Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś stosował środek Yamato jakie są Efekty bo cena 110 zł/H nie jest zła ????
pisalem juz wczesniej o yamato.sredniej klasy srodek.nie wytrzymal do fazy kloszenia.mialem problem z septorioza na lisciu flagowym.moze do 3 zabiegow sie nadej ale na 2 to troche za malo zwlaszcza jak mokry rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety powoli zaczynam kasować Jengę, dosiewam pszenicę jarą.

Żeby zwalczyć chwasty polecono mi Lancet - jara ma mieć min. 3 liście a ozima może być po I kolanku. Co wy na to?

Jak kasowaliście pszenicę ozimą to do zera czy zostawolaiście ładniejsze kawałki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mialem problemu kasowac czy zostawiac bo zmarzlo 100%. ale wedlug mnie lepiej skasowac cala plantacje niz zostawiac lepsze kawalki. jeszcze jest jeden problem masz material siewny na cale pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kawałków w super stanie więc materiał będzie. Strasznie było mi szkoda kasować pasków 3 metrowych koło "miedz" gdzie długość pola wynosi 2 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety powoli zaczynam kasować Jengę, dosiewam pszenicę jarą.

Żeby zwalczyć chwasty polecono mi Lancet - jara ma mieć min. 3 liście a ozima może być po I kolanku. Co wy na to?

Jak kasowaliście pszenicę ozimą to do zera czy zostawolaiście ładniejsze kawałki?

Lancet nie ma rejestracji w zbożach jarych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak jest z tym Lancetem testował ktoś go w pszenicy jarej kolega mi mówił że ktoś jechał dawką 150 gram i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanie jeśli chodzi i lancet: czy ma ktoś sprawdzone następcze działanie dla lancetu, a szczególnie chodzi o buraki cukrowe i fasole, no i jak to sie ma w orkowym systemie i bezorkowym.

Co polecacie na T1 w Lubelskiem? Na co sie nastawiać bardziej na mączniaka czy na łamliwość? Czy na to i na to? Szukam w subastancjach zeby stworzyć coś mądrego ze az głowa boli,ale jak sie policzy to wychodzi tak samo drogo jak gotowy produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

josef fajna mieszanine skonstruowales. pryskales juz ta mieszanina? jaki efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

josef tylko ze wiekszość twoich srodków to triazole, a za ciepło sie nie zapowiada.

A co myślicie o pictor 0,25 + corbel 0,5 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pryskałem, ale będę pewnie tym pryskał. Znajomy mi polecił, sprawdzona od kilku lat, ponoć porównywalne z Capalo. Koszt całkiem przyzwoity. Obecnie przelecę po 0,5 l karbendazymu, a jak coś się wyklaruje z tej biedy (czyt. pszenica), to będę myślał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plochloraz w jakich srodkach jest ta substancja chyba w MIRAGE 450 i jeszcze jakis srodek ma te substancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prorok 450 EC.

 

Z tej mieszaniny, co podałem to tylko tebukonazol jest triaozolem. Po świętach zapowiadają ocieplenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Corbel 0,6 l + Tebu 0,4 l + Prochloraz 0,4 l.

Ja bym zamienił corbela na taliusa i zostawił morfolinę na t2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję tradycyjnie Ceando mix -czyli Flexity 300sc x0,4 +Duett ultra 0,5

wychodzi ok.120zł za zabieg a mamy wszystko załatwione elegancko ,jara pewnie już wychodzi więc za jakiś miesiąc będzie zabieg ,gołej gleby nie będę pryskał. Normalne plantacje już po świętach do zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szkoda się patrzeć na pszenice. Może deszcz i ciepło by coś pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja proponuję tradycyjnie Ceando mix -czyli Flexity 300sc x0,4 +Duett ultra 0,5

nie sądzisz że trochę za słabo będzie chroniona podstawa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja proponuję tradycyjnie Ceando mix -czyli Flexity 300sc x0,4 +Duett ultra 0,5

wychodzi ok.120zł za zabieg a mamy wszystko załatwione elegancko ,jara pewnie już wychodzi więc za jakiś miesiąc będzie zabieg ,gołej gleby nie będę pryskał. Normalne plantacje już po świętach do zabiegu.

flexity w jakich opakowaniach jest i ile to kosztuje ,może bym dodał do litry capalla żeby zwiększyć metrafenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flexity w opakowaniach 3 litrowych ,pewnie koło 500zł się zakręci ,nie lepiej dać większą dawkę capalo, co do właściwości na podstawę to wiadomo metrafenon nie jest najmocniejszą substancją ,przed nim jest cyprodynil i protiokonazol ,wg. mnie wystarczająco po dobrym przedplonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

protiokonazol??

na podstawe to po pierwsze dobra zaprawa.

po drugie capalo unix ew. talius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty men jaki masz plan ochrony fungicydowej na mocnych stanowiskach jeśli to nie tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o takiej kombinacji Tilt turbo+Mirage 450 na T1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...