Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:15 Nie 25 Sty 2015

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 340, 341, 342  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidlubelskie

PostWysłany: 09:34 Sob 18 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj słyszałem w radio o zamiarze wprowadzenia ceł importowych przez komisję europejską na zboża czy też wiecie coś na ten temat może w końcu na rynku zbóż coś się zmieni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ

PostWysłany: 21:28 Pią 17 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emil napisał:
Grześ napisał:
Ja siałem 19 i 20 IX ładnie wyrzedowana zaczołem pryskać Panidą +Protugan ale się rozpadało i przerwa.

Grześ mam pytanie czy jak prykasz teraz na chwasty (bo z tego co się orientuję to te środki sa na chwasty) to pryskasz jeszcze raz na wiosnę czy już nie. I jaki jest koszt tych środków (za litr)

Tak na chwasty. W zeszłym roku pojechałem później i chaber mi przerósł i na wiosnę musiałem na 2 kawałkach (6 ha) poprawić. A tak to czysto. Cena 82 zł/ha(3lPanidy i 1l Protuganu= 4l Maratonu ale w cenie 110zł/ha)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
men2face

PostWysłany: 20:33 Pią 17 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin napisał:
to w jakiej fazie macie pszenice ze chcecie expertem z alisterem pryskac? bo podobno od 3 liscia mozna???? a zcy sekatorem OD moge na jesien prysnąć bo rzepaczek powschodzil???

raczej do trzeciego liscia.po co sekator-dosyp sulfonylomocznika. Idea Exclamation
Powrót do góry
emil

PostWysłany: 20:32 Pią 17 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Ja siałem 19 i 20 IX ładnie wyrzedowana zaczołem pryskać Panidą +Protugan ale się rozpadało i przerwa.

Grześ mam pytanie czy jak prykasz teraz na chwasty (bo z tego co się orientuję to te środki sa na chwasty) to pryskasz jeszcze raz na wiosnę czy już nie. I jaki jest koszt tych środków (za litr)
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:25 Pią 17 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
rudemenes

PostWysłany: 08:50 Pią 17 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszenica siana 23-27 września. I ta siana wcześniej ma już 3 liście. Tylko te łaty Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
maskin

PostWysłany: 08:44 Pią 17 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to w jakiej fazie macie pszenice ze chcecie expertem z alisterem pryskac? bo podobno od 3 liscia mozna???? a zcy sekatorem OD moge na jesien prysnąć bo rzepaczek powschodzil???
Powrót do góry
krzysglo

PostWysłany: 08:39 Pią 17 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rudemenes napisał:
No tak, tylko, że chcciałem po niedzieli kropić expertem i alisterem. I teraz nie wiem, czy nie zaszkodzi to na te części pola, na których ziarno jest na wierzchu i czy dalej będzie miało siłę kiełkowania ??

Wczoraj tez posiałem ostatni kawałek.
A w poniedziałek to sie trochę pobawiłem.
Na jednym polu posiałem kilka odmian. Prawie jak poletka.
1. Turkis
2. Brillant
3. Ludwig
4. Tiger
5. Alcazar
6. Naridana (pozostała częśc)

Zobaczę jakie będę wyniki i ocenie.
Teraz czekam aż będzie miała 3-4 liście i pryskam Expertem + Alister.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 07:55 Pią 17 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj posiałem ostatni kawałek pszenicy, a w tym roku siałem zyte, tulse i bumera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
rudemenes

PostWysłany: 07:11 Pią 17 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, tylko, że chcciałem po niedzieli kropić expertem i alisterem. I teraz nie wiem, czy nie zaszkodzi to na te części pola, na których ziarno jest na wierzchu i czy dalej będzie miało siłę kiełkowania ??
Powrót do góry
bluss1

PostWysłany: 21:30 Sro 15 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie martwiłbym sie na twoim miejscu,przyjdzie trochę mokrych dni i ci powschodzi,ja sieje starym ciąganym mazurem na ciężkich ziemiach i większość ziarna leży na ziemi,bo redlice nie wchodzą i jest zawsze zieloniutko
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 18:39 Sro 15 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rudemenes napisał:
Chopy - mam problema
Trzy tyg, temu jak siałem pszenicę. Nie zwróciłem uwagi, że siewnik nie przykrywa miejscami dokładnie ziarna. No i dzis jak byłem w polu to mnie szlag tarafił. Jestem zły sam na siebie. Miejscami (troche jest tych miejsc) nie powschodziła mi pszenica. Ziarno jest na wierzchu i nie ma zamiaru skiełkować. Co robić ???? Zabronować ją ?? Nie zniszczę tego co powschodziło ??

Weź siewnik nasyp pszenicy i podosiewaj w tych miejscach tylko tak żeby ziarna nie były na wirzchu.
Powrót do góry
MarcinC-360

PostWysłany: 17:34 Sro 15 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie jeśli nie ma aż tak dużo tych "pustych" miejsc to szkoda bronować tej pszenicy. Chodzi mi o to żeby nie naruszać tej co już skiełkowała,niepotrzebnie ją osłabisz. Wybieraj: trochę pustych miejsc vs zniszczenie tego co już ładnie powschodziło i ma sie dobrze na rzecz tego co ma dopiero wzejść i nie będzie tego zbyt wiele Wink
Powrót do góry
rudemenes

PostWysłany: 13:38 Sro 15 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chopy - mam problema
Trzy tyg, temu jak siałem pszenicę. Nie zwróciłem uwagi, że siewnik nie przykrywa miejscami dokładnie ziarna. No i dzis jak byłem w polu to mnie szlag tarafił. Jestem zły sam na siebie. Miejscami (troche jest tych miejsc) nie powschodziła mi pszenica. Ziarno jest na wierzchu i nie ma zamiaru skiełkować. Co robić ???? Zabronować ją ?? Nie zniszczę tego co powschodziło ??
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 17:24 Pon 13 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomfarm napisał:
Pelican 550 SC do odchwaszczania pszenicy ozimej to dobry środek?Chodzi mi głównie o fiołka i chabra. Czy moze alister? Za pelican chcą 120zł/ha a za alister 140zł/ha. Co o tym sądzicie? Jeszcze jedno pytanie . Czy po zastosowaniu Glean po zniwach urosnie mi gorczyca na poplon?
mi
wybierając między tymi dwoma środkami postawiłbym na alistera.pelican to odświezony przez CHEMINOVA znany kiedys srodek QARTZ SUPER.czy gorczyca urośnie po gleanie zależy od dawki przy pełnej dawce niestety poplonu nie bedzie.ja proponowałbym ci alistera w dawce 0,8l/ha+10g Gleanu/ha Idea Wink Rolling Eyes
Powrót do góry
ziomfarm

PostWysłany: 14:10 Pon 13 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pelican 550 SC do odchwaszczania pszenicy ozimej to dobry środek?Chodzi mi głównie o fiołka i chabra. Czy moze alister? Za pelican chcą 120zł/ha a za alister 140zł/ha. Co o tym sądzicie? Jeszcze jedno pytanie . Czy po zastosowaniu Glean po zniwach urosnie mi gorczyca na poplon?
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 08:35 Czw 9 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Maskin ,wysiałeś już wszystkie nasiona tego Boomera ,może odsprzedał byś worek albo dwa,co Ty na to ?,pozdr

niestety wysialem, sam mialem pare metrów, wobec obiecanej tony Confused
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 07:38 Czw 9 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin napisał:
na pszenice najlepsze to
http://www.ztr.com.pl/odezwa.html

Trochę późno na dzień dzisiejszy sprowadzono ponad 2 miliony ton zboża to prawie 10% naszej produkcji. Najśmieszniejsze jest to że nikt nie wie kto sprowadza, młyny twierdzą że nic mieszalnie mają. To kto sprowadza PSL, Komorowski i spółka, spekulanci??

Ciekawe czy pszenica siana 30-09 już poschodziła?
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 06:33 Czw 9 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maskin ,wysiałeś już wszystkie nasiona tego Boomera ,może odsprzedał byś worek albo dwa,co Ty na to ?,pozdr
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 19:04 Sro 8 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pszenice najlepsze to
http://www.ztr.com.pl/odezwa.html
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 17:59 Sro 8 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rudemenes napisał:
Rozmawiałem na temat Granstaru wczoraj z gościem ze sklepu, w którym kupuję ŚOR. I powiedział mi tak, że mieszankę Experta i Alistera trzeba podawać dokładnie w fazie 3 liści, a w tym momencie jest już za zimno a Granstar.
Co do zakwaszenia ziemi - to na ziemiach na których odczyn Ph mam ok. 6,5 to też mam problem z chabrem. W tym roku po raz pierwszy zastosowałem Wap-mag. Zobaczymy jaki da to efekt.

twój sprzedawca cie okłamuje Laughing
Powrót do góry
krzysglo

PostWysłany: 12:24 Sro 8 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Expert i Alister się uzupełniają w działaniu ? czy wzmacniają ? Na jakie rosliny działa jeden a drugi ?
U mnie dzwoniłem
- Expert Met 58WG 0,7 kg koszt 124 zł (na 2ha)
- Alister 1 litr koszt 130 zł

i nie wiem czy dobrze zrozumiałem 0.7kg Experta + 1l Alistera daje dawkę na 3ha ?

W porzednim roku pryskałem tylko Expertem. Czym się różni łączenie tych środków od samego Experta.
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 20:35 Wto 7 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stosowałem Granstar z Gleanem plus wspomagacz oraz Granstar z Caratem. Temperatura jest jesienią często wyższa niż wiosną więc jaki problem. Mieszanki nie są zarejestrowane wiec nielegalne Wink
Powrót do góry
rudemenes

PostWysłany: 07:19 Wto 7 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem na temat Granstaru wczoraj z gościem ze sklepu, w którym kupuję ŚOR. I powiedział mi tak, że mieszankę Experta i Alistera trzeba podawać dokładnie w fazie 3 liści, a w tym momencie jest już za zimno a Granstar.
Co do zakwaszenia ziemi - to na ziemiach na których odczyn Ph mam ok. 6,5 to też mam problem z chabrem. W tym roku po raz pierwszy zastosowałem Wap-mag. Zobaczymy jaki da to efekt.
Powrót do góry
Brukwiaczek

PostWysłany: 22:06 Pon 6 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego ANSU Jak mam rozumieć wariant z granstarem...? Dodajesz jeszcze do tej mieszanki Alistera i Experta Granstar? Pytam bo też mam dużo chabra na polach.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 340, 341, 342  Następny
Strona 254 z 342

Skocz do: