Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mi przedstawiciel jednej z firm proponował aby połączyć 0,25 navigatora i 1,5 do 2 litrów metazanexu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym roku stosowalem taka mieszanine w fazie 3-4 lisci i bylem zadowolony z efektu. jedyne co mi przepuscilo to tobolki ale te w wiekszosci wymarzly w zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ma działać w tym navigatorze przed wschodami chwastów?chlopyralid?pikloram?aminopyralid?ta rejestracja po siewie jest dziwna.

 

Niby aminopyralid ma działać doglebowo, choć to dość dziwne zważając że to ta sama grupa chemiczna co pozostałe dwa. Ale z tego co widzę w starszych materiałach chwalili się, że bedzie można stosować posiewnie i tak go reklamowano, ale jakby nie patrzeć w tej chwili ma tylko rejestracje w fazie 1-4liści.

Ja myślę, że najrozsądniej będzie zastosować go w fazie 1-2 liści 0,2l + 1l metazachloru, bądź ewentualnie na 3-4liście samego , takie rozwiązanie powinno możliwie mało boleć i chyba być dość skuteczne

Sam miałem takie zdanie rok temu. W tym roku pojechałem połe pół na pół i sam jestem ciekaw reakcji. Powinna być bo warunki wilgotnościowe są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede jechal navigator 0.3 + 1.4 butisan 400 przy 3 lisciu.narazie jest sucho i nie ma presji chwastow.odziwo jest czysto oprocz samosiewow zboz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bede jechal navigator 0.3 + 1.4 butisan 400 przy 3 lisciu.narazie jest sucho i nie ma presji chwastow.odziwo jest czysto oprocz samosiewow zboz

JJakie chwasty chcesz zabić tą mieszanką,a jest to bezpieczne dla rzepaku? i czy sam Nawigator nie da rady? Mam trochę Butisan star 416 czy mogę zmieszać z nawigatorem przy trzecim liściu i w jakich dawkach? W rzepaku moim spodziewam się dużo rumianowatych. Miałem stować Comand 0,15 po siewie a trzeci liść Nawigator 0,2 ale jest bardzo sucho i zrezygnowałem z Comandu. Z rzepakiem początkuję dlatego tyle pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zostawiał ktoś wzeszły po młócce i podorywce rzepak na drugi rok?

 

Tak były takie eksperymenty niestety zbyt duża obsada i słabe plonowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zostawiał ktoś wzeszły po młócce i podorywce rzepak na drugi rok?

 

Tak były takie eksperymenty niestety zbyt duża obsada i słabe plonowanie

u mnie kiedyś ojciec tak zostawił ze 2 ha , sypnęlo coś około 2,4 t/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie raz gnataż przerzedził taką plantację i zostały łodygi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ile u was toprex? mi zaproponowali 212zł netto. dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade navigatorem + metazanexem rzepak w fazie 4 listków takich malutkich kiedy go lecieć na skracanie? i czym najtaniej tebu+ccc? a może samo ccc? co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bede jechal navigator 0.3 + 1.4 butisan 400 przy 3 lisciu.narazie jest sucho i nie ma presji chwastow.odziwo jest czysto oprocz samosiewow zboz

JJakie chwasty chcesz zabić tą mieszanką,a jest to bezpieczne dla rzepaku? i czy sam Nawigator nie da rady? Mam trochę Butisan star 416 czy mogę zmieszać z nawigatorem przy trzecim liściu i w jakich dawkach? W rzepaku moim spodziewam się dużo rumianowatych. Miałem stować Comand 0,15 po siewie a trzeci liść Nawigator 0,2 ale jest bardzo sucho i zrezygnowałem z Comandu. Z rz epakiem początkuję dlatego tyle pytań.

Proszę o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że działacie w rzepaczku u mnie susza wschodów brak bądz minimalne a i perspektywy pogodowe nie najlepsze puki co powtórka z ubiegłego roku dobrze że mam dochody inne jak rolnicze bo chyba szło by się ,,pochlastać''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bede jechal navigator 0.3 + 1.4 butisan 400 przy 3 lisciu.narazie jest sucho i nie ma presji chwastow.odziwo jest czysto oprocz samosiewow zboz

JJakie chwasty chcesz zabić tą mieszanką,a jest to bezpieczne dla rzepaku? i czy sam Nawigator nie da rady? Mam trochę Butisan star 416 czy mogę zmieszać z nawigatorem przy trzecim liściu i w jakich dawkach? W rzepaku moim spodziewam się dużo rumianowatych. Miałem stować Comand 0,15 po siewie a trzeci liść Nawigator 0,2 ale jest bardzo sucho i zrezygnowałem z Comandu. Z rz epakiem początkuję dlatego tyle pytań.

Proszę o podpowiedz.

srodki navigator +butisan bede stosowal pierwszy raz.planuje zwalczyc przytulie rumian chabra i fiolka .z tego co wiem owa mieszanina jest bezpieczna dla rzepaku.co do stosowania butisanu star lacznie z nawigatorem to niech wypowie sie ekspert basf.nie mam pewnosci czy mozna go mieszac bo star zawiera dodatkowo chinomerak.stosujac metazachlor chce przedluzyc dzialanie doglebowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro jade navigatorem + metazanexem rzepak w fazie 4 listków takich malutkich kiedy go lecieć na skracanie? i czym najtaniej tebu+ccc? a może samo ccc? co proponujecie?
proponuje 0.3 toprex przy 5--6 lisciu.cenowo wychodziu okolo 75 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VIZBI mało mi się wysiało bo 2,1 kg na h będzie coś z tego?
ile wazyla jednostka. moja 9.7 wysialem 3 kg i jest za gesto okolo 60 roslin na m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro jade navigatorem + metazanexem rzepak w fazie 4 listków takich malutkich kiedy go lecieć na skracanie? i czym najtaniej tebu+ccc? a może samo ccc? co proponujecie?

Czekaj aż wyjdą chwasty?

Zamiast toprexu daj caryx. Widziałem zdjęcia pól po obu opryskach i po caryxsie lepsza obsada był na wiosnę niż po toprexie. A po tebu porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczyłem na deszcz... ale jutro jadę ostro tym avi i metazem.

 

Po tebu porażka? a po ccc widziałeś? podobno w tej mieszaninie jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszankę Butisanu Star z Navigatorem najlepiej zastosować powschodowo. I tak jak pisałem wcześniej 1,5l Butisanu+0,2l Navigatora - Nie jest to mieszanina zarejestrowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszankę Butisanu Star z Navigatorem najlepiej zastosować powschodowo. I tak jak pisałem wcześniej 1,5l Butisanu+0,2l Navigatora - Nie jest to mieszanina zarejestrowana
NO no ekspert a po co mieszać Butisan skoro zachwalcie że to taki dobry środek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi taką sprawe- co może byc mojemu rzepakowi , posiany tydzien temu - nie pryskany a wschodzi i żółknie takjakby sechł- czemu???? niczym go nie spaliłem bo nie pryskałem- dodam że pole na kórym on jest było randapowane po pszenicy ale to mineło już 2 tyg od oprysku do orki także co mnoże byc??? czy to susza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...