Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym ten rzepak zostawił ,jak na razie warunki są ok ,a co będzie jak ten przerośnięty rzepak przysypie gruba warstwa śniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie chyba sam znalazłem odpowiedź na swoje pytanie, na stronie jednego z dystrybutorów sor (nie jest to broń Boże żadna reklama).

 

http://www.fnagro.pl/index.php?site=stabilan-mystic

 

Pytanie tylko czy oni nie przesadzili z ilością tego CCC - cały 1ltr na ha ? nie za dużo ?

 

Troche dziwne ze siew wykonano dopiero 21 września, u nas zdarzało sie siać w okolicach 10 X. Z tego co ja wiem to sie powinno dawać Stabilanu 0,1l na jeden liść co najmiej wielkosci łyżki stołowej, lub jak ktoś woli 0,2l na pare liści. Ja w tym roku dawałem 0,4l w fazie 4 lisci razem z gramicydem, a w fazie 6-8 lisci dałem 0,5 caryx + 0,25 caramba a na części 0,75 caryx. Po jednym i drugim rzepak pięknie trzyma sie ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno pomyłka siew był 21 sierpnia a zdarza się zasiać 10 września a nie października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

troche nie chce mi sie wierzyc ze zakwitl ( lub wrecz zakwitł) jakis rzepak w listopadzie nigdy nie widzialem to chyba przesada z tym

 

Rzepinka

nie oczekuj pola żółtego jak w kwietniu tylko pojedyncze kwiatki. Gdzieś miałem zdjęcia z telefonu, jak znajdę to wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie!!! witam wszystkich! Najlepszym regulatorem wzrostu rzepaku jest obsada roślin na metrze kwadratowym-potwierdzone przez uczonych, nie napisze przez kogo bo pare osob po tej publikacji moglo by miec probllemy, a wiec siejmy 35-40 roslin na metr i nie przejmujmy sie wybijaniem w pęd. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zasiej tyle a po drugie czekaj potem spokojnie na wiosnę ile z tego zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieje tak juz od paru lat, wysiac taka ilosc to nie problem, w ubieglym roku swiadomie posialem 40 na metr, po deszczu powschodzilo z tego od 20 do ~35 przezimowało mozna powiedziec ze w 100% bo wlasciwie tylko tam gdzie sarny zjadly to byly jakies wypady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś na ten słaby rzepak prysnołem od samosiewów elegant 1l na ha jutro chyba polecę navigatorem 0.3+ metaz 1lna i nie ma odwrotu trzeba będzie o to byle co dbać licząc na sprzyjające warunki. a może doba to za mało odpoczynku dla rzepaku i poczekać z tym opryskiem do poniedzialku żeby fitotoksyczność nie była za duża, a czy na wiosne navigatora ktoś praktykował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sieje tak juz od paru lat, wysiac taka ilosc to nie problem, w ubieglym roku swiadomie posialem 40 na metr, po deszczu powschodzilo z tego od 20 do ~35 przezimowało mozna powiedziec ze w 100% bo wlasciwie tylko tam gdzie sarny zjadly to byly jakies wypady.

a gdzie siałeś tak na czarnoziemach szczelińskich?

U mnie w zeszłym roku wchodziło w zimę średni 50 roślin wyszło na dobrych odmianach 20 roślin które dały średnio 800kg/ha. Artoga może dał 1,6t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tydzien maja byc juz dosyc duze przymrozki wiec ja bym sie zastanowił z zastosowaniem herbicydów o tej porze. Nie stosowalem navigatora wiosna ale z tego co kojarze to chyba mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie okolice strzelina, i to nie czarnoziemy tylko czerwona glina 3b-4a miejscami 4b w rejonach podgórskich okolice jeleniej gory. Rzepak przy takiej obsadzie to byl Octans z syngenty, ktory tego roku wydal plon 4,6t/ha ale tylko na 6 ha taki plon wyciagnolem na kawalku na ktorym 5 lat nie sialem rzepaku, ogolny plon w tym roku 3,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna jeszcze stosowac oprysk borem z siarczanem od sirody ma byc ochłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boru nie wolno mieszać z siarką,

jeśli już chcesz coś do niego dodać to fosfor lub potas

 

Nie gadaj głupot!

 

Boru nie wolno mieszać z fosforem jeśli juz to na bank bo się ciasto robi!

 

Bor + siarka? pierwsze słyszę albo się nie znam ale cały czas pryskam Bor + siarczan MG i idzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boru nie wolno mieszać z siarką,

jeśli już chcesz coś do niego dodać to fosfor lub potas

Od zawsze tak robie. nigdy nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boru nie wolno mieszać z siarką,

jeśli już chcesz coś do niego dodać to fosfor lub potas

Jest właśnie odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem jakąś publikację o nawożeniu warzyw kapustnych mikroelementami i tak tam pisało sam sobie tego nie wymyśliłem,

mieszałem bor z P i K i nic się nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam bor w postaci plynnej i proszkowej z siarka, P i K i nic sie nie dzieje, tylko bor ja daje zawsze jako pierwszy, nawet jak daje fungicydy i insekcydy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mało stosujecie P, ale ja kiedyś po połączeniu P i B w dobrych dawkach to ciasto w dyszach i filtrach.

 

Mam takie pytanie są spodziewane przymrozki w tym tygodniu czy można jeszcze podać azot na rzepak? Czy go rozhartuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...