiodla.

 

 

przypomina mi sie stare porzekadlo ludowe-kto 2 razy sieje to ani razu nie zbiera,

niestety kilka razy widzialem na wlasne oczy ze to sie sprawdzilo.

 

Czytamy,czytamy etykiety a tam napisane na Gleanie zalecana orka. Tylko co to znaczy zalecana, że bez orki jare szlak trafi czy z orką będzie lepiej według producenta. Producenci to rożne rzeczy piszą na środkach a potem w praktyce wychodzi inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie

pszenica pryskana w listopadzie GLEAN teraz jest do

zlikwidowania czy można ją przesiać agregatem czy też

trzeba orać

 

U mnie podobnie, proszę o opinie osób które miały z tym jakieś doświadczenie. Ja opryskałem gleanem pierwszy raz i powiedziałem że to był zarazem ostatni raz. Więcej z tym jesiennym opryskiem szkód niż zysków(oszczędności). Słyszałem że takie jesienne opryski mają negatywny wpływ na zimowanie roślin. Jedni robili to rokrocznie i sobie chwalili inni zaniechali po pierwszym zastosowaniu ze względu na zbyt małą skuteczność.

Możesz spokojnie uprawiać bezorkowo.pozostałości Gleanu, a nawet sam Glean nie uszkodzi zboża jarego.

Największym problemem przy uprawie bezorkowej w przypadku przesiewu jest miotła zbożowa.

Jeśli ozimina była nią mocno zachwaszczona to sam agregat nie zlikwiduje jej i pozostałości skutecznie pozbawią cie plonu zboża jarego. Walka z miotłą która wyprzedza fazą rozwojową zboże jare jest trudna , a praktycznie skazana na porażkę

 

Tak samo doradzali specjaliści z BASF, kiedyś przesiałem po agregacie i miotły trochę było ale pole nie było pryskane na jesień ani wiosnę żadnym środkiem na miotłę. Obecnie pole wydaje się czyste ale czasem miotła może jeszcze odbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...