Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja pryskam G U A R D I A N CompleteMix wychodzi 140 zł na ha

to ja za 155zł i mam komplet z jednoliściennymi a na tam gdzie nie ma jednoliściennych pryskam samym Zeagranem 1,5L za 85zł

Dla mnie 130 czy 160 nie gra roli ważne że pole czyste

 

 

No to polecam Ci kolego Zeagran 1,5L + Titus 30gr ja robię 4-6 liści i jest czyściutko. Mam problem z rdestem i nic innego nie dawało rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź samego majstra z przylepcem to zostanie tylko powój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kukurydza zasiana dziś i opryskana Lumaxem teraz niech rośnie

Cześć kolego u nas w zakładzie opryskują kukurydzę od 3 do 6 listka Lumaxem .Dlaczego pryskałeś po siewie ??.W jakiej dawce stosowałeś Lumax??.Pozdrawiam.

Pryskałem w tamtym roku po siewie i było czyściutko u mnie w okolicy wszyscy pryskają Lumaxem zaraz po siewie i jest ok dawka 3,5L na hektar

 

Ale ten lumax nierusza jednoliściennych tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź samego majstra z przylepcem to zostanie tylko powój.

 

zosatają też właśnie rdesty, komosa, rumiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś sknociłeś bo u mnie tylko powój rósł po qq a reszta nawet rzepak padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innovate w mieszance jak najbardziej się sprawdza ale Mocarz odradzam to regulator wzrostu i może całkowicie zatrzymać wzrost kukurydzy. Mój szwagier zatrzymał ja na wyskości 1m

 

ale mocarza stosuje się od 2 do 5 liści - może w tym jest klucz do uniknięcia efektów ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega stosował w zeszłym roku tą mieszaninę koło 4 liścia i tylko psianka mu została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innovate w mieszance jak najbardziej się sprawdza ale Mocarz odradzam to regulator wzrostu i może całkowicie zatrzymać wzrost kukurydzy. Mój szwagier zatrzymał ja na wyskości 1m

 

ale mocarza stosuje się od 2 do 5 liści - może w tym jest klucz do uniknięcia efektów ubocznych

 

On stosował gdzieś około 4-6 liścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kukurydza zasiana dziś i opryskana Lumaxem teraz niech rośnie

Cześć kolego u nas w zakładzie opryskują kukurydzę od 3 do 6 listka Lumaxem .Dlaczego pryskałeś po siewie ??.W jakiej dawce stosowałeś Lumax??.Pozdrawiam.

Pryskałem w tamtym roku po siewie i było czyściutko u mnie w okolicy wszyscy pryskają Lumaxem zaraz po siewie i jest ok dawka 3,5L na hektar

 

Ale ten lumax nierusza jednoliściennych tak?

Perzu nie bierze tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskal ktos kukurydze ktora gdzieniegdzie wschodzi lumaxem? chcialbym wykorzystac wilgotna glebe. boje sie by nie zrobic jej krzywdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ma dwa trzy listki to można. Co do perzu to Lumax potrafi go nieźle przypalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u sasiadow kukurydza juz powschodzila-ciekawe jak bedzie w zimnych ogrodnikow,chyba ubiegly rok sie nie powtorzy-mnie to nie rusza na ciezkiej ziemi to szybko nie wzejdzie. na hurtowni zabraklo opryskow przedwschodowych- chyba nadprodukcja nas czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o takiej mieszance oprysku: Narval 040 SC 1,3l/ha + Mocarz 75 WG 0,2KG/ha stosował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popryskalem lumaxem na wilgna glebe i powiem pole wyglada naprawde rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem I N N O V A T E 240 SC i M O C A R Z 75 WG co sadzicie o takiej mieszance (Innowate ok 0,2l a Mocarza 0,1- poł dawki) bo widze na polu duzo prosa chwasty dwuliścienne narazie mało wiec trzeba jeszcze troche poczekać, kukurydza siana 28 kwietnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj do tego 1 litr oleju , bardzo dobre rozwiązanie a Inovate to najlepszy geeryczny nikosulfuron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na chwastnice jednostronną (tanio i dobrze).

A co na perz właściwy.

Pewnie to samo tylko większe dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku kupiłem Narval 1litr- 90 zł, czy będzie dobry to się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o elumisie? ma troche perzu bylo pryskane na jesieni glifosatem tyle ze to pole 3 lata stalo i teraz znowu wychodzi gosc mi powiedzial ze 1 litr wystarczy ale ja nie wiem nie mam praktyki bo qq pierwszy raz sieje....perzu duzo nie ma ale troche sie trafia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze ktoś spotkał sie z taką sytuacja ze kukurydza zle wschodzi a mianowicie ma wykształcone liscie ale pod ziemią i zamiera znalazłem też ziarno które ma korzenie ale kiełek zamiast iść do góry to idzie do dołu czym jest to spowodowane ?Dodam że nawóz był stosowany rzutowo i żadnych herbicydów jeszcze nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...