Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mieszania boru z siarczanem to my zawsze tak robimy i nigdy nic sie nie stało, choć ogólnie bor to dziadostwo i bez względu czy sam czy z czymś to lubi zdrowo zapchać filtr, (wode/roztwór) ciągniemy przez pompe. 2 sprawa co do boru to nie lubi stać w opryskiwaczu, w tym roku ojciec namieszał konretny mix na buraka i pogoda sie zepsuła wiec nei pojechał na pole i musiał stać przez tydzień to potem te 10ha pryskał prawie cały dzień non-stop a to na filtrze zapchało a to w rozpylaczach masakra normalnie. Co do stosowania herbicydu z nawozami, w tym roku całe gospodarstwo gdzie było zasiane jare jechaliśmy sekator + Esteron + 7,5 % mocznika + siarczan mg + Insol i żadnych niespodzianek nie było. Prawdą na pewno jest że należy bardzo uważać z fosforem bo nie należy go niby w zasadzie z niczym mieszać choć sam nie próbowałem bo tylko raz dolstnie dawaliśmy więc nie wiem. Ciekawi mnie natomiast ta mieszanka Caryx + Supero bo jest interesująca i kusi nas tak zrobić też... Na pewno ważna jest woda w tych wszystkich miksach, ale na to nei mamy wpływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odmiany Sherlock to u mnie najsłabiej sie zbierala po wschodach, moze wysiew 5.7 co daje powyżej 150 roślin mial znaczenie, a i wyglad jakis taki kapusciany i kolor bladozielonoblekitny, w zeszlym roku mialem Casoara 15-40/m2 bardzo słaby juz przed zima ale plon był ponad 2 t. Co do mieszania mam juz opracowane różne mixy w tym insol, mocznik, tebu, bor i siarczan mg (pyliste jakies postacie) , fastac *, i niby w porządku a woda twarda jak to na lubelszczyźnie ale ze studni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogaty jesteś jak wysiewasz 5,7 kg /ha Sherlocka. ja siałem 2,8 kg i już ziemi nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o poziom zamożności tu chodzi chociaz nie narzekam ale o niezbyt intensywne nawozenie i rezygnację z zabiegu na dwuliscienne, zeszłoroczne slabe wschody, ciężka zima i .... W tym roku 2 razy za duzo wysiane! Nie przewidzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj skończyłem caryx z borem, visby pieknie rozłożony 6-8 liści, california jakoś tak w górę rośnie może caryx ja położy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosował ktoś Labrador na jednoliścienne jak rzepak go toleruje?
po tygoniu od zabiegu nie widac ubocznego dzialania.rzepak normalnie rosnie.dawka 1.4 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem labrador pierwszy raz, można prysnąć teraz?, dlaczego pisze na etykiecie : Opryskiwać wiosną nie później niż do początku wybijania rzepaku w pędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dawka na perz 3 l.rzepak musi byc w fazie powyzej dwoch lisci.gramicydy sa szkodliwe dla rzepaku do fazy dwoch lisci i w terminie wiosennym jesli rzepak wybija w ped

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi podpowie co moze byc przyczyna ze licie repaku zaczyna sie zawijac czy to jakas chora czy czegos brak? rzepak faza 6 lisci dosyc wyrosniety dzis pryskalem caryxem bo sie kapusta zrobi ( i zauwazylem problem z liscmi) moze jutro wstawie foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jakie odżywki, raczej tak, trzeba uważać na bor w teori się go nie miesza, w praktyce wszyscy mieszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stosował ktoś siarkę agroSULCA ?

 

mój znajomy w tym sezonie to rzucił, 500kg/ha, stąd jeszcze chyba ciężko się do tego odnieść, rozrzucenie tego nie jest proste, ale bacząc na cenę bez wątpienia nawóz jest godny polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos mi podpowie co moze byc przyczyna ze licie repaku zaczyna sie zawijac czy to jakas chora czy czegos brak? rzepak faza 6 lisci dosyc wyrosniety dzis pryskalem caryxem bo sie kapusta zrobi ( i zauwazylem problem z liscmi) moze jutro wstawie foto

 

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to robak. Najlepiej zajrzeć pod liść i sprawdzić czy nie ma np śmietki lub innego szkodnika. Dobrze też wyrwać i sprawdzi czy to czasem nie kiła, która objawia się specyficznymi guzami na korzeniach. Na pewno w identyfikacji problemu przydatne byłoby zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rolnicę oprysk nocą podwójną dawką jakiegoś pyretroidu. Jak jest jej dużo to może zjeść cały rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem rolnicę w brokule tego roku, wyrządziła niezłe szkody i to w 3 dni.

poszło 1,2 dursbanu + 0,1 fastacku około północy i problem się skończył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy z caryxu Chlorek mepikwatu to jest to samo co z ccc chlorek chloromekwatu? czy można by go zastosować zamiennie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center oba chlorki to zupełnie inne substancje, nawet z innych grup chenicznych

rzepinka ten pomarszczony liść wygląda na pogryzionego przez śmietkę, poszukaj dobrze powinieneś znaleźć malutkiego białego robaczka gdzieś w pobliżu nerwu liścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Substancja z Caryxu jest taka sama jak w regulatorze wzrostu Medax Top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...