Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno chodziło o krowy jednego z mieszkańców mojej wsi. W nocy występują w jego oborze, natomiast dzień najczęściej na polach sąsiadujących z jego łąkach.

I TV ma rację, jeśli na sąsiednim polu jest posiany rzepak szanse na jego przeżycie są bliskie są zeru.

Na szczęście w tym sezonie osobnik te zmniejszył ilość szkodników i zaorał śródpolną łąkę dzięki czemu problem mnie juz nie dotyczy, a owe insekty przeniosły się na okoliczne ogródki i łąki przylegające do nowego pastwiska.

A jesli chodzi co stosować ,to chyba jedynym wyjściem jest prawy lub lewy sierpowy, kopniak w podbrzusze lub jaja, ewentualnie zwykłe przywalenie z ban,i gdyż wszelkie prośby i grożby odbijają się od właściciela owych insektów niczym groch o ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caryx właśnie popłyną z deszczem, pytanie czym można poprawić teraz jeszcze od dwuliściennych (6-8 liści), susza zrobiła swoje , doglebowe kiepskie działanie u mnie w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewno chodziło o krowy jednego z mieszkańców mojej wsi. W nocy występują w jego oborze, natomiast dzień najczęściej na polach sąsiadujących z jego łąkach.

I TV ma rację, jeśli na sąsiednim polu jest posiany rzepak szanse na jego przeżycie są bliskie są zeru.

Na szczęście w tym sezonie osobnik te zmniejszył ilość szkodników i zaorał śródpolną łąkę dzięki czemu problem mnie juz nie dotyczy, a owe insekty przeniosły się na okoliczne ogródki i łąki przylegające do nowego pastwiska.

A jesli chodzi co stosować ,to chyba jedynym wyjściem jest prawy lub lewy sierpowy, kopniak w podbrzusze lub jaja, ewentualnie zwykłe przywalenie z ban,i gdyż wszelkie prośby i grożby odbijają się od właściciela owych insektów niczym groch o ścianę.

 

chyba troche pomyliłeś temat kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
caryx właśnie popłyną z deszczem, pytanie czym można poprawić teraz jeszcze od dwuliściennych (6-8 liści), susza zrobiła swoje , doglebowe kiepskie działanie u mnie w tym roku.

 

A po jakim czasie spadł deszcz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

czy orientujecie sie moze jakie szkodniki wystepuja obecnie w rzepaku ozimym?

czy jest gniatacz rzepakowiec?

 

jestem z pow.bydgoskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rzepaku jesienia moga sie pojawic :pchelki,chowacz golasowek,mszyce,gnatarz,rolnice,smietka.przy widocznych objawach wskazany jest zabieg insektycydem .zapomnialem jeszcze o slimakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy pryskacie navigatorem w fazie 3-4liści a są miejsca gdzie ma on powiedzmy 1-2 liście a nawet takie gdzie jest sporo takiego w fazie liścieni to wyłaczacie opryskiwacz czy lecicie po nim też? NIe zaszkodzi mu?

Bo ten pryskany z metazachlorem na 1-2liść wyraźnie trawi go ciężko, liście takie jakieś sterczące, widać, że średnio się czuje po tym oprysku. Ale za to zielsko widać wykoszone ostro, zwłaszcza chaber z którym na jednym polu butisan zawsze miał problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne oznaki negatywnego dzialania navigatora zauwazylem na nakladaniu sie przejazdow.liscie skrecone ku srodkowi.ale przezyje rzepak to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej jesieni u mnie rzepaki mocno wyrosniete, szczególnie odmiana castille. 5-7 liści i od dawna zakryte miedzyrzedzia (wysiew 5.5- 7 kg/ ha), mimo że przez miesiac po zasiewie nie padalo.Z zagrożeń to śmietka i myszy na obrzeżach oraz ślad pchelki?. Z ochrony to tylko był jeden jedyny zabieg: 18.09. Supero, Caryx 1l, Fastac, Bor, Ekolist ( trochę białych klaczkow w opryskiwaczu było ale filtr i końcówki czyste- gramnicyd narozrabial czy w ogole za dużo namieszane?) Jak u was po gramnicydzie bo u mnie na razie tylko troche przyhamowalo jednoliscienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosowałeś w jednym zabiegu herbicyd, fungicyd, insektycyd i jeszcze mikro??? jaką masz obsadę przy takiej normie wysiewu? u mnie 120 rośliln od razu by zakryło międzyrzędzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku jest olbrzymia presja śmietki, uprawiam brokuły i z tym szkodnikiem nie mogłem sobie poradzić , zresztą nie tylko ja

wczoraj pryskałem nawigator 0,25+ 1,5 metazanexu. ciekawi mnie czy już w poniedziałek mogę jechać na jednoliścienne czy trzeba kilka dni poczekać, mam 4 liście rzepaku

maroLEK boru nie powinno się właściwie z niczym mieszać , można ewentualnie z potasem, fosforem i perytroidami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boru chyba właśnie z fosforem mieszać nie należy, w tym sezonie zdarzało się, że takie mieszanki trzeba było z opryskiwacza wybierać wiadrem, ale to chyba zależy od wody, bo ja u siebie robiłem różne mieszanki, ale herbicydów nie należy absolutnie z niczym mieszać (co najwyżej z adiuwantem, ewentualnie z jakąś substancją zmiękczającą do wody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rzepak zasiany 01.09.Scherlock bardzo słabo powschodził(susza) jest bardzo rzadki i nierówny miejscami to 5m i 8m w rządku nic nie ma i nie wiem czy liczyć jeszcze na jakieś wschody po ewentualnych deszczach czy likwidować (4ha).Trudno określić ile jest roślin na m kwadr. bo jest nie równo.Co doradzacie-czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo tyle ze juz powschodzil gdzie go nie bylo ale jest ogromna roznica jeden ma 6 lisci a kolejny wschodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima sama oceni plantacje, więc do wiosny należy uzbroić się w cierpliwość i zainwestować w polisę, co do mieszania fungicydów z nawozami to ja praktykuję, w tym sezonie eksperymentowałem nawet z takim składem: siarczan magnezu + mocznik+ fungicyd + bor + cynk + NPK z mikro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i u mnie słabe wschody w zasadzie to spodziewam się dopiero w tym tygodniu wschodów po niedawnym deszczu -czy z takiej uprawy mozna coś jeszcze wyciągnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...