Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:44 Pią 31 Paź 2014

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 334, 335, 336  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grześ

PostWysłany: 19:31 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
pszenicy nie sprzedaje ,wsypałem wszystko w bina i czekam bo za 450zł nie usmiecha mi się wozić ,podobno cena ma się podnieść nie rozumiem dlaczego paszówka z węgier kosztuje z transportem 550 zł ,a swojemu chłopu chcą dawać 100zł mniej wk....ia mnie to niezmiernie,jak to swoj ze swojego chce zdoić Evil or Very Mad

To to jest na wolnym rynku. Znam przypadek że węgierską paszówkę sprzedali w Polsce w zeszłym roku na konsumcyjną bo złapała parametry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nianio

PostWysłany: 17:50 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki za błędy Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nianio

PostWysłany: 17:49 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aciek ile ći sypnęła Melissos?
u mnie ta ozima to 7t/ha
jara różnie od 3 do 6.5 t/ha
Te 3t/ha to i tak nieźle jak na warunki jakie miała.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 12:53 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszenicy nie sprzedaje ,wsypałem wszystko w bina i czekam bo za 450zł nie usmiecha mi się wozić ,podobno cena ma się podnieść nie rozumiem dlaczego paszówka z węgier kosztuje z transportem 550 zł ,a swojemu chłopu chcą dawać 100zł mniej wk....ia mnie to niezmiernie,jak to swoj ze swojego chce zdoić Evil or Very Mad
Powrót do góry
center

PostWysłany: 11:57 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasiuk32 napisał:
center napisał:
jasiuk32 napisał:
czy ktoś uprawiał finezję, jak u niej z ochroną i jaki dała plon

ja miałem:-D no odmianka jest fajna ale ja miałem rónie max 6,5tony:/ wyglądała ful wypas ale coś nie sypneła pozatym puźno siana:/ pod koniec października:/ ale dobra jest parametry super ja raz od grzyba waliłem falconem i raz modus

na jakim siałeś stanowisku

no ja siałem na 3-4 klasa ale stanowiska dobre po burakach to lepszy plon byl a po zbożu + obornik to tak nie za spcalnie to na tym 3 stanowisku wyległa:/ to też plon w dół:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Krzysztof Sturlis

PostWysłany: 11:09 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie ceny pszenicy w waszych okolicach u nas paszowa 500 a konsumpcja 540 +vat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jasiuk32

PostWysłany: 10:17 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
jasiuk32 napisał:

ja miałem:-D no odmianka jest fajna ale ja miałem rónie max 6,5tony:/ wyglądała ful wypas ale coś nie sypneła pozatym puźno siana:/ pod koniec października:/ ale dobra jest parametry super ja raz od grzyba waliłem falconem i raz modus

na jakim siałeś stanowisku
Powrót do góry
Ukasz52

PostWysłany: 09:26 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek po ile sprzedajesz pszenice? ja pchnąłem część jarej po 650zł ale miała wysokie parametry..
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 07:58 Sob 30 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to coś słabo albo ziemia słabsza ,bo mi bogatka póżno posiana tj 5grudnia sypneła ok 8,5t/ha i to było dla mnie totalnym zaskoczeniem ,stanowisko po burakach cukrowych,a schodziła pod koniec lutego,ochrona to akcja jakość, dostała koło 600kg saletry w 3 dawkach ,parametry też normalnie szok gluten 33,5 białko 15,3-niestety opadanie do bani ale tego u mnie nie mają prawie wszystkie pszenice ozime.ziemia 2,3a.
Powrót do góry
center

PostWysłany: 21:15 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasiuk32 napisał:

Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 11:23 Nie 24 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Etykieta S T A B I L A N 750 SL
Cytat:

DZIAŁANIE ŚRODKA
Stabilan 750 SL hamuje wzrost, skraca i usztywnia źdźbło zbóż, w rezultacie zapobiegając ich
wyleganiu
ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI
Środek stosuje się na glebach żyznych, intensywnie nawożonych azotem, a także
w warunkach glebowo - klimatycznych, w których istnieje ryzyko wylegania
PRZECIWWSKAZANIA
Środka nie stosować:
-na glebach o niskiej zasobności, w warunkach niskiego nawożenia
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 11:16 Nie 24 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Negatywny wpływ CCC czyli chlorku chloramekwatu na rozwój systemu korzeniowego,rozpowszechniony przez speców ze syngenty ,ja nie spotkałem się z opracowaniem opartym na doświadczeniach żeby ktoś tam sformułował taką teorię.Ja osobiscie stosuję moddus mix ,0,4 moddus i 1l stabilanu,ale w tym roku i tak legło no ale ponad 9t to trochę ziemia przyciąga i do tego te deszcze.

Chlorek chloromekwatu hamuje tworzenie się hormonów wzrostu podłużnego roślin i dlatego działa na długość międzywęźli tylko wówczas, gdy oprysk nastąpi przed wzrostem na długość. Pierwszy oprysk środkiem CCC ma najsilniejszy efekt skracania jeżeli przeprowadzony zostanie w momencie uwalniania się pierwszego kolanka od węzła krzewienia. Drugi oprysk powinien nastąpić wtedy, gdy z pierwszego kolanka rozpoczyna się uwalnianie drugiego. W ten sposób zostaną dolne międzywęźla skrócone.
Stosowanie w późniejszym terminie jest mało efektywne,a późne stosowanie (10-12 dni przed kwitnieniem) powoduje opóźnienie procesu kwitnienia i może być szkodliwe.
CCC nie powinno się stosować
-po poprzedzającej suszy trwającej od stadium jednego do dwóch kolanek. W ten sposób zapobiega się skróceniu kłosa.
-po ukazaniu się czubków iści flagowych,szczególnie wtedy gdy przedtem panowała zimna, wilgotna pogoda.
Stosowanie w późniejszym terminie jest mało efektywne, a późne stosowanie (10-12 dni przed kwitnieniem) powoduje opóźnienie procesu kwitnienia i może być szkodliwe.Przy skracaniu źdźbła przy pomocy CCC opóźnia się również wzrost korzeni na długość. Po 10 dniach korzenie rosną znów normalnie.Jeżeli w tym czasie panuje susza wówczas gleby lekkie, przy jeszcze nie zupełnie zwartym łanie, szybko wysychają i rośliny cierpią na niedostatek wody.
Powrót do góry
jasiuk32

PostWysłany: 11:00 Nie 24 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 07:04 Nie 24 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Negatywny wpływ CCC czyli chlorku chloramekwatu na rozwój systemu korzeniowego,rozpowszechniony przez speców ze syngenty ,ja nie spotkałem się z opracowaniem opartym na doświadczeniach żeby ktoś tam sformułował taką teorię.Ja osobiscie stosuję moddus mix ,0,4 moddus i 1l stabilanu,ale w tym roku i tak legło no ale ponad 9t to trochę ziemia przyciąga i do tego te deszcze.
Powrót do góry
Stasiek-84

PostWysłany: 21:45 Sob 23 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skracanie słomy powoduje również skracanie systemu korzeniowego dlatego w suche lata można się nieźle na tym przejechać, zwłaszcza jeśli chodzi o słabsze ziemie
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 19:06 Sob 23 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansu napisał:
solek01 napisał:
czy ktos mi wytlumaczy na co wplywa skracanie pszenicy? czy wplywa na poziom plonow? czy na cos innego?

Samo skracanie powoduje spadek plonu. Dopiero połączone z wysokim nawożeniem daje wzrost plonu.

a juz myslalem ze skracajac roslina potrzebuje mniej mineralow na wzrost bo jest mniejszy przyrost masy a co za tym idzie plon wzrasta ale jak widze nie ma nic za darmo
Powrót do góry
Brukwiaczek

PostWysłany: 22:20 Pią 22 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mieszaninę Experta Met i Alistera to byłem w tym roku bardzo zadowolony, miotła nie pokazała się do samych żniw. A to już duży sukces. Na wiosnę na niektórych polach musiałem tylko poprawić chabra bławatka, bo już od dawien dawna mam z nim problem. W tym roku znowu robię taką mieszankę albo dam sam Alister. Pięknie wygląda pszeniczka jak tylko ruszy wegetacja. jest czyściutka i dopiero po jakimś czasie zaczynają wschodzić ,,niedobitki" , które bez problemu zwalczam najniższymi dawkami herbicydów na dwuliścienne.

Polecam jesienią odchwaszczanie pszenicy. Pozdrówki.
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 20:40 Pią 22 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

solek01 napisał:
czy ktos mi wytlumaczy na co wplywa skracanie pszenicy? czy wplywa na poziom plonow? czy na cos innego?

Samo skracanie powoduje spadek plonu. Dopiero połączone z wysokim nawożeniem daje wzrost plonu.
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 20:14 Pią 22 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
rudemenes

PostWysłany: 10:08 Pią 22 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie co myślicie o mieszance EXPERTA i ALLISTERA w pszenicy na jesień????
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 06:44 Pią 22 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj kosiłem 30 arów pszenicy zimowej przy rowie ziemia troche torfowa i nakosiłem 2 pełne zbiorniki w bizonie. takiego plonu to ja nigdy nie miałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
buchaj

PostWysłany: 13:50 Wto 19 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w tym roku turkis dał tak na oko 6,5-7t, czyli średnio. Były pszenice, które sypnęłu nieco mniej ale były i takie, które lepiej plonowały.
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 00:45 Wto 19 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie jak sprawdzil sie w tym roku turkis? interesuje mnie ile z niej wycisneliscie...??? oczywiscie zasieje obok bogatki i muzy ktore sypnely po 6,5-7,5 ton, jeszce nie kosilem pszenicy 8 ton i wiecej ... nie wiem jak wy to robicie... a w 10 to po prostu nie wierze Rolling Eyes
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 21:40 Pon 18 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po ile jest u was materiał siewny, jak odmiana i jaka cena?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
malkolm2

PostWysłany: 21:01 Pon 18 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

liczka opadania nie jest zależna od odmiany a warunków panujących na polu, lecz dwie odmiany nawet będące obok siebie będą miały inną liczbę ze względu na to że dojrzewają w innym terminie i bardziej bądź mniej równomiernie, przynajmniej mi tak w młynie tłumaczyli
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 334, 335, 336  Następny
Strona 254 z 336

Skocz do: