Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

macie może jakiś wzór umowy kontraktacyjnej bo chciałbym zobaczyć co i jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z uprawą kukurydzy na szczerym piachu, tj. VI klasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwa lata były wilgotne,plony na V i Vi klasie nie odbiegały od uzyskiwanych na 3 czy 4 klasie pod warunkiem kwasowości w granicach 5 ph i dobraniu odpowiedniej odmiany.Testowałem odmiany LG i KWS.Odmiany LG rosły i plonowały bardzo dobrze natomiast odmiany KWS nie chciały rosnąć-odradzam uprawę odmian KWS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to odmiany KWS nie chciały rosnąć? Podobno Ambrosini się nadaje na piachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ambrosini na 5-6 klasie to oddała ok. 5 ton, kuzyn miał też na piachu jakąś z pioniera to ok. 6 ton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N86 na 5-6 klasie dała 8,5 T suchej ale nasion jej nie mozna dostrac od listopada. Ambrosini lepiej wychodzi na 4-5 klasie. Eco na 5-6 tez jest niezłe. W tym roku będą testował na 6 klasie P9027 to nastepca N86 i Sixxstusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie problem z sarnami i innymi zwierzynami na piaskach, bo u mnie 6 klasa to przy lesie leży i boję się właśnie o te sarny, aby mi QQ nie zjadły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
N86 na 5-6 klasie dała 8,5 T suchej ale nasion jej nie mozna dostrac od listopada. Ambrosini lepiej wychodzi na 4-5 klasie. Eco na 5-6 tez jest niezłe. W tym roku będą testował na 6 klasie P9027 to nastepca N86 i Sixxstusa

Następca czy zastępca z powodu dużych braków u pionierka. Ja miałem mieć LG ale też mają braki i wziołem Masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech już nie oferują do sprzedaży N86, zamiast niego jest P9027. To nowsza odmiana stworzona na bardzo podobnej bazie jak N86. Dlatego mówię że to następca. Ale tej odmiany też już nie można kupić od grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś KORN-KALI czy sól lepsza bo wieloskładnik drogo wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korn kali będzie najlepsze, ze względu na zawartość magnezu, siarki i sodu, jednak kosztowo nie spodziewałbym się oszczędności polifoska 6 nie wyjdzie drożej niż sól potasowa + polidap,

ja zaaplikuję sól potasową, polidap i kizeryt K+S

 

niedawno były dobre ceny na polidap w ampolu 2060zł/t netto, sól w agroloku 1570zł/t netto i kizeryt w ampolu 1100zł/t netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który Kobylin? Ty nie jesteś z okolic Tucholi?
BM Kobylin no ,niedaleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korn kali będzie najlepsze, ze względu na zawartość magnezu, siarki i sodu, jednak kosztowo nie spodziewałbym się oszczędności polifoska 6 nie wyjdzie drożej niż sól potasowa + polidap,

ja zaaplikuję sól potasową, polidap i kizeryt K+S

 

niedawno były dobre ceny na polidap w ampolu 2060zł/t netto, sól w agroloku 1570zł/t netto i kizeryt w ampolu 1100zł/t netto

 

a co sadzisz o superfos 25 przed siewnie pod QQ w dawce 400 - 500 kg/ha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawóz dobry, stosunek P do K i S prawie idealny,

kukurydza na tonę ziarna potrzebuje: 25kgN, 9kgP2O5, 27kgK2O, 5kgMgO, 9kgSO3, pytanie brzmi jak zasobne masz gleby i w jaki celujesz plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawóz dobry, stosunek P do K i S prawie idealny,

kukurydza na tonę ziarna potrzebuje: 25kgN, 9kgP2O5, 27kgK2O, 5kgMgO, 9kgSO3, pytanie brzmi jak zasobne masz gleby i w jaki celujesz plon

 

Na część stanowisk ubiegłej jesieni podałem wapno magnezowe w dawce 2,5 T/ha i teraz planuje uzupełnić ujemny bilans azotu mocznikiem w dawce 200 - 300 kg/ha + superfos 25 albo polifoske 6 w dawce 400 - 500 kg/ha

Natomiast na glebach gdzie jesienią nawoziłem obornikiem mam zamiar zastosować tylko superfos 25 lub tylko polifoske 6, a na pozostałych glebach ani nie wapnowanych, ani nie nawożonych obornikiem rozważam zastosowanie soli potasowej + polidap lub superfos 25 i w poźniejszym stadium rozwoju uzupełnić braki azotowe pogłównie.

 

qq sieje juz kilka lat i zawsze podawałem superfos 25, ale teraz właśnie zastanawiam się nad innymi nawozami, bo w ostatnim roku na niektórych stanowiskach wystąpiły u mnie wyraźne braki azotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam obornik kurzy okolice Makowa Mazowieckiego tel. 794596549

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który Kobylin? Ty nie jesteś z okolic Tucholi?
BM Kobylin no ,niedaleko

Uważaj na nich bo doszły do mnie słuchy że ostro obcinali ceny i przeciągali płatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który Kobylin? Ty nie jesteś z okolic Tucholi?
BM Kobylin no ,niedaleko

Uważaj na nich bo doszły do mnie słuchy że ostro obcinali ceny i przeciągali płatności.

przepraszam zenie w temacie

Grzes , jestes moze z okolic Rawicza?

czy znasz firme która sprzedaje uzywane ładowarki jcb w Rawiczu.

jaka mają opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskażcie mi proszę jakie znaczenie ma forma mikroelementów dla ich przyswajalności, nieustannie słyszę od praktyków, aby stosować wyłącznie chelaty tymczasem np. ekolisty są znacznie tańsze, a poniżej kilka cen:

 

Nutrimix z Compo 3,5% N, 3% MgO, 13% S, 4% Mn, 3% Cu, 3% Zn, 0,04% Mo, 3% Fe ma potężne stężenia mikroelementów i kosztuje tylko 20zł/kg

 

- Bor (B 21%, Na2O 14%) postać stała 7,8zł/kg netto,

- Bor 15% postać płynna (ale 150g B w litrze, czyli producenci już uwzględniają chyba gęstość, albo oszukują na zawartości procentowej) 10zł/l netto,

- Zn EDTA 15% (chelat) postać stała 23,5zł/kg,

- Zn płynny (Zn 14,5% w/v, ZnSO4 35,9% w/v) 6,7zł/l netto,

- Mn EDTA 13% (chelat) 24,5zł/kg netto,

- Mn 16,3% w/v (45% MnSO4) płynny 6,5zł/l netto,

- Cu EDTA 15% (chelat) 36zł/kg netto,

- Cu 5% w/v (CuSO4 12,6% w/v) 6zł/l netto,

- Mo 39,5% (postać stała czyli, ale o chelatyzacji nie wspominają;/) 172zł/kg netto,

- Mo 4,4% w/v (Na2MoO4 9,5% w/v) 28zł/l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czasopismach rolniczych pisza tak samo-tylko nie wiem ile w tym pr a ile prawdy. od znajomego przedstawiciela handlowego jednej duzej firmy nawozowej dowiedzialem sie ze z 80 % tego co mowi to prawda wiec moze cos w tych chelatach jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś uprawiał kukurydzę hodowli Momont odmianę Modetta na nasiona-jakie na opinię o tej odmianie i czy jest warta zainteresowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który Kobylin? Ty nie jesteś z okolic Tucholi?
BM Kobylin no ,niedaleko

Uważaj na nich bo doszły do mnie słuchy że ostro obcinali ceny i przeciągali płatności.

przepraszam zenie w temacie

Grzes , jestes moze z okolic Rawicza?

czy znasz firme która sprzedaje uzywane ładowarki jcb w Rawiczu.

jaka mają opinie?

Nie kojarzę tam takiej firmy podrzuć jakąś linke to może pomogę. Dużo jest tego w okolicach krotoszyn-milicz. Ale nie wiesz jaki diabeł siedzi w środku. Znajomy mówił że jego szwagier kupił manitu za dobre pieniądze ale coś szwankowały skręty. Podchodzili do tego wszyscy spece i nic. Dopiero serwis mu powiedział ile kosztuje naprawienie tego - to ją sprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem nasiana kukurydzy się rozmnożyły miały być braki a są dostępne chyba że jakaś odmiana nie uzyskała świadectwa ale i ją można kupić tylko siła kiełkowania 80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybor jest duzy gorzej z cenami -waz w kieszeni mi sie zaczal odzywac i mam pytanie czy sial ktos polska z hr smolice po 150 zl za jednostke 60 tys ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...