Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

strasznie drogi ten lumax i jeszcze nie ogarnia perzu, u mnie jest problem z deszczami, więc doglebowe stosuję tylko w ziemniaku z różnym skutkiem

 

ile aplikujecie kizerytu pod kukurydzę? zastanawiam się nad aplikacją 100kg podsiewaczem (razem ze 100kg polidapu) stosowaliście go w ten sposób?

mam ofertę na kizeryt 1100zł/t netto (25%MgO i 50%SO3 czyli 20%S) i polski granulowany siarczan magnezu 850zł/t netto (21%MgO i 30%SO3 czyli 12%S), czyli w kizerycie za 250zł mamy 40kg MgO i 80kg SO3 więcej, sam już nie wiem na co się zdecydować, ale zasadniczo w kukurydzy nie potrzeba tyle Magnezu co siarki, w rzepaku chyba będzie podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiedniej technice oprysku nie mam żadnego problemu z doglebowymi. Nawet w największą suszę i na 5-6 klasie (piaski) z super efektem.

Cena środka to nie wszystko, ważne jest też działanie na kukurydzę, wszystkie nalistne mają większy lub mniejszy wpływ na nią. Poczytaj też o różnicy w plonie spowodowanej nawet najmniejszymi chwastami. kukurydza rozróżnia odbicie światła, czy jest od gleby czy od chwastów i do tego dostosowuje swój rozwój. Na czystej glebie ma bardziej rozwinięty system korzeniowy, a przy zachwaszczeniu nawet minimalnym rusza szybciej w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a środki doglebowe nie wywierają negatywnego wpływu na kukurydzę? słyszałem, iż mustang przyczynia się do kruchości łodyg i rośliny wylegają, dlatego pytam o Wasze doświadczenia w tym zakresie, mi obecnie najbardziej odpowiada maister (stosunek zakresu działania do ceny ma rewelacyjny), natomiast odnośnie do zachwaszczenia to jakie są negatywne konsekwencje uprawy pasowej, gdzie w międzyrzędziach jest 100% pokrycia gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopen ile stosujesz Lumaxa?

Bo słyszałem, że na piachach w dogodnych warunkach wilgotonosci dawke obnizaja do 2.5-3l/ha i jest ok.

Guardian był spoko, ale słyszłem też o tym WING P, że wychodzi podobnie cenowo tylko nie u wszystkich działał dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj w podsiewacz 400kg polifoski maks będzie siarka i magnez .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tonę nasion wraz ze słomą potrzeba 5-7kg MgO i 9kg SO3, czyli polifoski M trzeba by zaaplikować bardzo dużo i ten nawóz ma kiepski stosunek fosforu do potasu,

ja zastosuję 200kg polidapu (100kg w podsiewacz), 300kg soli potasowej i 100-150kg kizerytu, zastanawiam się tylko czy mieszać go z polidapem i aplikować podsiewaczem czy też rozrzucić go przedsiewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kissmy a nie myślałeś nad opcją polidap+Kornkali+saletrosan?

kizeryt to drogie źródło magnezu, nie lepiej rok przed wapno magnezowe?

Ja bede 3x stosował siarczan dolistnie

Jaką masz zasobność w glebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kombinujecie

mocznik i korn-cali po wierzchu+superfosfat

i fosforan w podsiewacz i gotowe.

mnie ciekawi tohttp://www.compo-expert.com/pl/produkty/nawozy-czesciowo-otoczkowane-o-spowolnionym-dzialaniu/duratecr.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wapno dolomitowe owszem jest najtańszym źródłem magnezu, ale niestety o wątpliwej przyswajalności (z tego co się orientuje nikt nie sprzedaje dolomitu mielonego, dostępny jest jedynie kruszony, który nie gwarantuje akceptowalnej reaktywności) i pozostaje problem siarki, niektórzy stosują gips (AgroSulca, ale jego działanie również nie zostało naukowo potwierdzone),

 

w podsiewacz najlepiej wymieszać polidap z saletrzakiem, ale ja dam czysty polidap, a kizeryt, sól potasową i jeszcze 100kg polidapu rzucę pogłównie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w podsiewacz można by wsypać polifoske 6, bo jesienią dużo kupiłem i musze wykorzystać ją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można, ale nie za dużo ze względu na chlor, lepiej zaaplikować ją rozsiewaczem przedsiewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w podsiewacz można by wsypać polifoske 6, bo jesienią dużo kupiłem i musze wykorzystać ją?

 

Tak można .Ja dałem w poprzednim sezonie ok 300kg na /ha bezpośrednio w podsiewacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polifoske 6 to i 600kg/ha znajomy posypał w podsiewacz wszystko ok. ja sypie sól i mocznik pod agregat a polidab w podsiewacz. nawozu kupione już jesienią i czekają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pochwalcie sie jakie odmiany bendziecie siac. ja na kiszonke dzis kupilem odmiane DYNAMITE z MAISADOUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agroefekt kontraktuje mokrą qq po 600zł. Zastanawiam się nad podpisanie kontraktu w ciemno. A jakie u was ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600zł za mokrą to jest rewelacyjna cena (odpowiada to cenie suchej 850zł/t przy koszcie suszenia 6zł/t/%) ja bym się nie zastanawiał,

u mnie lechpol się wycofał z kontraktacji suchej (nie zabezpieczyli sprzedaży),

z mokrą pozostaje wyłącznie problem logistyki, czyli odbiór z pola i szybka dostawa oraz jej termin, czasami warto samodzielnie zorganizować i przypilnować transportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ 600zł loco kupujący ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontraktuje kto do Kobylina jak u nich z płatnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...