Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pryskanie Aurorą na przytulię w fazie 6 okółków może przynieść jakiś przykre konsekwencję w zbożu w fazie 2-go kolanka? Na etykiecie jest stosować do końca fazy krzewienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na bławatka co polecacie?Na wiosne pryskałem mustangiem forte ,chwasty pożółkły i odbiły zwłaszcza maczki i bławatek.Pszenica ma juz 3 kolana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pryskanie Aurorą na przytulię w fazie 6 okółków może przynieść jakiś przykre konsekwencję w zbożu w fazie 2-go kolanka? Na etykiecie jest stosować do końca fazy krzewienia.

Może, szczególnie przy nasłonecznieniu. Lepiej to zrobić Grodylem albo Starane/Tomiganem i spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy czy mogę zrobić oprysk na chwasty tego samego dnia sypnąć mocznik a za parę dni prysnąć dolistnie mocznik+siarczan+insol na jare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co może przypalić?

Tak, może przypalić, szczególnie teraz, gdy pszenica jest bardziej bujna. Fakt, że jest tania Aurora, ale w tej fazie wg mnie gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co może przypalić?

Tak, może przypalić, szczególnie teraz, gdy pszenica jest bardziej bujna. Fakt, że jest tania Aurora, ale w tej fazie wg mnie gra nie warta świeczki.

 

Jeżeli będziesz prykał gdy nie będzie mocnego nasłonecznienia to nie powinno nic zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy attribut wezmie owies gluchy w pszenicy jarej? pszenica w fazie krzewienia a owies ma juz od 4do 6 lisci?? dzis pryskalem dawka 60 gr na ha czy trzeba bedzie poprawic puma? skubany jest takimi pasami ale nie liczylem ze tak szybko urosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem prawie o 20 było już po zachodzie słońca i dość chłodno liczę że się nic nie stanie a będzie to dobre doświadczenie na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ktoś ma lepszy pomysł i tańszy na choroby niż duetultra w pszenicy jarej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcesz to robić? Może Tebukonazol 0,6 l + Prochloraz 0,6 l? Bądź tebukonazol z epoksykonazolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś stosował stabilan w pszenicy jarej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy pszenice jara mozna skrocic i usztywnic modusem? bo na opisie nic nie pisza o pszenicy jarej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy skracacie pszenice jare? Moja dostała ok 130 N i boje się, że się położy. Odmiana niska- Nawra. Myślę zastosować za niedługo Stabilan w dawce 1l na pierwsze kolanko. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz skruciłem pszenice jarą ;/ zastosowałem LancetPlus na chwasty i od momentu zabiegu pszenica straciła kolor i nie rosnie ;/ niema rejestracji to sie nie stosuje, a nie słucha po*****ch przedstawicieli chandlowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem Wam? To się nie słuchało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez dzwoniłem do przedstawiciela i mówił że można w jarej stosować lancet ( brak rejestracji ) jak już pszenica się dobrze rozkrzewi zalecał mi 160-170g/ha. ale chyba sobie odpuszczę z tego co piszecie pszenica siada:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam gdzięs kiedyś słyszałem o mieszaninie caramby i tebu w ochronie pszenicy ozimej jak ktoś wie to niech poda mi proporcje tych środków poprostu mam stare zapasy tych środków i chce się ich pozbyc nim wyjdą mi z daty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu mieszać te dwa środki, bo to są podobne substancje. Można ewentualnie pomieszać carrambę lub tebu z prochloraz, epoksykonazolem, propikonazolem i wieloma innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wienc widze ze do skrucenia pszenicy jarej mozna uzyc CERONE bo tylko ten srodek ma rejestracje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę bez sensu mieszać te dwa środki, bo to są podobne substancje. Można ewentualnie pomieszać carrambę lub tebu z prochloraz, epoksykonazolem, propikonazolem i wieloma innymi.

 

a dlaczego tylko cerone przeciez wszelkiego rodzaje antywtywylegacze stabilany mają rejestracje ja je zawsze stosuje

rehu dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...