Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

faza 4 liście +2 następne wychodzą odmiana visby dosc wysoki stożek wzrostu wyniesiony jak zeszedł to miał od razu wysoko psikać skrawaczem ?

 

Nie wiem jak inni, ale ja przeczytałem 3 x i nadal nie wiem o co chodzi...

kolega ma na mysli 4 liscie wpelni wyksztalcone nie liczac dwoch pierwszych liscieni.male liscie ktore wychodza ze srodka nie sa brane pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faza 4 liście +2 następne wychodzą odmiana visby dosc wysoki stożek wzrostu wyniesiony jak zeszedł to miał od razu wysoko psikać skrawaczem ?

 

Nie wiem jak inni, ale ja przeczytałem 3 x i nadal nie wiem o co chodzi...

kolega ma na mysli 4 liscie wpelni wyksztalcone nie liczac dwoch pierwszych liscieni.male liscie ktore wychodza ze srodka nie sa brane pod uwage

Sławek no to co było napisane w pierwszej cześci zdania trudno nie zrozumieć, chodzi mi o dalszą część tej wypowiedzi... , ale dobra może to jest jasne dla wszystkich tylko ja jakis niekumaty jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos doradzi odnosnie navigatora rzepak zasiany 20 sierpnia ma juz 4 liscie ale ma mniej bo wschody byly rozne mozna pryskac navigatorem jeszcze? bo chwast tez sie puscil ja zawsze gallera pryskalem na wisone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam ale wczoraj zbyt zmęczony byłem nie powinienem pisać na forum;)

 

A więc tak chodziło mi że mój rzepak ma 4 liście duże i dwa małe. Jak wschodził to szyjka nad ziemią od razu była znacznie wysunięta w górę nad ziemię nie wiem dlaczego i jest tak nadal. Co z nim robić pryskać jakimś regulatorem ? pryskał ktos już od jednoliściennych ? pozdrawiam.

 

faza 4 liście +2 następne wychodzą odmiana visby dosc wysoki stożek wzrostu wyniesiony jak zeszedł to miał od razu wysoko psikać skrawaczem ?

 

Nie wiem jak inni, ale ja przeczytałem 3 x i nadal nie wiem o co chodzi...

kolega ma na mysli 4 liscie wpelni wyksztalcone nie liczac dwoch pierwszych liscieni.male liscie ktore wychodza ze srodka nie sa brane pod uwage

Sławek no to co było napisane w pierwszej cześci zdania trudno nie zrozumieć, chodzi mi o dalszą część tej wypowiedzi... , ale dobra może to jest jasne dla wszystkich tylko ja jakis niekumaty jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze mi ktos doradzi odnosnie navigatora rzepak zasiany 20 sierpnia ma juz 4 liscie ale ma mniej bo wschody byly rozne mozna pryskac navigatorem jeszcze? bo chwast tez sie puscil ja zawsze gallera pryskalem na wisone
pryskalem czesc rzepaku tydzien temu mieszanina navigator 0.3 i butisan 400 1.4.rzepak srednio ma 4 liscie.rzadnych ubocznych skutkow nie zaobserwowalem mimo suszy.dzialanie srodkow juz widac na chwastach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center jaka masz obsade?moj visby narazie nie wybija do gory.jesli chcesz go skrocic poczekaj do 5-6 lisc stosujac caryx lub toprex.jesli masz duzo samosiewow zboz to mozna juz pryskac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub z Leopardem, którego zamierzamy kupić gdyż to zdecydowanie najtańszy środek na samosiewy.

jesteś w błędzie, jest jeszcze S U P E R O 05 EC tańsze i równie dobre, stosuję już dwa lata,

mieszasz z czyms??? Jakies negatywne skutki?

nigdy z niczym nie mieszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka dawke Caryx-a stosujecie jesienią, na etykiecie jest 1L/ha ale słyszałem ze w zupełności wystarcza 0.7 ?? cena jest troche zniechecająca 1170 brutto za 10 litrów, znajomy w tamtym roku stosował 0,7L tebukonazolu + 0,4 lub 0,5 L Antywylegacz Płynny, wie ktos cos na temat takiej mieszaniny? podobno efekt jak po markowym produkcie a koszt ok 40 zł/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba zrobię 0,7 caryxa + 0,5 tebu jeśli będzie bujny rzepak, ale coś na razie nie za dobrze wygląda

belewoue nawet nieźle, adriana gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wypadałoby dać carambe 0,5l i ccc. Antywylegacz płynny 675 ma rejestrację na 0,75-1l ale wiosną. Jakby dać podobną ilość regulatora co w caryxie coprawda innego, wtedy mogłoby to być 0,3l ccc. Czyli 0,5l caramby i 0,3l ccc/ha byłoby jakimś tam substytutem caryxa. Ale gdzieś słyszałem że caramba lepiej skraca niż chroni przed grzybami jeżeli porównać by z tebu. Tak więc mieszając metkonazol z wegulatorem wzrostu potęguje się efekt skracania. Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ teoretycznie tak, ale nie można porównywac 2 substancji w sposób ilościowy. w zbożach np ccc daje sie 2l co daje ok 1300g s.a./ha a tylko 1l medaxu co daje tylko 300g chlorku mepikwatu na 1ha, wiec jak widać porównanie Twoje nie do końca jest trafne.

Tak czytam Wasze kombinacje i sobie myśle szukacie czegoś lepszego od sprawdzonych preparatów czy tańszego? Jeśli to pierwsze to ok rozumiem, ale jeśli to drugie to sobie myśle po co? Walicie najlepsze mieszańce, którym dajecie nie rzadko po 400-500kg wieloskładnika na jesień, pryskacie na dwu i jednoliścienne jesienią a chcecie zaoszczędzić 30-50zł na fungicydzie na jesień? Jeśli ktoś ma 1000ha rzepaku to spoko rozumiem, ale jeśli mniej to warto ryzykować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem ciekawy artykuł i było napisane ze skracanie ccc 05 litra a grzybówka swoją drogą bo często jest dawana na pale wtedy kiedy jeszcze nie ma infekcji grzybowej czyli później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalecane (no caryx) w fazie 4-6 liści, osobiście zawsze troche przeciągam na 8; zbieram sie do zabiegu na jednoliścienne, skracanie może w sobotę. Visby u mnie ma już 6-8 liści, wygląda ładnie, obsada mała może dlatego jest tak wyrośnięty. siany 17 sierpnia, pod korzeń dostał 0,5t/ha lubofosu z siarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

au mnie porażka siany przed ulewą i popryskany przed ulewą - wschody nie równomierne i strasznie się wlecze z rośnieciem plantacje chyba zlikwiduję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalecane (no caryx) w fazie 4-6 liści, osobiście zawsze troche przeciągam na 8; zbieram sie do zabiegu na jednoliścienne, skracanie może w sobotę. Visby u mnie ma już 6-8 liści, wygląda ładnie, obsada mała może dlatego jest tak wyrośnięty. siany 17 sierpnia, pod korzeń dostał 0,5t/ha lubofosu z siarką.

 

Caryx istotnie, jest polecany w fazie 4-6 liści, ale na pewno zadziała też jak rzepak będzie miał osiem liści, z tym ,że nie zalecane jest dalsze opóźnianie zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że też najpóźniej 8 liści.

 

Co do łączenia Caryxu z tebukonazolem, to nie do końca rozumiem zasadność takiej mieszaniny. Ani lepsze działanie fungicydowe ani regulatorowe. Sam Caryx w dawce 0,7 spisałby się lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do experta basf jaka dawka caryxa w rzepaku jesienia 0,7 wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, słyszałem w tv (tylko chwile zdążyłem i nie wiem nic do końca) jak mówili o jakimś szkodniku który teraz atakuje i może nawet zniszczyć 100% uprawy, słyszał ktoś coś o tym lub wie coś więcej co to za szkodnik, gdzie go szukać, co stosować?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...