Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja pryskalem w takiej fazie caryxem 6 lisci rzepak dobrze wyrosniety byl jak pusta zaczynal wygladac zabieg 26 wrzesnia dzis widac roznice caryx zadzialal rzepak ewidnetnie wyhamowal a jaki ma ladny intensywnie zielony kolor;) zobaczymy co bedzie na wiosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj prysnołem rzepak Caryx+siarczan+bor+mocznik a w nocy było -4 rzepak jakiś poskręcany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie rekordziści robią już 6 zabieg w rzepaku; a same odżywki też nie mogą napotkać na przymrozki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie przejmujcie sie Caryx działa od 5 stopni w góę (bierze sie pod uwagę średnią dobową temperaturę) Preparat jest natychmiast pobierany przez rosline i w niej rozprowadzany ( szybkość pobierania to jedna z kluczowych cech tego preparatu) Wszystkie tebu, caramba i toprexy potrzebują temperatur powyżej 12 stopni.

 

Swoją drogą w połowie paźdzernika nie powinno sie robić zabiegów

powinniście robić zdecydowanie wczesniej. W połowie października niezależnie od fazy rozwojowej rośliny rzepaku przechodzą z rozwoju wegetatywnego do generatywnego. Nie można wpłynąc wtedy na pokrój i wzrost rosliny. Zabiegi o tej porze możemy traktować jako grzybobójcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w połowie pażdziernika rzepak przechodzi zz fazy wegetatywnej w generatywną hmmm

człowiek cale zycie sie ucxzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego dobrze, ze chcesz sie uczyc. Wiec jeszcze jedna ciekawostka. Nawet przy przedwczesnym zwarciu międzyrzędzi rośliny przestawiają się pod wpływem hormonów z fazy wegetatywnej na generatywną. Moze to miec miejsce gdy plantacja jest zbyt gęsta i w wyniku konkurencji roślin o dostęp do światła przyrasta przede wszystkim masa liściowa, a korzenie rosną zdecydowanie wolniej. W takiej sztuacji praktycznie rozwój korzeni na długość kończy się, natomiast szyjki korzeniowe wydłużają się. Powoduje to niejako automatycznie spadek zimotrwałości, a dodatkowo rośliny o krótszym systemie korzeniowym niżej plonują.Kolego po przejsciu z fazy wegetatywnej na generatywna w każdym kącie liścia tworzy się zawiązek jednego pędu bocznego. Znając ten rytm rozwoju rzepaku bedziesz wiedzial jak skutecznie wpływać na jego rozwój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolo - przy zbyt gęstym łanie forma wegetatywna zostaje samoistnie ograniczona przez temperatury i długość dnia. Jak by nie to to rzepak rósł by dalej konkurując z kolegą po pierwsze o światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak wan sypnęły rzepaki jare?? dość cicho o tym było a jak się nie mylę to ktoś siał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W październiku rzepak przechodzi automatycznie w formę generatywną - a ja głupi myślałem, że one przechodzą jarowizację .

Tak se tylko myślę, że cosik tu nie pasuje, bo jak trzy lata temu u nas w październiku spadł śnieg a potem w listopadzie było ciepło, to część rzepaku wręcz zakwitła; a jak normalnie ludzie sieją rzepak na poplon, gęsto jak cholera, a rzepak przed mrozami jakoś w pęd nie wybija (tylko wynosi wysoko szyjkę). Ale douczę się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W październiku rzepak przechodzi automatycznie w formę generatywną - a ja głupi myślałem, że one przechodzą jarowizację .

Tak se tylko myślę, że cosik tu nie pasuje, bo jak trzy lata temu u nas w październiku spadł śnieg a potem w listopadzie było ciepło, to część rzepaku wręcz zakwitła; a jak normalnie ludzie sieją rzepak na poplon, gęsto jak cholera, a rzepak przed mrozami jakoś w pęd nie wybija (tylko wynosi wysoko szyjkę). Ale douczę się.

 

troche nie chce mi sie wierzyc ze zakwitl ( lub wrecz zakwitł) jakis rzepak w listopadzie nigdy nie widzialem to chyba przesada z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda ja także to zaobserwowałem na jednym poletku w okolicy w roku 2009 rzepak wypił w pęd i wypuścił pąki potem te wybujałe przemarzły przez zimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie przejmujcie sie Caryx działa od 5 stopni w góę (bierze sie pod uwagę średnią dobową temperaturę) Preparat jest natychmiast pobierany przez rosline i w niej rozprowadzany ( szybkość pobierania to jedna z kluczowych cech tego preparatu) Wszystkie tebu, caramba i toprexy potrzebują temperatur powyżej 12 stopni.

 

Swoją drogą w połowie paźdzernika nie powinno sie robić zabiegów

powinniście robić zdecydowanie wczesniej. W połowie października niezależnie od fazy rozwojowej rośliny rzepaku przechodzą z rozwoju wegetatywnego do generatywnego. Nie można wpłynąc wtedy na pokrój i wzrost rosliny. Zabiegi o tej porze możemy traktować jako grzybobójcze.

 

 

Zgodził bym się z Tobą jeśli warunki pogodowe były by jak w książce a tu temperatura 17 ,20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo mówić u mnie w rzepaku dopiero znacząsię rządki (słabe wschody) i po ostatnich deszczach dopiero wzeszedł --zastanawiam się cały czas czy likwidować a teraz kilka dni ciepła nadają to może urośnie jeszcze co? bo ja na to liczę bo jeśli nie to w tej fazie co teraz nie przetrwa zimy? poradzcie coś mam tego 6 ha i nie wiem co robić a chciałem jeszcze od samosiewów pojechać i navigatorem ale się wswtrzymuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpiecz bez oględzin jak masz obsadę a martwić będziesz się na wiosnę. Navigatorem wtedy też możesz pryskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co tu dużo mówić u mnie w rzepaku dopiero znacząsię rządki (słabe wschody) i po ostatnich deszczach dopiero wzeszedł --zastanawiam się cały czas czy likwidować a teraz kilka dni ciepła nadają to może urośnie jeszcze co? bo ja na to liczę bo jeśli nie to w tej fazie co teraz nie przetrwa zimy? poradzcie coś mam tego 6 ha i nie wiem co robić a chciałem jeszcze od samosiewów pojechać i navigatorem ale się wswtrzymuję
MAM to samo i czekam juz sa 4 liscie i na jednoliscienne juz opryskalem trzeba 2 tygodnie ciepla i moze cos z tego bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady, bo moj rzepak opryskany w fazie 4-5 lisci tebukonazolem w dawce 1l/ha przyhamowal ale widze ze idzie w kapuste dalej. Chcialem poprawic mu teraz tebukonazol 0.7 i 300ml antywylegacza ccc. Co o tym myslicie? Bo ma sie rzekomo zrobic cieplo nawet do 14 stopni.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale stabilan ma rejestrację na jesieni od 0,5-0,75l/ha. Solidnie dowalili a ja cykałem się czy dać 0,3l czy 0,1l /ha. U mnie rzepak stanoł po tebu i ccc. Nie byłem patrzeć co się dzieje po caryxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co tu dużo mówić u mnie w rzepaku dopiero znacząsię rządki (słabe wschody) i po ostatnich deszczach dopiero wzeszedł --zastanawiam się cały czas czy likwidować a teraz kilka dni ciepła nadają to może urośnie jeszcze co? bo ja na to liczę bo jeśli nie to w tej fazie co teraz nie przetrwa zimy? poradzcie coś mam tego 6 ha i nie wiem co robić a chciałem jeszcze od samosiewów pojechać i navigatorem ale się wswtrzymuję
MAM to samo i czekam juz sa 4 liscie i na jednoliscienne juz opryskalem trzeba 2 tygodnie ciepla i moze cos z tego bedzie

 

bedzie ze 2tony na wiosne...4 liscie to malo nawet jak temperatura podskoczy jeszcze to i tak sa krotkie dni i w nocy chlodno za duzo nie urosnie jak jest slaby na jesien to (jezeli przezimuje ) bedzie slaby wiosna i jak mu bedziesz sypal i dbal za wiele z niego nie wyciszniesz...mialem tak w tym roku dobre rzepaki maja juz po 10 lisci wiec 4 to nie za duzo nie mowiac o systemie korzeniowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rzepak po caryxie ma jakieś łodygi dziwne sine czemu tak ? A zdarzają się małe place na polach że liście są żółte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...