Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś pryskałem RSM ale tuż przed spodziewanym deszczem było ok. A tak to tylko wężąmi rozlewowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś posypał już nawóz na buraki w i w jakiej fazie były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłych latach stosowałem 0,5t/ha saletrzaku 27% przedsiewnie i koniec. W tym roku brakuje mi 40kgN pomyślałem rozlać 100l RSM w fazie 6 liść (grubokroplisty pięciootworkowe) ostatecznie saletra. 6 liści to chyba najlepszy czas na N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozsypałem saletrę. Buraki 4-6 liści. Wyszło mi 140 N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po żniwach dałem pod poplon (gorczyca) na buraki 100P, 150K, 70N bez obornika. Na wiosnę 100N chyba będzie za mało przy planowanym plonie 70t/ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rsm to po siewie ok 90 N, a teraz proponuję jakieś saletry ok 100-150 kg i powinno wystrczyć. Nie wierzę że teraz rsm nie przypali buraków nawet przy użyciu węży, a burak to nie pszenica że się odbuduje. Na jesień poszło ok 50 P, 220 K i 15 N i do tego wapno z cukrowni ok 15 t/ha, a na inne parcelki ok 3 ton kredowego. Cukrownianego więcej nie będę stosował... szkoda zachodu. Obstawiam średni plon ok 60, na słabszych 55 a na dobrych 70. Największy jaki uzyskałem to 73. Na przyszłość będę sięstarał aby wyszło 100 P i 300 K i powalczę o plon 80-85 jeżeli wilgoć dopisze. W tym tygodniu lecę od jednoliściennych razem z mikro i borem. Jeśli coś źle robię, czekam czekam na sugestię. Fajnie by było gdybyśmy wstawiali fotki swoich plantacji, przy czasie wstawię fotkę swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kopanie we wrześniu -początek października, więc nie będę podsiewał saletrą czy RSM. Opryskam kilka razy mocznikiem z magnezem i witaminkami, powinno wystarczyć?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszych sugestiach doradców ma wystarczyć 120 N, a u Ciebie naliczyłem 170 N, więc ten mocznik chyba jest zbędny, zwłaszcza ze masz wczesny termin. I jeszce 70 bez obornika? wiec dawałeś obornik... a to w sumie nie wróży dobrej polaryzacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lontrel w dawce 0,3l/ha poradzi sobie z ostrozniem polnym 15-20cm, Bo mi na polu go zostało troszeczke rdestu i rumianku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem miejscami 0,5l/ha, ostrożeń ponad 20cm padł buraki zostały. Tyko te 400zł za litr trochę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy lontrel w dawce 0,3l/ha poradzi sobie z ostrozniem polnym 15-20cm, Bo mi na polu go zostało troszeczke rdestu i rumianku.

Mi pyramin 1 kg 65% + 0,2l venzaru 500+ 1l betupu kompakt pogieło rdesty fiołki i komosy a nawet przypaliło liście dużemu bodziskowi. Ja na ostatni raz przed zwarciem rzędów 4 litry betupu kompakt i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskałem lontrelem w zeszły czwartek rumian mały wzięło a duży skręciło i zaczyna odbijać dawka 0,4 l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie maj czerwiec zwarły się rzędy zastosowałem tylko jeden zabieg z borem (Foliarel 21%) 3kg/ha pole bez obornika. Czy warto w tej fazie jeszcze wjeżdżać? Zawsze stosowałem w sumie 8-10kg do zwarcia rzędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pojadę dopiero po zwarciu warto bo najmniej idzie w ziemię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buraki potrzebuja też duzo manganu i troche cynku. A reszte to uzupełnisz w wieloskładnikowej odżywce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno dziś mij 8 dni po zastosowaniu Agilu dawka 0,66l/h i lekko kręci liscie jednoliściennym ale nic nie działa... co robić poprawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na co leciałeś chwastnicę? Tak naprawdę to z 3 tyg. trzeba czekać na efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno dziś mij 8 dni po zastosowaniu Agilu dawka 0,66l/h i lekko kręci liscie jednoliściennym ale nic nie działa... co robić pop rawiać?

tszeba było atpolanu dodac 1l ha o wiele szybsze działanie i skuteczniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...