Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co polecacie do ochrony przed chwościkiem? na stanie mam tebukonazol, z czym i w jakiej dawce mógłbym to zmieszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo najlepiej 6 h ale 2 też wystarczą jak dobrze pokryty liść to coś się wchłonęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kto kopie juz buraki? jak tam plon sucho dobrze się kopie? jaka polaryzacja u was? walą mocno zanieczyszczenia w taka suszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie planowany odbiór grudzień. Jak robicie w tym roku kasa z góry czy czekacie na zyski. Czy jest prawdą że ci co poczekali na zyski ze sprzedaży dostali pod 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odbiór na początku października i w tym tygodniu reanimuje kleinego;) u nas w KSC płacili kasę chyba w 4 ratach do maja obligatoryjnie nikt nic nie wybierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt się nie chwali wynikami? U mnie po próbach polaryzacja 16, plon oceniam na ok 50 ton, jeszcze rosną ale chwościk w tym roku był niedoopanowania pomimo wysokich dawek i różnych środków (3 zabiegi). Jeżeli ktoś ma niezarażone nazywam go "mistrzem". Chodzi mi oczywiście o południe Polski, bo wiadomo ze na pólnocy nie ma takiego zagrożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie polaryzacje z wczesnego wrześniowego terminu ? Z okolic Lubelskiego ? Zauważyliście że w tym roku wszystkie auta maja niewielkie różnice w polaryzacji jakoś dziwnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z dln śląskiego polaryzacja 17.3 oddane końcem września

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś do godziny 5 rano kopał buraki a o godzinie 6.30 dostałem tel. ze o 7 zabierają. W ciagu 10 godzin było po robocie z burakami (od kopania po wywózę) a miałem 4,8ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po niszczeniu gorczycy broną talerzową zauważyłem że sporo się wydobywa takiej ciemnej słomy gnijącej. Dałem 100kg saletry amonowej na ściernisko czy to za mało? może poprawić to jakimś UG maxem? jak dam fosforan na jesieni 18kgN na h to dopije te resztki ?

 

Po ile u was sól potasowa? jakie stawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaryzacja wyszła 16,9 a znieczyszczenie 6,9%. W tym roku lepsze były buraki niz w zeszłym a kopane były 3 tygodnie wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cena po 175,12zł kontraktowane a reszta po 74zł. (netto) plon 64t/ha. KSC Kluczewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykopałem 1/4 nalało deszczu teraz pada śnieg Może w listopadzie dokończę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też zaczołem. Masakra niedosyć że duże buraki to jeszcze nie w ziemi i zatykają się na szczocce. Muszę podnieś ją bo nie idzie ujechać. Co do plonu zapowiada się nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie plon wyszedł 62t/ha polaryzacja 16,5%

a cena 142zł .... a za poza kwotowe 82zł/t.

tak wyszło w Seudzucker.. mam pytanie czy Wam też potrącili jakieś 3,7% z buraka kwotowego w tej złodziejskiej cukrowni?? ponoć niesprzedali jakiegos cukru z tamtego roku i każdemu potrącili takie coś. czy komuś też zabrali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W KSC jest dopłata do zeszłorocznych buraków ale ile to Ci nie powiem.

 

Niemcy...

 

Odnośnie waszych wyników plon i cukier miałem odbiór 1 października i cukier 16,5 jak tu widzę piszecie że po 17 to luxus nas ograbili jak nic... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ulewa albo śnieżyca odbiór 12 listopada, a ja buraków nie wykopałem zaczynam nieć stresa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykopałem 1/4 nalało deszczu teraz pada śnieg Może w listopadzie dokończę

to u Was nie ma firm kopiących buraki u nas ropa czy holmer deszcz śnieg kopią tylko gwiżdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...