Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - a w pszenicy jarej daje się dawkę azotu na kłos ????

Do tej pory poszło:

- I dawka 80 kg N

- II dawka 65 kg N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna pryskac pszenice na grzyba jak kwitnie srodkiem allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kłos można nawet zalecają oby tylko nieprzesadzic ale jak jest mocna to bym niesypał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy można polecieć po kłosie jarej mieszanką fandango0,5 l +input 0,5 l ? Proszę oszybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra rzecz ,niemcy polecają na kłos w dawce 0,65x2 ,najmocniejsze prawdopodobnie na fuzarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można opryskać miotłę teraz axialem albo pumą razem z zabiegiem fungicydowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskać zawsze mozesz.

Za skutki nikt oprócz ciebie nie będzie odpowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście to nie moje zmartwienie ,miotłę mam opanowaną ,znajomemu gospodarzowi się to przytrafiło ,wiem że ktoś z forum stosował bardzo późno z powodu że środek nie podziałał wiem że z dobrym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak z pumą w pszenicy jarej, bo zapomniałem o jednej działce, podobno po kwitnieniu jest już w miarę bezpiecznie, ale szczegóły być może będę znał dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poszło input z fandango, znalazłem niezależne badania z jakiejś uczelni i tam właśnie ta mieszanina najlepiej się sprawdziła na fusarium, tyle mialo to być wykonane. W któryms agarze byla mieszanka w doświdczeniach axialu z modusem i fungicydem, myśle ze nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy można zastosować zabieg fungicydem na kłos podczas kwitnienia pszenicy? Konkretnie chodzi o Falcon z jakąś domieszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie z bayera twierdzą, że po kwitnieniu pumą nie zrobię krzywdy pszenicy jarej, nie wiem jak jest z fungicydem, ale problemem jest długość okresu kwitnienia w pszenicy jarej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,chcę prysnąć pszeniczkę jutro duet ultra , ale dziś lustrowałem pole i jest dużo oznak infekcji różnego rodzaju czy duett coś pomoże i przetrzyma pszeniczkę czy to już musztarda po obiedzie i niepotrzebne ładowanie kasy? zabieg powinien być zrobiony minimum tydzień temu, a teraz to sam już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryśnij,będzie to interwencja. Zawsze ograniczysz efekty działania grzybów. Ja pryskałem niestety 18.06 spóźniłem przez pogodę a powinienem opryskać 8-9.06 bo większość-jakieś 80-90% już się wykłosiła wtedy ale nie wszystkie i to by był optymalny termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falkon z tamtego roku mi został wersja oszczednościowa jakieś 3-4 tyg. temu pryskałem a teraz duetem plon zapowiada sie na jakies 3.5-4 t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj robiłem t3, tebu, kurcze jest straszna septorioza na askalonie, wcześniej był duet, a skagen czysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie na temat ale nie ma gdzie o to zapytać. mam takie pytanie czy ktoś ma silosy na zboże z firmy ,MICHAŁ' z czujnikiem wilgotności? potrzebował bym porady albo zdjęcia jak to zamontować bo napotkałem na drobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w pszenicy jarej bombonie sporo pszenżyta jarego ok 2-3 kłosów na m2 kupią mi to na jakościować w lubelli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam w pszenicy jarej bombonie sporo pszenżyta jarego ok 2-3 kłosów na m2 kupią mi to na jakościować w lubelli?

zależy jak parametry wyjdą, pszenżyto jak się nie mylę ma problemy z glutenem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jakim stanie są wasze pszenice ozime, mamy początek lipca, tylu różnych chorób grzybowych na raz to jeszcze nie widziałem, dwa zabiegi fungicydem okazało sie chyba zbyt mało, liście flagowe są w opłakanym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było widać po pogodzie,że dwa razy nie wystarczy.

Oszczędności można wprowadzać gdy pszenica jest po 60zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było widać po pogodzie,że dwa razy nie wystarczy.

Oszczędności można wprowadzać gdy pszenica jest po 60zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...