Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

druga dawka saletra 200 kg miedzy pierwszym a drugim kolankiem.wczesniej antywylegacz oczywiscie.nawozenie 120-130 azotu jest wystarczajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roolnik czytaj uważnie posty kolega pyta: czy rozkrzewić pszenicę jarą regulatorem wzrostu , ja jemu odpowiadam nie i żeby to zrobił azotem . W fazie trzech liści około 150 kg azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia to ile ma razem sypnac moze jedynie przeinwestowac bo jara to nie ozima i jest bardzo wrazliwa na przebieg pogody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam wyraziłem sie nie precyzyjnie czywiście chodzi mi o 150 kg saletry amonowej czyli 50 kg azotu w czystym składniku , następnie w fazie 30/31 około 170 kg saletry amonowej. Gdy nie bedzie suszy to w fazie kłoszenia saletra wapniowa ( mie wiem jaka u was jest tak żeby było nie więcej jak 50 kg N w czystym składniku ) Warto w tym roku zadbać o pszenicę jarą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przenica jara slabiej sie krzewi od ozimej.przez to zwieksza sie norme wysiewu.60 kg azotu na start pod korzen jest wystarczajaca.reszta azotu po pierwszym kolanku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak słabo sie krzewi w zeszłym roku siałem KATODE na 150kg/ha i gestośc kłosów była optymalna, ale to też zależy od odniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modus mieszałem z bamper oraz z moderatorem osobno +zwilżacz +mikroelementy +mocznik oprysk zastosowany był podczas nasłonecznienia z niższą dawka modusa tak jest w zaleceniach ,wynik lekko poparzone czubki liści

Co do pszenicy jarej i wysiewu miałem katodę z centrali wysiew według zaleceń 190 kg na ha i mi wydawało się ciut przy rzadko pszenice ozima dobrze krzewiąca sialem 150 kg ale jara tyle osa według mnie przynajmniej 230 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na klasie 3a idzie wyciagnac 6 t po przedplonie zbozowym ale to rzadko sie zdarza.ja wysiewam 230 do 250 kg zaleznie od sily kielkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenice jarą też trzeba pryskać na podstawę? Pierwszy raz zasiałem jarkę w miejsce zimowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki stadium rozwoju najlepiej dokarmić pszenice jarą mocznikiem i siarczanem magnezu? W jakiej dawce?

Pod korzeń dostała 200 kg\ha saletry CAN (YaraBela EXtran 27), 3 klasa, odmiana Tybalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na klasie 3a idzie wyciagnac 6 t po przedplonie zbozowym ale to rzadko sie zdarza.ja wysiewam 230 do 250 kg zaleznie od sily kielkowania.[/quote

Mało ważne czy 230 czy 250 kg/ha,trzeba brać pod uwagę MTZ i siłę kiełkowania oraz cechy odmiany.W ubiegłym roku" Brawurę" siałem 150kg/ha i było dobrze optymalne nawożenie i ochrona p.grzybowa plon ponad 5 t ważyłem w skupie zaraz po kombajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pszenice jarą też trzeba pryskać na podstawę? Pierwszy raz zasiałem jarkę w miejsce zimowej

Nie trzeba. Wyłącznie choroby liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba jak nie ma objawów, w zeszłym roku gdzie nie opryskana to ją łamało, na wcześnie siane 1 zabieg jest wskazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połamana, a położona to inna sprawa. W posianej kiedyś 20 lutego nie było problemów z podstawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tamtym roku wszystie pola w duzym procencie połamane w połowie długości to od łamliwośći zdzbła czy gradu/silnego deszczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wsiewki jarej w ozimej, 1 l huzara activ na jarą w fazie 3 liścia może jej zaszkodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam wsiewki jarej w ozimej, 1 l huzara activ na jarą w fazie 3 liścia może jej zaszkodzić?

 

Lancet Plus będzie lepszy, i napewno nic jej nie będzie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam wsiewki jarej w ozimej, 1 l huzara activ na jarą w fazie 3 liścia może jej zaszkodzić?

 

Lancet Plus będzie lepszy, i napewno nic jej nie będzie !

Napewno, z tego co wiem to na etykiecie pisze, ze Lancet jest tylko na pszenice ozimą, pszenżyto i zyto.

Rok temu miałem wsiewkę jęczmienia jarego w pszenżycie, opryskałem go Lancetem, to z niego nic nie zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma przeciwwskazań co do mieszaniny Axial 0,3l + Mustang Forte 0,8l. Oprysk na pszenicę jara i jęczmień jary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w tamtym roku wszystie pola w duzym procencie połamane w połowie długości to od łamliwośći zdzbła czy gradu/silnego deszczu?
To może być efekt żerowania pryszczarka zbożowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam wsiewki jarej w ozimej, 1 l huzara activ na jarą w fazie 3 liścia może jej zaszkodzić?

 

Lancet Plus będzie lepszy, i napewno nic jej nie będzie !

Napewno, z tego co wiem to na etykiecie pisze, ze Lancet jest tylko na pszenice ozimą, pszenżyto i zyto.

Rok temu miałem wsiewkę jęczmienia jarego w pszenżycie, opryskałem go Lancetem, to z niego nic nie zostało

 

Przenica jara a jęczmień to chybaj jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...