Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co lepiej dać samą carambe np 0,8l/h czy moze mieszanine caramby z ccc? albo tebu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
center oba chlorki to zupełnie inne substancje, nawet z innych grup chenicznych

rzepinka ten pomarszczony liść wygląda na pogryzionego przez śmietkę, poszukaj dobrze powinieneś znaleźć malutkiego białego robaczka gdzieś w pobliżu nerwu liścia

 

a czym to zwalczyc skutecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a druga substancja aktywna "proheksadion" jest bez znaczenia dla rzepaku ?

center oba chlorki to zupełnie inne substancje, nawet z innych grup chenicznych

rzepinka ten pomarszczony liść wygląda na pogryzionego przez śmietkę, poszukaj dobrze powinieneś znaleźć malutkiego białego robaczka gdzieś w pobliżu nerwu liścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo teraz dobrze zacytowałem

"Osa" masz nasz namiary na jakieś doświadczenia z Medaxem w rzepaku

Substancja z Caryxu jest taka sama jak w regulatorze wzrostu Medax Top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj rzepak to cos ma licie pogryzione i troche kapuste przypomina caryxem pryskalem w srode moze czyms go jeszcze opryskac zeby nie zrobila sie kapusta??

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86b2192c315efcce.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ca40e4a040aa38e.html

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a10cdac9a43c5b39.html

 

Z tego ostatniego wynika, że mogą to być jakieś szkodniki, jest dziura w liściu. Inna kwstia to znaczne róznice temperatur między dniem a nocą. Rzepak ma dużo składników pokarmowych chce rosnąć, jest słońce a chłodne noce hamują rozwój i może to powodować podobne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar prysnąć Caryxem rzepak ma sześć liści pytanie czy mogę dodać siarczan magnezu , mocznik i bor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz, ale dlaczego dodajesz mocznik? warto jeszcze dodać więcej mikro i mangan, i zrób próbę poza zbiornikiem, bo bor może uczynić z cieczy kisiel, warto również dodać pyretroid

 

ile dni oczekujecie między zabiegiem na samosiewy a grzybówką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocznik bo wydaje się że troche mało azotu a bor bo akurat mi zostało i chciałbym to zużyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba gnatarz rzepakowiec ruszył do akcji. Trzeba działać szybko bo za chwilę nie będzie rzepaku. To na razie młody osobnik, starsze są ciemniejsze. Na rolnicę mi to nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzasadnij dlaczego 5-7 dni a nie np 5 godzin?

 

caryx z borem miesza sie dobrze.odstep miedzy zabiegami okolo 5-7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj znalazlem to w rzepku nie mialem takiego przypadku nigdy dursban zalatwi sprawe? pytanie do basa czy po zabiegu w sobote caryxem moge zastosowac gallere jutro> czy jest jakis odstep konieczny?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28206d757d03ff50.html

 

Nie widzę przeciwskazań do czekania z galerą. Caryx jest fungicydem i nie powinno być żadnych problemów. Tak że można wykonywać zabieg, zalecalibyśmy pośpiech ponieważ galera jest preparatem kontaktowym i załatwi tylko te chwasty do kórych dotrze.

 

Na szkodniki nalezy pilnie zrobić zabieg, dursban powinien sobie poradzić, prosze sprawdzic etykietę stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uzasadnij dlaczego 5-7 dni a nie np 5 godzin?

 

caryx z borem miesza sie dobrze.odstep miedzy zabiegami okolo 5-7 dni.
wiadomo ze rzepak wchlania tez gramicyd i ztad ten bezpieczny odstep pomiedzy zabiegami.moim zdaniem zabiegi robione w krotkim odstepie czasu moga zachamowac wzrost rzepaku.przy takim zachowaniu ilosci dni pomiedzy zabiegami nic nie powinno sie wydarzyc .stosuje tak killka lat i stad moja rada.jesli ktos uwaza inaczej niech robi po swojemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na to ekspert basf?

Są tacy którzy mieszają obe grupy substancji w jednym zabiegu, osobiście nie próbowałem. Nie bardzo też rozumiem czemu odstęp 5-7 dni miałby coś zmieniać. Caryx działa o wiele dłużej. Widziałem za to dwa zbegi po sobie w odstępie około 5 godzinnym caryx i bodajrze leopard i to w dawce ze 3l/ha i jak narazie negatywnych skutków nie widać. Wręcz przeciwne pięknie kładzie rozety nic w górę nie rośnie, szyjka nisko przy ziemi. Nie jest to bynajmniej spór z kolegą sławek2209 bo sam też staram sie nie nakładać zabiegów chyba że musze, ale fajnie byłoby usłyszeć opinię eksperta od substancji chemicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie takiej teori nie wymyslilem.tak mi radzono killka lat temu aby robic przerwy miedzy zabiegami.wiadomo ze rzepak jest delikatna roslina w uprawie,wiec staram sie nie przeginac.jesli juz pisze o przeprowadzonych zabiegach to sa one niejednokrotnie sprawdzone.gramicydy stosowane ponizej drugiego liscia moga zniszczyc plantacje wiec jest cos na rzeczy ze rzepak je nie koniecznie lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocznik bo wydaje się że troche mało azotu a bor bo akurat mi zostało i chciałbym to zużyć

boru nie wolno mieszać z azotem bo ulega uwstecznieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyperkil poradzi sobie z gnatarz rzepakowiec ?czy to za slabe? po tym caryxie zaczelo ten rzepak troche rozkladac ale nadal rosnie moze by go czyms jeszcze przytrzymal?? bo jak bedzie cieply pazdziernik to moze byc problem niby sucho dalem 40 N i tak rosnie zamiast w korzen to licie jak u kapusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszał ktoś caryx lub carambę np ze stabilanem? ile można dać z dawką 0,8l caryx lub caramba? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie powinno się łączyć graminicydów czyli preparatów na samosiewy z innymi herbicydami. Caryx jest fungicydem z bardzo dobrą formulacją i być może mógłby nawet wspomóc działanie na jednoliścienne. Jeśli jednak producent preparatu na jednoliścienne ma taki zapis w etykiecie aby nie mieszać i czekać, to w przypadku ewentualnych reklamacji sprawa przegrana. Wybór należy do stosującego. Raczej nie ma przeciwwskazań aby mieszać fungicyd z herbicydem. Jest jeszcze kilka kwestii dotyczących innych dodatków np.nawozów, zwilżaczy i bardzo ważny czynnik czyli jakość wody. W brew pozorom czasem to właśnie skład wody ma największy wpływ na to co się wydarzy a skład wody jest bardzo zmienny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś poleciałem rzepaki caryxem średnio 5 liść. Na jednym kawałku przeszedł już na niektórych 6 liść i tam pojechałem syriuszem 0,7l z zapasów z dodatkiem ccc 0,15l wyszło. Ciekaw jestem efektu.

Co do stosowania po zasiewach navigatora z chromazonem kasa wywalona w błoto. U mnie tam gdzie nie pojechałem navigatorem takie samo zachwaszczenie jak po navigatorze w dawce 0,25l. 4 dni temu jechałem navigatorem i leopardem tam gdzie nie poszedł po siewie i dziś już chwasty wykręcone. Na przyszły rok sam chromazon po siewie a potem po 2-3 tygodniach navigator lub galera jak będzie dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja od ponad tygodnia nie mogę wjechać w rzepak z caryxem lub supero,albo pada albo takie rosy że do wieczora mokro, a rzepak jak kapusta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zapodałem mix Bor +mangan +pilot +ester rzepakowy+rut extrim mimo dużych pojedynczych kropel rosy ,termin regulacji wzrostu się kończy ,pierwszy raz zdarzyło mi się aby zabieg po siewie przepuścił chwasty głównie komosy i rdesty.Eskizit posiany 28 dochodzi już do 6 liścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...