Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U nas juz ruszyli z azotem na rzepak. Ja zamierzam w poniedziałek jak troche przymrozi, bo mam w tym roku rzepak na podmokłych polach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał od poniedziałku ale mrozek może być za mały żeby wjechać na pole i wyjechać bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie błoto po kolana, ale jeszcze przynajmniej z tydzień poczekam z azotem, jak ilość wody szybko się nie zmniejszy to będzie do zaorania, ze 4 lata temu był tam rzepak i było podobnie, szkoda azotu dawać i później likwidować plantacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyruszam na pieszy obchód pól ,i to za decyduje o terminie wysiewu (nie ukrywa że nie wcześniej jak poniedziałek -środa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mnie nosi aby pole jechać,bo warunki są znośne,ale zacisnę zęby i bez obaw we wtorek spokojnie wyjadę,ziemia obsycha w oczach wreszcie świeci słońce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w rzepaku ziemia okolo 5 cm zamarznieta i miejscami snieg zalega.wiec narazie nie planuje wjezdzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śnieg to leży w głębokich rowach i gdzie był spychany ,ziemia nie była zamarznięta od stycznia tak że pola szybko obsychają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mieszania śor to jest roznie.np wirtuoz 520 ec zalecaja jako pierwszy wlac do zbiornika a pozniej nawozy lub inny srodek.zazwyczaj na pierwszy rzut ida odzywki a poznier śor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dziś rozpoczełem sezon poszła sól potasowa na rzepak i na jeden kawałek saletra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesienią prysnołem Butisanem ale przepuścił mi chabra czym teraz to poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lontrel w dawce 0.3-0,4 l.jesli masz go nie duzo to ja bym wogole nie pryskal.chaber nie przelatuje przez sita w kombajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cudownie się rozsiewa i za rok napewno go nie zabraknie.

U mnie dziś lecieli z rsm. Ale tylko do południa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chyba nie uda sie wjechac na zamarznieta glebe.snieg miejscami zalega.planowalem saletrosan i dwie dawki saletry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie by poszło ale stoi jeszcze śnieg nawet liści nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz też pojechałem na siłę narobiłem kolei i do żniw mnie to drażniło. Lepiej odczekać kilka dni aż obeschnie albo przymarznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze niema co się śpieszyć, jeszcze w nocy może być -15 albo śniegu po kolana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak ze zbiorem ,kto wiedział że zbierze rzepak i nie będzie np. gradu miesiąc przed żniwami podpisał kontrakt po 220zł za kwintal.Korzyść bierze się z podejmowania zwiększonego ryzyka można dużo więcej zyskać bądź więcej stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zauważyłem że zaczyna skiba się bielić ale tylko na lepszej ziemi,na Wielkopolsce przymroziło do -3 w nocy a u nas dzisiaj liche 0 i poprószyło śniegiem,ale co bedzie to bedzie jak mówił Pawlak,i cierpliwie czekam na znak,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 5l galery z poprzedniego sezonu, jest w terminie ale ma jakiś osad na dnie, jak się zamiesza to pływają jakieś nieczystości, będzie działać? Szkoda to utylizować tanie nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...