Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:48 Sro 29 Lip 2015

Agrifirm
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 258, 259, 260 ... 350, 351, 352  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mateush

PostWysłany: 23:15 Sob 27 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i znowu wałek... no cóż;/ panowie mam taki kłopot a mianowicie posiałem pszenice i wszystko po wschodzie było ok wrecz super... lecz ostatno chodząc po polach zauważyłaem, że z daleka jak by pszenicy nie było... lecz wchodzac na pole widac żędy tylko jak by jej rozkrzewnienie zmalało..;/ czym to jest spowodowane może ktoś wie i jak temu zaradzić zalezy mi na tym tymbardziej, ze stało sie to miedzy innymi na kawłku gdzie kupowałem materiał siewny z centrali... z obserwcji moich wynika, ze nietylko u mnie takie zjawisko wystaiło..;/ jesli by ktoś z was wiedział co to i dlazcego tak sie dzieje prosze o odp. zastanawiam sie równiez czy zaraz po ruszenu wegetacji nie satosowac dolistnie nawozu z fosforem i potasem...?? jak myslicie czy był by to słuszny krok?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ziomfarm

PostWysłany: 12:43 Wto 23 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popryskałem na jesienie oziminy. Czyli Piotr sądzisz że to dobre rozwiązanie. Czy większość azotu nie jest wymywana jak pisał viohman? Też myślę ze im wcześniej tym lepiej i większy plon ale jak to sie ma w praktyce.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PIOTR FARMER

PostWysłany: 11:42 Wto 23 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mam takie kawałki jak jest przymrozek to sieje w nocy pierwsza dawke ok 200 kg saletry ale jest jeszcze jeden warunek oprysk na chwasty mosi byc wykonany jesienia bo jak szybko nie wiedziesz z herbicydem to ten nawoz zrobi gorzej jak bys go wogole nie posial
Powrót do góry
rudemenes

PostWysłany: 10:58 Wto 23 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod koniec maja ?????????????
Wegetacja w tym roku ruszyła w połowie lutego a ty dawałeś pierwszy azot w maju ?? Ja pod koniec maja myślałem już o trzeciej dawce.
Wybacz, ale trudno mi w to uwierzyć..
Powrót do góry
viohman

PostWysłany: 10:33 Wto 23 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie robiłbym tak. Nawozy drogie. Zwłaszcza na takim polu, gdzie jest duże i długotrwałe podsiąkanie wody. Wszystko Ci spłynie z wodą. Miałem niezłe plony przy późnym stosowaniu azotu, dopiero pod koniec maja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ziomfarm

PostWysłany: 22:25 Pon 22 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba trochę rozruszać to forum. Sytuacja wygląda następującą większość pola mam bez melioracji i zastanawiałem się żeby wiosną przed roztopami póki jeszcze jest ziemia zmarznięta wjechać z azotem na zboże. Co o tym sądzicie? Kto jest za a kto woli poczekac
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 03:34 Sob 20 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

men2face napisał:
panowie naprawde prosze załużcie sobie temat o gryce i tam sobie dyskutujcie komu sypnęla 500 a komu 600 kg z hektara a nie robcie bałaganu.A MODERATOR JAK ZWYKLE SPI Laughing Laughing

Niestety moderator nie jest w stanie wszystkiego wyłapać. A panów proszę o przeniesienie się do tego tematu.
http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=5839&highlight=gryka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
men2face

PostWysłany: 19:25 Pią 19 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie naprawde prosze załużcie sobie temat o gryce i tam sobie dyskutujcie komu sypnęla 500 a komu 600 kg z hektara a nie robcie bałaganu.A MODERATOR JAK ZWYKLE SPI Laughing Laughing
Powrót do góry
Mateush

PostWysłany: 18:33 Pią 19 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 lata temu miałe 2,5ha gryki.. niepotzebnie ale jeszcze syponołem pod nią nawóz... jak wyrosła normalnie pięknie... wszystko super i wogóle.. jak przyszło do koszenia to napamiętam ale chyba ok. 1t z tego wyszło po oczyszczenu.. jedyny plus to to, ze troche pole wyrobiła...
Powrót do góry
romek31śl

PostWysłany: 12:42 Pią 19 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malkolm2 napisał:
ja rok temu miałem 9ha gryki, pasieka była na tym polu, nawożenie jak na grykę super, była na polu klasy 3b i dwóch ton nie dała,

Ja 3 lata temu tez miałem 4 ha gryki i może namłóciłem tego jakies 500 kg z hektara i warunki były bardzo sprzyjające. W tym roku tez miałem 3,5 ha i szczerze to nawet nie opałacało sie tego kosic więc w opowieci o plonie 5 t/ha gryki jakos bardzo mi sie nie chce wierzyc
Powrót do góry
tomii

PostWysłany: 07:23 Pią 19 Gru 2008    Temat postu: pszenica Odpowiedz z cytatem

witam, rozpoczynam walkę o plon muszę się bardziej przyłożyć bo jak narazie to kiepsko mi idzie mój wynik to zaledwie 4,5t z ha. Stary mi powiedział że popełniłem błąd na samym początku bo zasiałem pszenicę po jęczmieniu jarym rzeczywiście z chorobami grzybowym nie mogłem sobie poradzić. Pytanie pierwsze kontraktuje ktoś pszenicę czy liczy na cenę rynkową Question
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 19:23 Czw 18 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze szanowny moderator moglby troche "odsiac" ta gryke od pszenicy?
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 18:20 Czw 18 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja rok temu miałem 9ha gryki, pasieka była na tym polu, nawożenie jak na grykę super, była na polu klasy 3b i dwóch ton nie dała,
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 22:44 Czw 11 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malkolm2 napisał:
solek ze zbytem gryki nie ma problemu, uprawa jest chyba najprostszą ze wszystkich a nakłady o polowe mniejsze niż na pszenice, cena w tym momencie około 800 zł za tonę tylko że z ha zbierasz max 2 tony

Cos tam poczytalem w internecie i plon jako przecietny tak jakos podawali,ale pisalo tez ze mozliwy do osiagniecia jest 5 ton tylko trzeba dobrej pogody w czasie kwitniecia i pszczol.
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 16:12 Czw 11 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

solek ze zbytem gryki nie ma problemu, uprawa jest chyba najprostszą ze wszystkich a nakłady o polowe mniejsze niż na pszenice, cena w tym momencie około 800 zł za tonę tylko że z ha zbierasz max 2 tony
Powrót do góry
krzysglo

PostWysłany: 17:31 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inne kawałki jak pryskałem w listopadzie taką samą dawką, to po tygodniu widziałem że rzepak się ukłonił i więdł.
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 17:21 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a juz myslalem ze ja jestem narwany... a tu sa lepsi ode mnie.... Laughing ja pryskalem w listopadzie przy podbnych warunkach i dziala... chyba bo widze ze rzepak w pszenicy ginie... poczekaj miesiac sam zobazcysz efekt....
Powrót do góry
krzysglo

PostWysłany: 09:33 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobotę 6 grudnia prysnałem pszenicę mieszanką ExpertMet i Alister.
Było 7 st.C, w nocy 3 st.C, a w niedzielę 5-6 st.C i lekki deszcz.
Czy efekt oprysku bedzie ? (tzn. skuteczność ?) W poniedziałek było 4-5 st.C, a w nocy -1 st.C.
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 00:31 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

np Alert lub Duet ultra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
center

PostWysłany: 13:18 Nie 7 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja zaprawiałem samym tebokunazolem nie pamiętam ale to na sucho:/ na u mnie tez sporadycznie to występuje ale trzeba by z tym coś zrobić z wiosny bo z doświadczenia wiem z ubiegłego roku że choroba ta się dość mocno rozwija. Co byś proponował z wiosny dać? i przy jakiej temperaturze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
luki21

PostWysłany: 12:12 Nie 7 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
Witam wszystkich na mojej pszenicy ozimej zauważyłem żółte przebarwienia z brązowymi plamami stawiam że to jest septorioza. Jaki środek proponujecie aby zastosować w stosunku cena do skuteczności i czy zrobić zabieg już teraz czy poczekać do wiosny? pozdrawiam

Dokładnie tak jak u mnie! Czym zaprawiałeś? Ja miałem zaprawiane Scenic i w sumie jest to sporadyczny objaw ale u sąsiadów jest sporo. Tam gdzie zaprawiane Baytanem to jest ok! Teraz już nic nie zdziałasz bo za zimno i nie ma sensu. Czekaj do wiosny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
center

PostWysłany: 10:43 Nie 7 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na mojej pszenicy ozimej zauważyłem żółte przebarwienia z brązowymi plamami stawiam że to jest septorioza. Jaki środek proponujecie aby zastosować w stosunku cena do skuteczności i czy zrobić zabieg już teraz czy poczekać do wiosny? pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Aras DSL

PostWysłany: 09:11 Nie 7 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dłużej jak 3 lata po sobie nie powinno sie siać zbóż tego samego gatunku.
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 21:24 Sob 6 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy zgodnie z dobra praktyka rolna nie wolno siac dluzej zboza niz przez 3 lata? Gdzies to wyczytalem ale nie wiem gdzie w tej chwili ze obowiazuje taki przepis i aby dostac doplaty to musi byc zmianowanie
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 19:01 Sob 6 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie choduje zadnych zwierzat wiec sloma mi nie potrzebna! Malkolm a jak sie uprawia gryke i czy jest na to zbyt?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 258, 259, 260 ... 350, 351, 352  Następny
Strona 259 z 352

Skocz do: