Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie a jak jest z tymi opryskami w tsmtym roku stosowałem BUTISAN STAR - czy w tym roku moge go tez zastosowac na tym samym polu ?? doradzcie- a może macie jakies spr opryski na rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie chwasty występują na polu rodzaj gleby, grubość portfela ja stosuję Galerę po wschodowo i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a jak jest z tymi opryskami w tsmtym roku stosowałem BUTISAN STAR - czy w tym roku moge go tez zastosowac na tym samym polu ?? doradzcie- a może macie jakies spr opryski na rzepak

Poczytaj etykietę ale i tak ludzie stosują co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy jakie chwasty występują na polu rodzaj gleby, grubość portfela ja stosuję Galerę po wschodowo i jestem zadowolony
moim zdaniem sa lepsze srodki pod wzgledem dzialania niz galera.mam na mysli srodki doglebowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że nie ma lepszych tylko że akurat u mnie dobrze działa i nie wychodzi drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku mam zamiar pierwszy raz zasiać rzepak,przymierzam się do pioniera D03 lub D06 ziemia w 3i4klasie z przewagą 4.Pole na którym planuję siać jest zachwaszczone rumianami zawsze z nimi jest problem na tym polu.Prośba moja o podpowiedz jak zwalczać chwasty,jakie środki i terminy(głównie rumiany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku pryskalem po wschodach, jak dobrze pamietam w fazie dwoch lisci, Navigator 0,2l+ Rapsan 1,5L(jak dobrze pamietam). Pole bylo troche zle doprawione to Rumian wystepowal sporadycznie, troche przytuli mi wyroslo.

tu masz link: http://www.sklep.rudnik.agro.pl/www.sklep.rudnik.agro.pl/pl/p/Navigator-360-SL-1L/1417

 

Ostatnio jak liczylem to najtaniej na ha wychodzi w mieszaninie z Commandem po siewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Komuś w tym roku przemarzł Visby? bo zastanawiam sie visby czy artoga co polecacie? a nie lepiej po siewie commandem a w fazie 4 liści navigator 0,25 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Nas Visby najlepiej przezimował. Z tym, że chyba te dwie odmian akurat są na dość skrajne warunki glebowe, bo artoga to chyba raczej na najlepsze gleby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba moja o podpowiedz jak zwalczać chwasty,jakie środki i terminy(głównie rumiany).

ja bym po wschodach pojechał Nawigatorem lub galerą, z rumianami powinny spokojnie sobie poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja proponuje sprawdzony Butisan Star, który zwalczy rumiany bez ryzyka fitotoksyczności dla rzepaku

a ile kosztuje tak orientacyjnie litr butisanu?? jak się nie mylę to 3 litry trzeba lujnąć na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

butisan star to koszt ok 105-115 zł za litr ja stosuje 2 l na ha butisanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie dawka uzależniona jest od terminu stosowania

przedwschodowo 2,5 - 3l

4-7 dni po siewie dawka jest najniższa nawet 2 - 2,5l

powschodowo to już 3l

 

Wszystko oczywiście zależy też od rodzaju gleby. Im cięższa tym trzeba skłaniać się ku większej dawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile płacicie za nasiona :

Adriana na 2ha kosztowała 300zł

Vision na 3ha kosztował 440zł

Do tego butisan + command. Nasiona + oprysk na 10ha to koszt 3200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. siejecie swoim czy kwalifikowanym, ja dotychczas tym drugim ale stojąc w tym roku w kolejce do sprzedania rzepaku spotkałem się z wieloma opiniami iż nie ma dużej różnicy i nie opłaca się kasy tracić na nasiona ze sklepu a plony ludzie mieli przyzwoite, mało tego znajomy przekonywał mnie że ten swój to lepszy od tego ze sklepu... co wy na to, kusi mnie żeby zrobić mieszankę nasion swoich i kupionych tak np. 50%na 50% i jest u nas sucho także zwiększyłbym wysiew do minimum 4kg-4.5kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał na temat siania własnym materiałem siewnym bo spotka się to z wieloma kontrowersjami a mi to nie potrzebne ale jeśli miał bym Ci poradzić to zasiej hybrydę z pierwszego zbioru sprawdź kiełkowanie zwiększ normę wysiewu ale tylko odrobinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rok temu stosowałem oprysk posiewnie tego samego dnia co siew BUTISAN STAR czy siejąc rzepak na tym samym polu mogę użyc też butisanu???? na etykiecie [isze że oprysk który zawiera jakis metazachlor nie stosowac częściej niż co 3 lata.... co to oznacza , jak opryskam tym środkiem te samo pole to co rzepak mi spali???? czy o co w tym chodzi??? a może polecicie jakieś opryski w rozsądnej cenie nie zawierające tego metazahloru czy jakos tak.... proszę o oponnie i rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...