Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm moim zdaniem dawka siarczanu zbyt mało powinno być 5% stężenie czyli powiedzmy 300 litrów na hektar 15kg ale może się mylę to mnie popraw pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jakimi odzywkami dolistnie najlepiej pryskac

Ja stosuję mocznik +siarczan + mikro z cynkiem .Dzisiaj kuku dostała sporo wody i sobie śpiewa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko? czy można posiewać pogłównie kukurydzę mocznikiem podczas suszy a jeśli można to jaką dawką max.
No nie ma sensu bo łatwo poparzyć rośliny najlepiej przed deszczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 dni temu pryskałem innovate i mocarzem było bardzo sucho chwasty ładnie przychamowały, ale nie zołkną tylko po piatkowych i wczorajszych opadach deszcu zaczeły rosnać głownie proso i troche komosy trzeba bedzie prysnać czymś innym co polecacie do dam ze miejscami kukurydza jest duza i troche się obawiam bo ma do 8 liści odmiana opoka ładna subito mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. panowie mam problem ze zwijającymi się liśćmi kukurydzy połowa odmiany KWS 5133ECO jest Zwinięta i przegieta na bok co może być przyczyną rozwijałem liście i nic nie ma, nie mogłem znaleść żadnego robaka. zasilałem niedawno fosforem + mocznik ale niewielką ilością, i nie wiem co może być przyczyną. obok na tym samym polu inna odmiana i nie widać takich zmian jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. nie dawno zauważyłem że liście kuku maja żółte przebarwienia albo przy łodydze albo w połowie odległości od łodygi(długośc przebawień ok 2-3 cm)doradzono mi zastosowanie odżywek procam cynk pro oraz proleaf makro p. czy ktos orientuje sie czy to napewno brak składników? zadnego szkodnika nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie namieszałem sobie w opryskiwaczy mocznik z siarczanem magnezu i tego niewypryskałem będe pryskał to po 3 dniach od rozpuszcxzenia w opryskiwaczu czy nic nic złego niestanie sie kukurydzy i czy to sie ładnie rozpuści po takim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie namieszałem sobie w opryskiwaczy mocznik z siarczanem magnezu i tego niewypryskałem będe pryskał to po 3 dniach od rozpuszcxzenia w opryskiwaczu czy nic nic złego niestanie sie kukurydzy i czy to sie ładnie rozpuści po takim czasie?

 

zrobilem tak jak rzepak pryskalem i mi cala beka zostala bo zrobilem opryski i niewiadomo skad oblalo tam jeszcze byl bor i tebu i cos tam jeszcze jak za 2 dni pojechalem pryskac( co kilka godzin wl, mieszadlo) to mi sie dysze zapchaly i trzebabylo czyscic a do tego poszly zaworki od pompy nie wiem czy to bylo powodem czy po prostu sie juz zuzyly ale wiem ze lepiej nic nie zostawiac w opryskiwaczu na drugi raz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi zaczeło padać i dlatego tego niewypryskałem przez dysze to niebyło puszczone tylko mieszadło mieszało. Jutro musze zaryzykować i sprubuje to rozmieszać. A niepoparzy sie takim czymś roślin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,,uprawiam kukurydze pierwszy raz (przesiewy) .zakupilem siewnik z podsiewaczem nawozu w ktory dalem 100 kg fosforanu amonu.Zauwazylem ze 2 sekcje kukurydzy sa zdecydowanie ladniejsze tzn wyzsze i maja ciemniejszy kolor od pozzostalych czterech. w czym tkwi przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem sie zapytac pryskałem trzy dni temu samym mocznikem deszcz popadał i teraz chciałbym opryskac odzywko suplo mikro k z siarczanem magnezu czy nic sie nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,,uprawiam kukurydze pierwszy raz (przesiewy) .zakupilem siewnik z podsiewaczem nawozu w ktory dalem 100 kg fosforanu amonu.Zauwazylem ze 2 sekcje kukurydzy sa zdecydowanie ladniejsze tzn wyzsze i maja ciemniejszy kolor od pozzostalych czterech. w czym tkwi przyczyna?

 

Najprawdopodobniej w głębokości siewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,,uprawiam kukurydze pierwszy raz (przesiewy) .zakupilem siewnik z podsiewaczem nawozu w ktory dalem 100 kg fosforanu amonu.Zauwazylem ze 2 sekcje kukurydzy sa zdecydowanie ladniejsze tzn wyzsze i maja ciemniejszy kolor od pozzostalych czterech. w czym tkwi przyczyna?

Cześć jeżeli na instrukcji tej odżywki nie ma przeciwskazań ,to śmiało stosuj .Tym bardziej jeżeli popaduje .Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chciałem sie zapytac pryskałem trzy dni temu samym mocznikem deszcz popadał i teraz chciałbym opryskac odzywko suplo mikro k z siarczanem magnezu czy nic sie nie stanie

 

tej odżywki to powinieneś dać z 5l/ha do tego siarczan magnezu i mocznik raz jeszcze, ale odczekaj te 7 dni od poprzedniego zabiegu o ile da się jeszcze wjechać bez szkód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kukurydzy pojawiło się sporo mszyc chce pryskać siarczanem i odżywką i zastanawiam się czy dodać coś na mszyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kukurydza zaczyna wiechę puszczać a nie zdążyłem N dać bo ciągle pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na kukurydzy pojawiło się sporo mszyc chce pryskać siarczanem i odżywką i zastanawiam się czy dodać coś na mszyce?

Cześć ja też ,ale jest inny sposób żeby zasiać jeszcze azot i nie mam na myśli samolotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na kukurydzy pojawiło się sporo mszyc chce pryskać siarczanem i odżywką i zastanawiam się czy dodać coś na mszyce?

Cześć ja też ,ale jest inny sposób żeby zasiać jeszcze azot i nie mam na myśli samolotu

 

jest mozesz z procy probowac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na kukurydzy pojawiło się sporo mszyc chce pryskać siarczanem i odżywką i zastanawiam się czy dodać coś na mszyce?

Cześć ja też ,ale jest inny sposób żeby zasiać jeszcze azot i nie mam na myśli samolotu

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowano wykaz powiatów zagrożonych rozprzestrzenieniem się zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej. Strefa ryzyka powiększyła się o powiaty w województwie mazowieckim: grodziski, łosicki, miński, pruszkowski, siedlecki, warszawski zachodni i żyrardowski, a także o miasta na prawach powiatu: Siedlce i m.st. Warszawa. Zmiany wejdą w życie 30 czerwca 2012 r., na mocy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 1 czerwca 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwalczania i zapobiegania rozprzestrzenianiu się zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej (Dz. U. 2012 poz. 671). Akt opublikowano 15 czerwca 2012 r.

Na obszarze wskazanych powiatów nakazy i zakazy określone w rozporządzeniu będą stosowane począwszy od sezonu uprawowego 2012 r.

Z nowych przepisów wynika też, że producenci rolni będą mogli stosować także inne systemy uprawy kukurydzy niż określone w przepisach dotychczasowych, w tym uprawy kukurydzy w monokulturze, pod warunkiem stosowania w każdym roku uprawy kukurydzy środków ochrony roślin zwalczających szkodnika. Obecnie uprawa kukurydzy na danym gruncie w strefie zasiedlenia jest możliwa raz w okresie trzech kolejnych sezonów uprawowych lub dwa razy w trakcie trzech kolejnych sezonów uprawowych, przy jednoczesnym stosowaniu chemicznych środków ochrony roślin zwalczających zachodnią kukurydzianą stonkę korzeniową. źródło: http://pieniadze.edu.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ARiMR też będzie uznawała taką monokulturę? czy zmieniono tylko część przepisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kukurydza puszcza po 2-3 kolby co może być tego powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.A jak z nawożeniem mikroelementami?Kiedyś wyczytałem że w zbożach jeżeli jest nadmiar boru to wtedy tworzą się podwójne kłosy.A z własnego doświadczenia zauważyłem taki fakt że kiedyś dawałem mikroelementy na buraki(m.innymi i bor) nakręcałem na zbożu i w tym miejscu(gdzie ruszałem,przytrzymałem na sprzęgle) było kilka kłosów podwójnych.Ale czy to tylko zbieg okoliczności czy faktycznie powodem był nadmiar boru to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po kłopocie dzisiejszy grad wielkości orzecha włoskiego zlikwidował uprawe niestety nie była ubezpieczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...