Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A miał być taki rekordowy rok w plonowaniu zbóż.

U mnie kiepsko wygląda SUKCES i dlatego poszedł na nią Grodyl bo niby on przyczynia się do dokrzewiania.

skąd posiadasz taką tajemną wiedzę ??grodyl na dokrzewienie?!napisz cos wiecej

A gdzieś na necie znalazłem taki artykuł. I jest też wzmianka w gazecie top agrar na ten temat. No i niby herbicydy zawierającą substancję z grupy sulfonylomoczników zwiększają krzewienie zbóż. A czy to działa to się właśnie pytam kolegów z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co sądzicie o zastosowaniu w fazie I-II kolanka pszenicy 1l CCC + 0,3-0,5l Etefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średniej do dobrej, ale to odmiana bardzo wysoka ( Bogatka), a mam zapas etefonu z ubiegłego roku i wykombinowałem taką mieszanke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to etefon bardziej na drugie kolanko. Etefon działa krótko i szybko, potrzebuje wysokiej temperatury. Zależy też jaka obsada jest tej pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy mozna juz opryskac na miotle i 2 liscienne planuje dac attribut 60g+helm tribi? miotla jest juz duza az za duza nie moge dluzej czekac jutro ma byc 13 st a od czwartku do niedzieli po 15 stopni i noce cieple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na etykietę w na niektóre środki wymagają aby po zabiegu nie było przymrozków i nie wiem jak u Ciebie ale u mnie najbliższej nocy ma być przymrozek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atribbut w pełni krzewienia, z tym że potrzebuje ciepła i pszenica może uciec. Ogólnie pszenica nie przepada za tym herbicydem. Sam Helm Tribi to za mało na dwuliścienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pewnie dziś będę próbował atlantis + mustang na najlepszą pszenicę u ojca, ale jest strasznie mokro i nie wiem czy wjadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj z mustangiem, do atlantisu dodaj np grodyl, przynajmniej działa jak zimno, ja miałem złe doświadczena z mustangiem na zimne noce; ja 13-stego poleciałem atlantisem z grodylem, ciepła nie widać, jak już będzie to może poprawię mustangiem, o ile będzie trzeba. Są jakieś opinie nt GALAPERA Strong?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec sie pomylil i opryskal attributem 1.2ha/60g czy zadziala, ten srodek jest nawet w miare cieplo 13st a w nocy ma byc 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie małe pytanko czy można zmieszać stabilan 0,6l/ha+ godryl 30g/ha zostało mi trochę przytuji i chciałbym załatwić to w jednym zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowny zabieg regulator z grodylem. Mi odradzano granstar z ccc i się wycofałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz dodać, jeżeli chodzi o mieszaninę CCC i grodylu.

Jeżeli jest to dobicie to 20 g wystarczy. Uważaj , bo amidosulfuron lubi wyższe temperatury (takie maja być od dzisiaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zauważyłem na mojej pszenicy odbijającej lekkie ślady przebarwień jakby jakaś choroba czerwone plamki jakby drobne, co b tu taniego dać faza krzewienia ciągle bo odbijała. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa to sprawy zwiazane z fizjologia , to nie jest chorobam. Nie pryskaj byle czym poczekaj do fazy 30-31 i opryskaj do wyboru. Input 1,0 l/ha lub Capalo 1,4 l/ha lub jezeli nie masz maczniaka Bell w dawce 1,o-1,5l/ha. Zabieg mozesz polaczyc z regulatorem poza modusem ( nie toleruje mieszanek z fungicydani )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modus nie toleruje mieszanek z fungicydami, skąd takie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z praktyki chłopcze , szczególnie z morfoliną i formulacją EC przy temperaturach powyżej 19 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w pszenicach jarych azotem (nie stosuj regulatorów)[/quote

w jakiej fazie zboża i jaka dawka azotu?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...