Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

podpowiedzcie bo jestem początkujący w qq będę pryskał na chwasty na 5 liść i chciałem dodać mocznika i pytanie ile mogę max dać żeby jej nie poparzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie moze ktoś spotkał sie z taką sytuacja ze kukurydza zle wschodzi a mianowicie ma wykształcone liscie ale pod ziemią i zamiera znalazłem też ziarno które ma korzenie ale kiełek zamiast iść do góry to idzie do dołu czym jest to spowodowane ?Dodam że nawóz był stosowany rzutowo i żadnych herbicydów jeszcze nie było.

 

to wina srodka z poprzedniego sezonu nie rozlozyl sie i teraz niszczy kukurydze co bylo na polu poprzedniego sezonu i czym prsyskales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kilka lat temu mialem taki sam przypadek jak opisuje matii. umnie dzialo sie tak na glinie a na plaskim terenie bylo wszystko ok. wlasnie wtedy umnie byla straszna susza i twierdze ze z tego powodu tak sie dzialo. w polowie czerwca zaczelo padac przesialem gline i kukurydza na kiszonke urosla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kuku 3 ci rok z rzędu a o suszy to nawet nie ma mowy.Już u wiecej ludzi to samo jest.Sprawdzajcie u siebiu kuku tam gdzie wolna jest przestrzeń w rzedzie to patrzcie czy nie ma lisci pod ziemią. Nasze obserwacje zawężaja sie do jednej odmiany.Dzieki za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elumis 1 litr wystarczy pole bedzie czyste, stosowałem w tamtym roku na zaperzone pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nocnym przymrozku z polowa kukurydzy przemarzla, nie mialem nigdy takiego przypadku -w tym roku za wczesnie wyszla- smiesznie to wyglada praktycznie co 2 padla , odrosnie jesli dolne listki[w brylach] sa zielone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po nocnym przymrozku z polowa kukurydzy przemarzla, nie mialem nigdy takiego przypadku -w tym roku za wczesnie wyszla- smiesznie to wyglada praktycznie co 2 padla , odrosnie jesli dolne listki[w brylach] sa zielone ?

ile ma li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po nocnym przymrozku z polowa kukurydzy przemarzla, nie mialem nigdy takiego przypadku -w tym roku za wczesnie wyszla- smiesznie to wyglada praktycznie co 2 padla , odrosnie jesli dolne listki[w brylach] sa zielone ?[ile jest lisci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał 0,5 l Asahi, powinno złagodzić skutki przymrozków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co byście proponowali podać za jakieś 3 tyg jak QQ będzie 30 cm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy pryskacie kukurydze przeciw ploniarce zbożowce i w jakiej fazie?j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co byście proponowali podać za jakieś 3 tyg jak QQ będzie 30 cm ??
Nie mam doświadczenia w uprawie kukurydzy ale planuję tak za 3 tygodnie siarczan magnezu 5%i odżywkę z cynkiem tak ze trzy razy w odstępach tygodniowych wczoraj dałem ASAHI bo susza STRASZNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO na susze to nie wiem czy coś pomoże ale podobno w sytuacjach takich jak susza przymrozki dobrze sprawdza się w kukurydzy więc spróbowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno kwaśna gleba świadczy o tym ten skrzyp polny ale to nie o to chyba chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze kawasna to na pewno ale musialem tam zasiac nie bylo wyjscia wapno bedzie jesienia tak wyszlko poza tym faktem to nie iwem czy te lsicie sa czerwone od niskiego ph i brakiu fosforu czy moze to susza?? siane bylo siewnikem z podsiewaczem 150 km fosforanu a to ze taka wygieta sie trafia to nie wiem co to moze byc niby zielona i w ogole a tak ja skrzywilo,,,,prosze o jakas porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te skrzywienia to prawdopodobnie brak mikroelementow. dolistnie przelec nawozem. koniecznie siarczan magnezu i cynk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiolet to objaw braku dostępności fosforu i jest zależne od odmiany kukurydzy mam w tym roku na tym samym polu kilka odmian i już widzę że pionier 58 zrobił się fioletowy a n86, opoka,i san, nie ma najmniejszych oznak braku fosforu dwukrotny ,oprysk fosforem powinien załatwi sprawę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy objaw ploniarki. Jest jej trochę w tym roku. Jak jest chłodno to kuku wolniej rośnie i bardziej to widać. Jak rozwiniesz liść to znajdziesz tam zawiniętego w siateczkę robaczka. W małej ilości nie zrobi szkód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie odżywki stosujecie na kukurydze, ile do dojecie mocznika i siarczanu magnezu? Dzisiaj widzę pada a było sucho jak nie wiem i trzeba by trochę odżywić kukurydze, tydzień temu opryskana innovate + mocarz trochę słabo działa, ale myśle, że jeszcze podziała bo na opakowaniu pisze ze całkowite zamieranie chwastów następuje po 20-25 dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pierwszą dawkę dałem 2,25kg kukurydza plus + 4,5 kg siarczanu magnezu siedmiowodnego + 82g cynku na hektar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...