Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w siewniku mam podzienle kułka wysierwajace wieksze do normalnego ziarna i takie mniejsze o drobnym zębie obok tylko czy to jakoś sie przełacza czy bo nie posiadam instrukcji obslugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego to nie ten temat w dziale maszyny jest temat o siewnikach amazone nie jeden i tam poczytaj albo tam skieruj rozmowę to Ci ktoś pomoże dwa słowa:

1. Jak masz dwa kółka to te małe wąskie do rzepaku jest tam jak pokręcisz kółkami to masz taki drewniany kołek ten kołek przepychasz tak żeby wystawał lekko z prawej strony kółka grubego i blokowało siękoło grube. Wtedy pracuje tylko koło wąskie drobne a duze stoi( napęd duzego jest od małego) jeśli by wąskie obracało się na wałku to od góry na wąskim jest mała śrubka(poszukaj oczyśc dobrze) na klucz ampulowy po dokręceniu jej w odpowiednim miejscu wałka(frez) blokujesz to koło. W skrócie koniec tematu.

 

Sieje ktoś rzepak na wszystkie lejki siewnika(przy tej samej ilości wysiewu na h jak na paczce)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego to nie ten temat w dziale maszyny jest temat o siewnikach amazone nie jeden i tam poczytaj albo tam skieruj rozmowę to Ci ktoś pomoże dwa słowa:

1. Jak masz dwa kółka to te małe wąskie do rzepaku jest tam jak pokręcisz kółkami to masz taki drewniany kołek ten kołek przepychasz tak żeby wystawał lekko z prawej strony kółka grubego i blokowało siękoło grube. Wtedy pracuje tylko koło wąskie drobne a duze stoi( napęd duzego jest od małego) jeśli by wąskie obracało się na wałku to od góry na wąskim jest mała śrubka(poszukaj oczyśc dobrze) na klucz ampulowy po dokręceniu jej w odpowiednim miejscu wałka(frez) blokujesz to koło. W skrócie koniec tematu.

 

Sieje ktoś rzepak na wszystkie lejki siewnika(przy tej samej ilości wysiewu na h jak na paczce)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak podajecie ceny rzepaku w skupie, to wyjsciowe za rzepak technologiczny, a nie ile Wam zapłacono po potraceniach.

W poniedzialek 2100 netto okolice Wyszogrodu, Płońska na Mazowszu, ale skupy praktycznie jeszcze nie ruszyły bo towaru brak, na południe od rzeki Wisły skupów i rzepaku brak, może pod koniec sierpnia pojawi się rzepak jary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s-piotr na północ od linii Wisły rzepaki przezimowały, ale nie ma warunkow do rozpoczęcia zbioru, a na południe od linii rzepaki ozime wymarzły w 100% jest tylko troche plantacji jarego, ale na niego jeszcze nie pora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jak podajecie ceny rzepaku w skupie, to wyjsciowe za rzepak technologiczny, a nie ile Wam zapłacono po potraceniach.

u nas wszyscy potrącenia robią z ilośći rzepaku a nie ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po pszenicy chce zasiać rzepak niestety pszenicy nie uda się zebrać wszystko wytłók grad ok 6 ton na ha jaką wartość nawozową ma to ziarno które pozostanie dla rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką jak nawozy które nasypałeś. Minus 80% azotu i 10% fosforu. Potas zależności od gleby, na dobrej -20% na słabszej -40%. Ale tych nawozów szybko nie odzyskasz. Najpierw szybko wymieszaj z płytko z glebą żeby zaczęła się mineralizacja. Ja bym dał na twoim miejscu 50%-60% zapotrzebowania rzepaku bez azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was ceny rzepaku?

Bo u mnie spadki 1970brutto. Max jaka była to 2200brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że obecnie są spadki to raczej nie powinno dziwić Ja na wczoraj miałem 2130 netto z tym że umowę podpisałem w ubiegły piątek z gwarancją ceny ... z potrąceń wyszło od ceny wyjściowej -26 zł tak że uważam że nie jest źle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze gorzej. Własnie w tej chwili sprzedaję rzepak dla Glencore Bodaczów po 1700zł netto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy wszędzie są takie spadki ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze gorzej. Własnie w tej chwili sprzedaję rzepak dla Glencore Bodaczów po 1700zł netto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy wszędzie są takie spadki ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy z tego co wiem to cena od 1850 do 1980 netto kolejki po kilka dni ludzie stoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak sprzedany. Plony Monolit 3,5t - zostawiony na poprzeczniaku dużego pola pod drzewami, gdzie przezimował jednak drzewa spowodowały że były duże braki jak to pod drzewami więc na normalnym polu dałby więcej. Visby ok 3,8-3,9t I to bez znaczenia przy jakiej obsadzie bo na "próbę" zostawiliśmy ok 1,2ha takiego który miał obsade przeciętnie 15-20 roślin/m2 (po toprexie na jesień) i sypał tak samo jak ten przy obsadzie 30-40 roślin, no może 100-200kg mniej najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj dozynki rzepaczane u mnie. Zbierałem od 600 kg z ha do 4,8t z ha, ogolna srednia wyszla 3,3t i jeste, zadowolony, jeszcze do tego po gradzie!!! jutro jeszcze chlopaki slome sprasuja, wjedzie wapno i rozpoczynamy kolejny sezon. Cena u mnie na dzisiaj to 1960 netto, ale ja rozliczalem kontrakt po 2020 netto, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się cieszycie , u mnie dziś cena 1810 netto bez i z 1830z kontraktacją ,wczoraj było 60 zł więcej przedwczoraj 10 zł więcej

w poniedziałek 1980 , w przeciągu tygodnia ok. 250 zł w dół

Matif sratif na matifie 1 proc w dól u nas 60 zł na tonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się cieszycie , u mnie dziś cena 1810 netto bez i z 1830z kontraktacją ,wczoraj było 60 zł więcej przedwczoraj 10 zł więcej

w poniedziałek 1980 , w przeciągu tygodnia ok. 250 zł w dół

Matif s ratif na matifie 1 proc w dól u nas 60 zł na tonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się cieszycie , u mnie dziś cena 1810 netto bez i z 1830z kontraktacją ,wczoraj było 60 zł więcej przedwczoraj 10 zł więcej

w poniedziałek 1980 , w przeciągu tygodnia ok. 250 zł w dół

Matif na matifie 1 proc w dól u nas 60 zł na tonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co sprzedajecie w takiej cenie!

Dajecie się robić w konia jak dzieci. A potem dziwicie się że brak kasy na to i tamto. Z takim podejściem jesteście niewolnikami a nie rolnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na ceny to znów nachodzi mnie mała refleksja, ktoś kiedys nie pamiętam kto zarzucał mi na forum, że desykując tracimy. No cóź dziś się okazuje po raz kolejny, że Ci co nie desykowali sprzedadzą 200-250zł taniej na tonie niż ja... bo jeszcze czekają na żniwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na ceny to znów nachodzi mnie mała refleksja, ktoś kiedys nie pamiętam kto zarzucał mi na forum, że desykując tracimy. No cóź dziś się okazuje po raz kolejny, że Ci co nie desykowali sprzedadzą 200-250zł taniej na tonie niż ja... bo jeszcze czekają na żniwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda rzepak już sprzedałem w poniedziałek ,i był desykowany wilgotność średnia 7-8,2% ,a Ci bez desykacji przywozili po 11-13% ,skup potrącał 50zł za każdy procent wilgoci .DESYKACJA JEST OK>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzą że trzeba sprzedawać bo pszenica musi być skoszona i gdzieś wysypana a tam leży jeszcze rzepak zebrany kilka dni temu, matif pracuje w piątek? bo na ewgt komentarze z czwartku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...