Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Capalo 1.3+Atak 0,6

t2 Bell 0,8+opera0,8

t3 Reveller 0,66+tebu 0,16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tajemnica rechu to nie jest po prostu u mnie wymarzly wszystkie oziminy.

to 0,15 tebukonazolu to tak dla zasady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capalo bardzo dobre na pierwszy zabieg.sproboj na t2 soligor 0.8 i duett 0.6 na klos .plon8.9 w ubieglym sezonie bez strobilurininin.rechu polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę spróbować powalczyć o wyższy plon,dlatego dwa razy strobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać co do podstawy źdźbła jest jeszcze boskalid powszechnie stosowany w rzepaku, talius to tylko mączniak.U mnie pszenice pomarznięte placowo i po wsiewana jarka ,na wysokie plony nie liczę jeżeli złapię 6-6,5 średnio to będę skakał z radości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem,ale moddus to trochę drogi gips jak na rozkrzewianie.Moim zdaniem lepiej ccc zastosować a zaoszczędzone pieniądze na lepszą ochronę poświęcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 8 marca wysiałem na pszenice 200kg saletrzaku na ha a teraz musiałem ją zaorać i posiać jarkę, to ile % tego azotu mogło jeszcze pozostać z tej dawki. Czy rośliny pobiorą ten azot 15-20 cm w glebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podmarznieta pszenice w 20 procentach okolo.podmarznieta odbija dopiero reszta sie krzewi normalnie.pytanie czekac do pierwszego kolanka czy reanimowac podmarznieta.planowalem 0.25 moddus i 1.2 ccc przy pierwszym kolanku.na pierwsza dawke poszla saletra 230 kg na ha 23 marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomniałem dodać co do podstawy źdźbła jest jeszcze boskalid powszechnie stosowany w rzepaku, talius to tylko mączniak.U mnie pszenice pomarznięte placowo i po wsiewana jarka ,na wysokie plony nie liczę jeżeli złapię 6-6,5 średnio to będę skakał z radości.

Jak tak dalej się potoczy pogoda, to będę miał połowę z tego. Dzisiaj nad ranem -5 było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realnie patrzac to na plony z tamtego roku nie ma co liczyc. 5 do 6 t na ten sezon chyba ze ktos mial snieg powyzej 10 cm.u mnie pszenica miejscami wystawala z pod śniegu.rzepak byl lepiej okryty 10 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przymrożonych pszenic może być 5 ton przy ciepłej i wilgotnej wiośnie. Na razie jest taka sytuacja, że pszenice robią krok w przód i 2 w tył... Lepsze place rosną, a te słabsze, ani nie chcą się krzewić, ani nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej podaruję sobie regulatory wzrostu. Taka bida nie będzie miała z czego się przewrócić. Jak w nocy nie będzie przymrozku to jutro lecę karbendazymem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podmarznieta pszenice w 20 procentach okolo.podmarznieta odbija dopiero reszta sie krzewi normalnie.pytanie czekac do pierwszego kolanka czy reanimowac podmarznieta.planowalem 0.25 moddus i 1.2 ccc przy pierwszym kolanku.na pierwsza dawke poszla saletra 230 kg na ha 23 marca

Proponuje w fazie krzewienia 0,3-0,5l ccc + PK w oprysku na regeneracje w zależnościo od stopnia krzewienia, później w fazie jak bedzie 1 kolanko na wysokości powyżej 2cm nad węzłem, daj 0,2 modus + 1l ccc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj żeby nie dokrzewić pszenicy rozkrzewionej.

Wcześniej pisał o plonie 9t więc wnioskuje,że stosuje wysokie nawożenie azotowe.

Ja przy 220N lecę przy odczuwalnym pierwszym kolanku 2.0 675

po 2 tygodniach 1l+0,3 trineksapaku i po 2 tygodniach 0,2l

Na dokłosiu jeszcze potrafi daleko wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty uprawiasz za odmiany??skracanie na trzy to już rozrzutność.na drugim 1,2 i o,3 i masz prawie trzcinę cukrową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość swoją drogą,chodzi o skrócenie każdego międzywięźla bo jak jest duża dźwignia to u podstawy łamie a w wilgotne lata z korzeniami przewraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 220N lecę .................

Może już jestem trochę nie ten teges ale nie sądzicie że nie raz trzeba zachować umiar w podawaniu szczegółów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

men2face- jak i tak trzeba wjechac w pole z fungicydem czy nawozem w opryskiwaczu to czy sie doda cos jeszcze czy nie to juz jeden pies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skracanie fajna rzecz jak wilgoci jest pod dostatkiem, wtedy sobie można co chwile kropić jakimś regulatorem, gożej jak wykonamy zabieg i przyjdzie susza, wtedy może nie byc "jeden pies" tylko cały nasz wysiłek "psu w d..."

@sławek2209 tez mam podobny dylemat, pszenica która przezimowała jest nie równa i są place na polu mocno przemrożonych roślin i nie wiem co robić, 70% powierzchni jak tylko sie ociepli nadaje się do cabiegu CCC ale pozostałe 30% jest chyba w zbyt słabej kondycji, mysle że trzeba się wstrzymać, ewentualnie jak bedą wyższe temperatury to zasilić ją dolistnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...