Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja też jeszcze sie wstrzymałem od wysiewu nawozów pod zboża,

zapowiadaja jeszcze zime i mróz do -10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusowe temperatury to normalka w tym okresie i sama temperatura szkody nie powinna wyrządzić ale gorsza sprawa to to że ma być wiatr i to on może zrobic spustoszenie jak w zeszłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś Lancet plus bo mam fiołka sporo myślałem o Huzarze ale jest na niego średnio wrażliwy czyli może nie podziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu tego straszenia mrozami z syberii i nawrotem zimy zboża na nawóz poczekają do tych mrózow i wtedy może się posieje. Na rzepak wysiane wszystko co miało być posiane czyli wieloskładnik i saletra. Myśle, że to raczej nie zaszkodzi jeśli mrozy przyjda zanim roślina zaczną pobierać składniki pokarmowe i może na kujawach i wlkp nie będzie zaraz -15 bo ile by wtedy musiało być na wschodzie? -20? Tak czy inaczej już nawozu już nie pozbieram Chyba, że by ruszyć w pole w kilka odkurzaczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosował ktoś Lancet plus bo mam fiołka sporo myślałem o Huzarze ale jest na niego średnio wrażliwy czyli może nie podziałać

 

Daruj sobie huzar. Stosowałem Lancet w zeszłym roku i bez problemu zwalczył fiołka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z powodu tego straszenia mrozami z syberii i nawrotem zimy zboża na nawóz poczekają do tych mrózow i wtedy może się posieje. Na rzepak wysiane wszystko co miało być posiane czyli wieloskładnik i saletra. Myśle, że to raczej nie zaszkodzi jeśli mrozy przyjda zanim roślina zaczną pobierać składniki pokarmowe i może na kujawach i wlkp nie będzie zaraz -15 bo ile by wtedy musiało być na wschodzie? -20? Tak czy inaczej już nawozu już nie pozbieram Chyba, że by ruszyć w pole w kilka odkurzaczy....

jaki wieloskłanik?nie zgadne yara superCAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś może wjechać z nawozem i go rozsieje źle nie zrobi bo ten nawóz przez te 4 dni nie popędzi tymi roślinami

ja jak narazie zasililem rzepak siarczanem amonu

4 dni na pewno wystarczą żeby saletra podziałała na rośniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta na pewno, tym bardziej jak nocami było po -5, w tych warunkach ( w dzień +10 a w nocy -5) to są tylko liście w kolorach tęczy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwo się rozpuściła a już gleba zamarzła i nie przemieści się głębiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z powodu tego straszenia mrozami z syberii i nawrotem zimy zboża na nawóz poczekają do tych mrózow i wtedy może się posieje. Na rzepak wysiane wszystko co miało być posiane czyli wieloskładnik i saletra. Myśle, że to raczej nie zaszkodzi jeśli mrozy przyjda zanim roślina zaczną pobierać składniki pokarmowe i może na kujawach i wlkp nie będzie zaraz -15 bo ile by wtedy musiało być na wschodzie? -20? Tak czy inaczej już nawozu już nie pozbieram Chyba, że by ruszyć w pole w kilka odkurzaczy....

jaki wieloskłanik?nie zgadne yara superCAN?

 

yyyy nie jestesmy jakos bardziej tradycjonalistyczni Polifoska 4-12-32

po 250kg, bo potasu nigdy za dużo a i troszke fosforu tez się przyda, choć mogłoby być go jeszcze mniej. Martwi natomasit mało siarki w tym nawozie, ale chyba jakos to bedzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę jeszcze do mieszanin oprysków. Chciałbym się poradzić co ze sobą można mieszać, żeby nie zaszkodziło. A mianowicie czy fungicydy można mieszać z herbicydami i regulatorami wzrostu i co z nawozami mikro i siarczanem magnezu. Jakie stosujecie mieszaniny żeby jak najmniej wjeżdżać w pole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herbicyd z regulatorem wzrostu? zasadniczo herbicydów nie powinno się mieszać z niczym może zaryzykowałbym insektycyd, ale nic poza tym, duże gospodarstwa dodają też do każdego zabiegu mocznik, ale pozostałe dodatki raczej nie mają większego sensu i nie gwarantują takiego efektu jak stosowane niezależnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można mieszać huzara paka z CCC praktykowane przeze mnie w różnych warunkach do tego szły jeszcze mikro Miedź i mangan z tym że ten mangan osłabiał mi działanie huzara co dowiedziałem się ostatnio ale i tak skuteczność chwastobójcza była zadowalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axial + Lintur + Mn+ Cu + Mg przejdzie?

Dotychczas mieszałem Lancet z wyżej wymienionymi odżywkami i nic się nie stało, ale z Axialem nigdy nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co taka mieszanka? Axial można opóźnić a z linturem nie można czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miotłę + dwuliścienne. Nie widzę sensu jeździć dwa razy, dlatego pytam czy przejdzie taka mieszanina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na monokultórę pasowało by 1l mirage +0,8 tiltu a na dobrych przedplonach 0,5 mirage+ 0,8 tiltu. Ja myślę o prochlorazie i epoksykonazolu na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że podstawa i mączniak będą królowały na wiosnę ,chyba że zrobi się sucho.Myślałem nad Flexity +Mirage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby straciło rejestrację w tym roku ,ostanie dwa lata brałem z Dalgety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile musi być w dzień stopni na plusie, aby saletra wsiąkła w glebę? 2-3 stopnie wystarczy? Jak posiałem saletrę podczas przymrozku, w dzień było 3 stopnie i gleba całkiem nie odmarzła, następnie przyszedł śnieg i zalegał tydzień, to saletra się ulotniła czy coś z niej skorzysta pszenica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...