Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nawozy tylko pod plug.rzepak rozwija gleboki system korzeniowy.bez problemu pobierze.rzepak pobiera 50-60 % wysianych nawozow.reszta to zapasy glebowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy superfosfat 20 nadaje się przedsiewnie pod rzepak??? i kiedy lepiej sypnąc sól teraz przed siewem czy na wiosne przed ruszeniem wegetacji??? doradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ktoś ostatnio pisał na AF o nawożeniu rzepaku, że stosuje polidap pod pług a sól potasową przedsiewnie ale po orce, wszystkie nawozy nadają się pod rzepak byleby zastosować odpowiednie dawki NPK, sól najkorzystniej jest rozbić na dwie dawki, jedna przedsiewnie, druga pogłównie na wiosnę (po połowie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

1. kto stosował w tym roku navigator po siewie z commandem lub metazanexem? jakie efekty? czysto było?

2. Myślał już ktoś o wyborze odmiany na przyszły rok? widzieliście te testy przezimowania coboru ? jakieś to dziwne jest u mnie te co tam są nr1. to popadały hmm co myślicie o rzepaku tym naszym polskim Monolit?

 

U mnie nawigatir 0,2 plus command 0,15 rewelacja - jeżeli nałożysz oprysk kicha 50% spalonych roślin ledwo odbiły PAMIETAJ !!

 

Mam odmianę DOMINO F1 - czy ktoś to zna - planuję zasiać 3 kg co drugi lejek czyli co 24 cm co na to fachowcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

1. kto stosował w tym roku navigator po siewie z commandem lub metazanexem? jakie efekty? czysto było?

2. Myślał już ktoś o wyborze odmiany na przyszły rok? widzieliście te testy przezimowania coboru ? jakieś to dziwne jest u mnie te co tam są nr1. to popadały hmm co myślicie o rzepaku tym naszym polskim Monolit?

 

U mnie nawigatir 0,2 plus command 0,15 rewelacja - jeżeli nałożysz oprysk kicha 50% spalonych roślin ledwo odbiły PAMIETAJ !!

 

Mam odmianę DOMINO F1 - czy ktoś to zna - planuję zasiać 3 kg co drugi lejek czyli co 24 cm co na to fachowcy ?

Nawet jak do 3 dni po siewie popaliło ci rzepak????

Co do domino u kolegi przetrwał ale puścił po mrozach z bocznych pędów i czeka na randap w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ to Ty jeszcze nie po koszeniu rzepaku u mnie wtorek-czwartek będę siał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też w przyszłym tygodniu planuję siew, odmiana to adriana.

ja zastanawiam się nad navigatorem powschodowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wypowiedzieć się o odmianie Forza? Proszę o opinie osoby, które go siały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowalem nawigator+pronap na ziemi zaniedbanej pierwszy rok dzierzawy bylo super gorzej wygladaly przesiewy a zwłaszcza gdzie nachodził sie oprysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nik nie pisze o plonach jarego rzepaczku

to ja napisze od 3-3.9 t/ha na 4a i4b zostały jeszcze 2 ha na 5 klasie liczę na 2.5 z ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jare w tym roku sypały bo padało. Po sąsiedzki mieli to niby dał im 3,2t a ozimy 0,8 do 1,2 t.

Rzepak lubi orkę podobnie jak qq.

Ja sieję od jutra jak pogoda i sprzęt zagra a potem desykacja i za 2 tygodnie będę kosił rzepak ale ten zwariowany zeszłoroczny. Jak narzaie ziarna dopiero zmieniają kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navigator + comand ewentualnie navigator z metazanexem.perwsza wersja zaraz po siewie.druga- faza 2 lisci rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrze uwilgotnioną ziemię sam comad(lub generyk) da radę a póżniej lepiej moim zdaniem dać glaerę. Więcej załatwia i nie ma wątpliwości ze stosowaniem dawki przez kolejne lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale te 3,9 to chyba łącznie z przyczepą

a no właśnie bez przyczepy u nas na ogół jary sypie lepiej niż zimowy bo zimowy zawsze wymarza

tak myślałem że będą zaraz głupie komentarze Polska w końcu jak jary może sypać lepiej od zimowego nie?? w zeszłym roku rzepak jary siany po majowych morzach 15 maja dał plon 2 t z ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie mam pytanko od czterech lat zawsze siałem Californię z osiągiem 3,6 - 3,9 tony z ha. W tym roku chciałem zmienić odmianę. Polecają mi mieszańce (Elektra, Visby) ,klasa ziemi 3-4 nigdy nie siałem mieszańca jak to jest z jego uprawą. Czy jest ona bardziej wymagająca, ryzykowna. Nie mam w tym temacie doświadczenia i proszę o opinię doświadczonych hodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy command 0,2l + navigator 0,2l zaraz po siewie wyhamuje chociaz oset zeby nie byl konkurencyjny dla rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale te 3,9 to chyba łącznie z przyczepą

a no właśnie bez przyczepy u nas na ogół jary sypie lepiej niż zimowy bo zimowy zawsze wymarza

tak myślałem że będą zaraz głupie komentarze Polska w końcu jak jary może sypać lepiej od zimowego nie?? w zeszłym roku rzepak jary siany po majowych morzach 15 maja dał plon 2 t z ha

Jak osiągasz tak wysoki plon to poco kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...