Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:34 Sro 3 Wrz 2014

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 280, 281, 282 ... 331, 332, 333  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcinC-360

PostWysłany: 17:40 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pryskacie na chwasty? W moich stronach robi się to na początku maja dopiero... Warto się wychylić i opryskać wcześniej??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ziomfarm

PostWysłany: 15:56 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jakie srodki chwastobójcze polecicie na wyeliminowanie chabru w pszenicy ozimej?Zastanawiam się nad Linturem, ponoć jest dobry. spotkałem sie z opinią ze szkodzi na rośliny następcze,a chce po pszenicy posiać rzepak. Co o tym myślicie?
Po opryskaniu chwastów chciałbym gdzieś po tygodniu polecieć z odżywkami :1L Plonvit Z , 2,5%siarczanu magnezowego jednowodnego , tytanit 0,2L , 15% mocznika. A może połączyć oprysk z odżywkami ze środkiem chwastobójczym czy lepiej oddzielnie? CO o tym wszystkim sądzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
luki21

PostWysłany: 14:46 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm ale co może być przyczyną żółknięcia tych dolnych starszych liści??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
osa21

PostWysłany: 14:40 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
osa21 napisał:
szopen72 napisał:
Z insolem mieszam cały czas, więc może z ekolistem? Ale dlaczego?

na pewno z któryms insolem bo kupowałem na rzepak było napisane że nie można mieszać z siarczanem magnezu, wiec zrezygnowałem z insolu a dałem skosol s.

Z insolem do rzepaku też mieszam i nie widzę żeby coś się działo.

insolów jest kilka gatunków i na jednym jest napewno napisane że nei mozna mieszać a dlaczego to nie wiem i czy jakieś sa tego następstwa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
szopen72

PostWysłany: 14:24 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
szopen72 napisał:

na pewno z któryms insolem bo kupowałem na rzepak było napisane że nie można mieszać z siarczanem magnezu, wiec zrezygnowałem z insolu a dałem skosol s.

Z insolem do rzepaku też mieszam i nie widzę żeby coś się działo.
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 13:44 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W fazie krzewienia pszenicy ozimej robię czasem taką mieszankę na 2ha 600l cieczy 130kg mocznika 30kg siarczanu magnezu 2l insolu 2l chelatu miedzi kiedyś jeszcze dodawałem 6kg siarkolu K.
Magnez to makroelement w nawożeniu zbóż to tak jakby nie dać potasu czy fosforu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luki21

PostWysłany: 12:09 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie moje pytanie może wydawać wam sie śmieszne daje cały czas ten siarczn magnezu ale tak naprawde to na co on pomaga i co daje zbożu?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 11:38 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
piootr

PostWysłany: 11:19 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erdem napisał:
Panowie jest taki problem.Znajomy ma pszenice z nawet sporymi placami gdzie pszenica poprostu zaczyna ginąć.Wedłóg mnie sa to typowe objawy niedoboru fosforu, czerwono fioletowe końce liści , starsze zaczynaja zasychać a nowe maja już bordowo fioletowe końce ,sa cienkie i ostre.Przyczyna niepobierania fosforu przez rośliny najprawdopodobniej jest zakwaszona gleba.Niestety nie dał jeszcze azotu i chce zaorać całą plantacjie.
Ja mu radze zeby spróbował ja ratować i dał jakies mikro i dolistnie fosfor i wapń+ siarczan i mocznik.Pomoze to co czy lepiej niech zaorze pszenice? Może macie jakiś inny wypróbowany sposób Question

niech zrobi to co piszesz i jeszcze powierzchu te miejsca poleci siewnikiem WAP-MAG ja tak robiłem , mógłby też sobie przed zabiegami nabrać ziemi i zawieźć do badania byłby pewien co jest przyczyną

nawet jak będzie orał to niech te miejsca posieje wapnem
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 11:13 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z ekolistem też można bo pisze na etykiecie Smile
a powiedzcie mi jedno bo nie wiem co jest grane bardzo pożółkły mi dolne starsze liście przed świętami było wszystko ok pszeniczka zielona potem spadł śnieg i szlag ją trafił....!
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 09:58 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 09:50 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luki21 napisał:
panowie dziś koleś w firmie osadkowski -cebulski powiedział ze sporządziłem zabójczą mieszankę a ja dałem zaledwie:

ekolist mikro Z 2l + siarczan magnezu 5kg + mocznik 15kg na 300l wody co o tym sądzicie?

nie pamiętam ale z czymś nie mozna mieszać siarczanu magnezu czy z ekolist czy insol.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 09:34 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luki21 napisał:
panowie dziś koleś w firmie osadkowski -cebulski powiedział ze sporządziłem zabójczą mieszankę a ja dałem zaledwie:

ekolist mikro Z 2l + siarczan magnezu 5kg + mocznik 15kg na 300l wody co o tym sądzicie?

To tylko 1.5% magnezu (max 2.5) i 5% mocznika (w tej fazie można da nawet do 20%), a coś do tego dałeś ze środków? coś na chwasty?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 09:27 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erdem napisał:
Panowie jest taki problem.Znajomy ma pszenice z nawet sporymi placami gdzie pszenica poprostu zaczyna ginąć.Wedłóg mnie sa to typowe objawy niedoboru fosforu, czerwono fioletowe końce liści , starsze zaczynaja zasychać a nowe maja już bordowo fioletowe końce ,sa cienkie i ostre.Przyczyna niepobierania fosforu przez rośliny najprawdopodobniej jest zakwaszona gleba.Niestety nie dał jeszcze azotu i chce zaorać całą plantacjie.
Ja mu radze zeby spróbował ja ratować i dał jakies mikro i dolistnie fosfor i wapń+ siarczan i mocznik.Pomoze to co czy lepiej niech zaorze pszenice? Może macie jakiś inny wypróbowany sposób Question

mam też taki kawałek pole około 20arów tez takie objawy, 10 dni temu dałem na wszystko 250kg saletry, teraz zaczyna sie troche wyrównywać ale jeszcze bede musiał jakiegos fosoru na ten kawałek, miałe to zaorac ale dam mu szanse co bedzie to bedzie
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 08:05 Nie 6 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 23:09 Sob 5 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 20:27 Sob 5 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michał75 napisał:
Urwany duet??

nie to mieszanka samoistna
Powrót do góry
meknam

PostWysłany: 17:18 Sob 5 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co propnujecie na pierwszy oprysk na pszenice?? Myślałęm nad 10 litrami basfoilaru +5kg siarczanu ale zastanawiam sie nad grzybem co dać ... Co polecacie???
Powrót do góry
michał75

PostWysłany: 20:50 Pią 4 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urwany duet??
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 20:34 Pią 4 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

upsss.. Embarassed
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 20:31 Pią 4 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja daje w peirwszej dawce tiofanat metylowy 186 g + epoksykonazol 112 g. co o tym myslicie fachowcy? Rolling Eyes

na drugi zabieg bedzie poprostu falcon
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 20:31 Pią 4 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja daje w peirwszej dawce tiofanat metylowy 186 g + epoksykonazol 112 g. co o tym myslicie fachowcy? Rolling Eyes

na drugi zabieg bedzie poprostu falcon
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 18:18 Pią 4 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też pomyślałem o tym że dwa razy idzie epoksykonazol ,coś basf przekombinował z ta akcja jakość 2008.
Powrót do góry
michał75

PostWysłany: 13:18 Pią 4 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli epoksykonazol dasz już w pierwszej dawce. W drugiej pomyślyłbym o Olympusie + Horizon lub Orius jeżeli masz prawdopodobieństwo pojawienia się fuzarioz, (uprawa kukurydzy w zmianowaniu lub sąsiednio). Ewentualnie Olympus z Artea.
Rozwiązanie takie stosowałbym chociażby dla zmianowania triazoli i uniknięcia zarżnięcia epoksykonazolu.
Pierwszy zabieg baaardzo ciekawy.
Pyrakolostrobina w operze to zdaje się najlepsza na rynku strobia. Epoksy jeżeli idzie w wysokiej dawce to siekiera dla wielu chorób.
Dimoksystrobina w swingu nie może już pochwalić się takimi dobrymi cechami.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 11:18 Pią 4 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do michał75
swing ma 133g/l dimoksystrobiny,+50g epoksykonazol zalecana dawka 1,5l-na etykiecie ,a na broszurach reklamowych podają 1,2-18.więc wyjdzie 160-240gstrobiluryny
amistar ma 250g/l azoksystrobiny zalecają 0,8-1,0 czyli 200-250g ,w amistarze nie podoba mi się to że jest sama strobiluryna, chyba dlatego zalecaja dodać artea żeby było lepsze działanie wyniszczające.Wydaje mi się że jak dam 1,8 litra swinga,to cenowo będzie podobnie jak amistar a dawka strobi,będzie podobna.
Na pierwszy zabieg pójdzie u mnie opera max pak ,czyli opera +corbel.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 280, 281, 282 ... 331, 332, 333  Następny
Strona 281 z 333

Skocz do: