Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie ją trzymałeś? Nie przymroziło jej czasem? Zabieg zawsze możesz wykonać ale jaki będzie efekt tego nie wie nikt. Na pewno nie narobisz szkody. Może trochę słabiej podziałać.

 

 

Po obiadku idę na obchód z psiną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przymroziło, jak już to mogła postać trochę na słońcu przez okno w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już zauważyłem że zaczyna skiba się bielić ale tylko na lepszej ziemi,na Wielkopolsce przymroziło do -3 w nocy a u nas dzisiaj liche 0 i poprószyło śniegiem,ale co bedzie to bedzie jak mówił Pawlak,i cierpliwie czekam na znak,

Piorun z nieba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieje ktos z podkarpacia juz nawóz?? , w tym tyg zapowiadaja duze cieplo , ale za tydzien duze mrozy i czy siac czy nie siac o to jest pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rośliny wykorzystują w pierwszym roku po nawożeniu obornikiem 5-10 siarki to ile wykorzystują w drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zawsze pryskam niebieskimi szczelinowymi rozpylaczami lechlera a teraz chciałbym prysnąć RSM32 ze 150 l na ha takim kropelkowym rozpylaczem i kryza 1,2 to jakie musze mieć ciśnienie? dodam że tymi niebieskimi wychodzi mi 200l na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RSM sie rozlewa a nie pryska i czym grubsza kropla to lepiej. Te końcówki nie nadaja sie do rozlewania RSM . na upartego role mozesz opryskać bo jesli prysniesz na rośliny to następnym zabiegiem bedzie orka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie z 5 czy 7 dziurkami i tam jest blaszka z dziurką 1.2 to nimi niemoge pryskać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie z 5 czy 7 dziurkami i tam jest blaszka z dziurką 1.2 to nimi niemoge pryskać??

 

źle doczytałem myślałem że chcesz pryskać tymi niebieskimi szczelinowymi. Powinienem gdzies mieć tabelke z wydatkim RSM. jak zanjde to wkleje a jeśli nie to szukaj w internecie ,ja własnie stad ja mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem ci na maila. jak nie dojdzie czy nie bedziesz mogł otworzyć pliku to bądziemy kąbinowac inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak zawsze pryskam niebieskimi szczelinowymi rozpylaczami lechlera a teraz chciałbym prysnąć RSM32 ze 150 l na ha takim kropelkowym rozpylaczem i kryza 1,2 to jakie musze mieć ciśnienie? dodam że tymi niebieskimi wychodzi mi 200l na ha

Zrób próbę na wodzie wynik pomnóż przez współczynnik dla rsm32 i cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S-Piotr Tak dziś o 5.30 ruszyłem i po krzyku. Na jednym kawałku leżało przy torach kolejowych trochę śniegu ale już na to nie patrzyłem. Dałem Saletrosan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jakie są róznice pomiedzy jednym a drugim linkiem. Oczywiście jeden odnosi się do 28 a drugi do 32 ale nie sadzę żę powinna być taka różnica. Które są właściwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i tu się mylisz.... różnice mogą być i to spore a wynika to z gęstości roztworu,temperatury cieczy i chociażby z dokładności pomiaru ciśnienia na manometrze. Kto stosuje od lat RSM niech się wypowie czy wskazania manometru na RSM-ie i na wodzie są takie same (przy założeniu że opryskiwacz jest sprawny i posiada zawór stało-ciśnieniowy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję od trzech lat. Chodzi mi o to że w jednych tabelach dla 28 kryzy 1,0 ciśn 2,0 predkość 6,0 wydatek 115 l/ha a w tabelach na 32 przy tych samych parametrach wydatek RSM wynosi 159l/ha czyli o 44 l więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie gęstości cieczy ważny jest przepływ a nie ciśnienie. Jak stosuję dodatek mocznika do oprysku to komputer musi zmienić ciśnienie żeby pozostał założony przepływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szopen z całym szacunkiem ale czy Ty przeczytałeś to co napisałeś ? Przeczysz chłopie sam sobie. Jest też jedna ważna zależność przepływ zależy od ciśnienia .... do pewnych granic oczywiście.

PS: także posiadam opryskiwacz z rotametrem i jeszcze nie zdarzyło mi się aby przy tak nikłym stężeniu mocznika trzeba było kalibrować opryskiwacz.... Zdradź jaki posiadasz opryskiwacz i jaki komputer jest z nim sprzężony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie okolice chełma lubelskie wczoraj już azot nieliczni siali rano na przymrozek i ja też coś planowałem ale poczekam aż już od tak dawna zapowiadany atak zimy przyjdzie jak snieg nie spadnie może być nieciekawie bo niezłe przymrozki zapowiadają a pola odsłonięte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak zawsze pryskam niebieskimi szczelinowymi rozpylaczami lechlera a teraz chciałbym prysnąć RSM32 ze 150 l na ha takim kropelkowym rozpylaczem i kryza 1,2 to jakie musze mieć ciśnienie? dodam że tymi niebieskimi wychodzi mi 200l na ha

 

 

 

a tutaj jak obliczyć wydatek http://www.agrojet.pl/porady/uprawy-polowe-1/plynne-nawozenie/kalibracja-opryskiwacza

sam to przerabiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...