Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dostęp do lukulusa mam ale też w tym roku chciałbym zasiać bamberkę i narazie szukam. Lukullus jest to odmiana oścista więc kolejna zaleta i miałem w niej parametry 345 opadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim kontekście poczytujesz ościstość jako zaletę? czy rozchodzi się o odstraszanie zwierząt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o zwierzynę leśna, mam pole w odległości 100m od lasu, i na tym polu miałem posiana pszenice oscistą a w ostatnim przejeździe 3m miałem posiana zwykłą pszenice bezostną. W czasie żniw prawie z tego paska 3m nie było co kosić, całosć zdeptana a oscista nie ruszona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie na temat ale mam pytanie czy kupujecie może już saletre na wiosnę a jesli tak to po ile teraz się ceni ja mam możliwość po 1274 kupić wschodni import ale musiał bym pszeniczkę opylić i się zastanawiam czy się to kalkuluje- bo pszeniczka może jeszcze podrożeje a azot to pewnie tez -co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dwóch miesiącach zboża mogą troszeczkę potanieć (zazwyczaj tak się dzieje ) w związku ze żniwami kukurydzy a nawozy leciutko pójdą w górę .Później pewnie pszenica zacznie drożeć ale trzeba sobie przypomnieć ze w grudniu zaczynają wypłacać dopłaty a wtedy nawozy drożeją w bardzo szybkim tempie

Ja Ci tego nie zagwarantuje ze tak bedzie ale to jest bardzo prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem juz nasiona Lukullusa i Ozona po 210 zl a dla znajomego Forkide po 180, ceny brutto. Najgorzej nie ma podanej MTZ na nasionach, ale bede sie staral wysiac w okolicach 200 kg/ha bo obawiam sie suszy. Jeszcze musze podzwonic do przedstawicieli niech dadza jakies zalecenia co do upraw. Dawidlubelskie: jak kupilem saletre po 1420 a polifoske po 2050 i to bylo najtaniej w moich stronach i juz jest drozej po ok 100 zl na tonie. Nie wiem po ile mozesz sprzedac pszenice ale jak dobra cena to pewnie bym czesc sprzedal na twoim miejscu bo nawozy napewno podrozeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach Lukullus po 190 brutto bezpoścednio od hodowcy, w zeszłym roku siałem w ilości 170kg/ha i było wystarczająco a było troche sucho.

 

Saletra u nas 1370 - 1420 co dostawa to drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie co prawda zaczęło właśnie padać, ale nie dostrzegam obecnie sensu wykonywania orki przed siewem pszenicy, gdyż nic dobrego z gleby nie wyciągnę (pomijając ilość wypalonego paliwa), co sądzicie o siewie w stalerzowane ściernisko (brona talerzowa + siewnik na talerzach) + glifosat przedwschodowo, na stanowisku po pszenicy jarej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osa - jeśli szukasz kwalifikatu Bamberki możesz sopróbować w gospodarstwie nasiennym Rolpol Łęczyna, tam kupowałem w zeszłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w siewie bez orkowym zmianowanie musi być a pszenica po pszenicy ? zresztą niech wypowiedzą się specjaliści w tej dziedzinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieje już ktoś pszenicę ozimą? ja w sobotę mam w planie. jaką norme wysiewu ile roślin na m2 posiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś orałem a z siewem poczekam na deszcz. zresztą i tak nie planuję siać przed 25 września.

czy mieszał ktoś Expert Met z czymś na dwuliścienne prócz alistera??

sam expert powinien ładnie załatwić miotłę , a koszt preparatu to około 65 zł na hektar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-12 g Gleanu na samosiew rzepaku.

ja dziś orałem a z siewem poczekam na deszcz. zresztą i tak nie planuję siać przed 25 września.

czy mieszał ktoś Expert Met z czymś na dwuliścienne prócz alistera??

sam expert powinien ładnie załatwić miotłę , a koszt preparatu to około 65 zł na hektar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czytam i podziwiam was koledzy ze juz siejecie pszenice. gdybym ja zasial w tym terminie to mysle ze musialbym pryskac jesienia na choroby grzybowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największym zagrożeniem przy wczesnym siewie nie są choroby grzybowe lecz wirusowe czyli BYDV przerobiłem to w sezonie 2009/10 kiedy pierwsze siewy zacząłem 19.09 ,mszyce atakują ostatnio co 2 gą jesień ,jeżeli będą szybkie wschody a po nich temp.ponad 20 to możemy się tego obawiać,sposobem jest zaprawienie zaprawą owadobójczą np.nuprid lub astep lub tani zabieg pyretroidem w momencie szpilkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie siewu miałem pszenice sianą 5 września i było ok. mnie po prostu gonią terminy i po 15 będę pozbawiony jednego konia a tu jest 13 i pełno wody na polu ,jutro można pomarzyć o siewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieję ozona zaprawianego jockeyem z dodatkiem nupridu oraz bogatkę.

Średni plon jaki uzyskałem to 7,7t również z ozona bo tylko tą odmianę uprawiałem na całej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rechu1

Gdzie kupowałeś Jockey, chciałem tym zaprawiać tylko gdzie to kupić? U mnie w okolicy nie da rady zdobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wysiewacie nawozy NPK pod pszenice tzn: przed orka czy na orke czy przed samą uprawą przedsiewna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NPK pod pszenice, w moim przypadku trafia na sciernisko, pod gruber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...