Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawałem jęczmień ozimy po 70 zl brutto a dzisiaj cena juz 68zl. natomiast w Agrobiznesie cena min była 81 zł a dzisiaj już 84zł i to jest wkur...... Skad oni te ceny biora .Czy to w mojej okolicy posrednicy to tacy skur... ze chcą zbic majatek na nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osadkowski proponował wczoraj za jęczmień 760 netto w gospodarstwie. Czemu dajecie się robić w konia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszalnia pasz w powiecie kutnowskim, jeczmień 800 netto cena wyjściowa, niestety handlarze coraz bardziej przeginaja, dlatego trzeba ich omijać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie róbcie paniki bo nie ma po co jeśli ktoś sra to niech sprzedaje a jak jest import to oznacza ze ziarna az tak dużo nie ma bo jeśli było by na naszym rynku to by się nasyciło i nie potrzeba by było ściągać z zagranicy do żniw jeszcze trochę wszystko może się wydarzyć

 

tak, nie rób paniki nie sprzedawaj teraz po 900 sprzedaj bez paniki za miesiac po 800;)

jak tam jest już te 800 za pszenice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat sprzedałem po 100 zl i jest to pewne ze jak ktoś ma możliwości to śmiało może przetrzymać Jeszce pól roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie róbcie paniki bo nie ma po co jeśli ktoś sra to niech sprzedaje a jak jest import to oznacza ze ziarna az tak dużo nie ma bo jeśli było by na naszym rynku to by się nasyciło i nie potrzeba by było ściągać z zagranicy do żniw jeszcze trochę wszystko może się wydarzyć

 

tak, nie rób paniki nie sprzedawaj teraz po 900 sprzedaj bez paniki za miesiac po 800;)

jak tam jest już te 800 za pszenice ?

 

 

zauważ kiedy pisałem i jaka była sytuacja na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałeś to już wtedy było wiadomo ze są szkody mrozowe a susza tez wtedy się zaczynała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszemy jak się kształtują ceny pszenicy z nowych zbiorów. Zamojskie zakłady zbożowe 900 netto konsumpcyjna i czekają na klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem pszenice do lubella 950+VAT gluten powyżej 30 przed magazynem pustki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cena rewelacyjna,wychodzi ok. 245 euro za tonę a na światowych rynkach jest po ok 215 euro to chyba nie ma co trzymać tylko wywozić. Co koledzy sądzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HaGe ceny netto z nowych zbiorów prosto z gospodarstwa:

pszenica konsumpcyjna 940zł/t,

pszenica paszowa 840zł/t,

jęczmień paszowy 780zł/t,

kukurydza sucha 880zł/t, mokra 500zł/t,

żyto paszowe=konsumpcyjne 730zł/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywiozłem ostatni transport i przyjechały TIR-y z ziarnem z niemiec ,kierowca mówił że to było kupione po żniwach a teraz przywożą,i sporo tego jest do przywiezienia.Kolega dostał proponowaną awizację na koniec przyszłego tygodnia,tyle jest zamówionych dostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

880 netto dobra paszowa, 900 konsumpcja ale moja ma za małe opadanie. Towar z odbiorem u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie paszówka cały czas 920zł/t netto na mieszalniach, pośrednicy dają max 900, konsumpcja ok 940zł/t u pośredników i 920 na młynach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...