Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Znajomy kiedyś miał len który opryskał Glenem,a na następny rok zasiał na tym polu buraki pastewne.Tam gdzie zrobił mijak opryskiem to miał buraki a gdzie opryskane to było tylko buraczysko.Zaraz przy wschodach żółkły,robiły się"fioletowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do lancetu też bym pewny nie był, siał ktoś po nim rzepak bez zbierania słomy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy rolnicy sieją coraz mniej ,to trudna uprawa nie ma co się dziwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszańca Tasillo siałem 2,2 kg/ha - 0,5 mln nasion/ha a populacyjnego Sherloka 2,7 kg/ha - 0,7 mln nasion/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VIZBI mało mi się wysiało bo 2,1 kg na h będzie coś z tego?

a nie Visbby ??:)

będzie:)

Mój błąd miało być VISBY F1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zaczoł padać pierwszy deszcz od kiedy zasiałem rzepaczek a siałem 20.09 wschodów praktycznie nie było ciekawe czy teraz ruszy, ps siałem na ciężkich ziemiach bo na lżejszych u ludzi juz ładnie rządki widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety na zasiewy dobrze jak podpasuje pogoda ,jeśli by przyszła ulewa też byś był niezadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszankę Butisanu Star z Navigatorem najlepiej zastosować powschodowo. I tak jak pisałem wcześniej 1,5l Butisanu+0,2l Navigatora - Nie jest to mieszanina zarejestrowana

 

Co myślisz o mieszaninie Fox 1l/ha + Metazanex 1l/ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fox +metaz pryskałem rok temu nie wiem co się stało starałem sie wszystko zrobić dobrze niestety nie podziałało nic a najgorsza była przytulia z 2 ha rzepaku odsiałem 500 kg teraz pale w piecu... w tym samym czasie stosowałem navigator 0.3 +metaz 1l i pomimo minimalnych temperatur rzepak w żniwa czysty wtym roku też pryskam navigatorem ale na razie u mnie susza więc w pażdzierniku pewnie prysnę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku za chwilę pojawi się odwieczny dylemat łączenia graminicydu z fungicydem. W związku z tym, czy ktoś stosował Caryx (bo tym będe pryskał) z Fusilade Forte (mnóstwo zostało od zeszłego roku) lub z Leopardem, którego zamierzamy kupić gdyż to zdecydowanie najtańszy środek na samosiewy. Czy były jakieś niepożadane skutki? Dodawać do Caryxa Focusa jakoś mi się nie uśmiecha bo to wyjdzie prawie 3 x tyle co leopard.... Ma ktoś tego typu doświadczenia? A może ktoś stosował np mega mix dla odważnych nawigator + leopard?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stosowałes juz CAryx jesienia gregor?co o nim sadzisz.

Oczywiście, że tak nawet zamieszczałem zdjęcia jak wyglądał Visby po Caryxie a jak po Toprexie, poszukaj wstecz a znajdziesz. Powiem, że oszczędność biorąc pod uwage chyba najdroższy Caryx a najtańszy jakiś tebukonazol czyli rzędu 40-50zł biorąc pod uwagę koszty uprawy rzepaku jest żaden a naprawdę efekt niesamowity. My tylko po Caryxie właściwie zostawiliśmy rzepak, obsada 25-35roślin/m2 chyba była, a po toprexie szkoda gadać. Teraz tylko będzie Caryx, żadnych wynalazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka dawka?litr czy mniej?ja stosowałem kiedys wiosna i dla mnie efekt regulacyjny byl za mocny a fungicydowy taki sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1litr na jesień, na wiosne nie próbowaliśmy bo daliśmy mix wszystkiego co było Caryx + Toprex + Caramba. Za mocny na wiosne efekt regulacyjny ? Czyli co się działo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był nizszy od tego po zastosowaniu carramby o jakieś 20cm.ped główny równał sie bocznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faza 4 liście +2 następne wychodzą odmiana visby dosc wysoki stożek wzrostu wyniesiony jak zeszedł to miał od razu wysoko psikać skrawaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faza 4 liście +2 następne wychodzą odmiana visby dosc wysoki stożek wzrostu wyniesiony jak zeszedł to miał od razu wysoko psikać skrawaczem ?

 

Nie wiem jak inni, ale ja przeczytałem 3 x i nadal nie wiem o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub z Leopardem, którego zamierzamy kupić gdyż to zdecydowanie najtańszy środek na samosiewy.

jesteś w błędzie, jest jeszcze S U P E R O 05 EC tańsze i równie dobre, stosuję już dwa lata,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub z Leopardem, którego zamierzamy kupić gdyż to zdecydowanie najtańszy środek na samosiewy.

jesteś w błędzie, jest jeszcze S U P E R O 05 EC tańsze i równie dobre, stosuję już dwa lata,

mieszasz z czyms??? Jakies negatywne skutki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku zmieszałem supero, butisan, navigator i li. zobaczymy co z tego będzie. minal tydzien od oprysku i rzepak na razie ładny, samosiewy i chwasty zżółkły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...