Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

śnieżyca obecnie u mnie szaleje non stop chełm pada dość intensywnie od południa a w nocy i jutro ma się jeszcze bardziej rozpadać 30 -50 cm śniegu murowane ale może to i dobrze bo na sobotę i niedzielę po 20 mrozu nadają, ja azotu nie sialem ale ci co posiali to chyba spokojnie nie śpią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie już są zaspy po 70 cm,. takiej zimy ze 2 lata już nie widziałem , budę wraz z psem zasypało że biedaczysko wyleźć nie mógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pisałem o śnieżycy a dziś na tą chwilę to trzeba stwierdzić że trwa i wogóle nie słabnie - do wieczora ma wiać i padać, do pracy 25 km mam i nie szło dojechać zresztą cała wioska zasypana zwykły pług nie odśnieży trzeba jakiegoś ciężkiego sprzętu, zaspy takie mam na podwórku że siatka graniczna z sąsiadem jest już pod śniegiem - odnośnie rzepaku to przy zapowiadanym w przyszłym tygodniu ociepleniu spodziewam się rozlewisk i szybko w pole nie wjadę ale to u mnie na południowym wschodzie tak a jak tam reszta Polski wygląda ponoć trochę mrozi ? a jak ma to się do nawożenia które u niektórych poszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na chwile obecną czyli centralna Polska jest -1 a odczuwalna -10 bo wieje ,śniegu jest ok. 10cm zbitego .

Co do nawozu to wszystko zależy jaki był zastosowany ,tam gdzie jest dużo śniegu najlepiej spisałby się mocznik a gdzie mniej np. u mnie saletra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas duzo osob zasililo oziminy w okolicy (podkarpacie) nawet chyba wszyscy co chca osiagnac duze plony , a dzisiaj to sniezyca chyba najwieksza od 5 lat miejscami 40cm sniegu a zaspy po 1m masakra , pewnie trzeba bedzie zwiekszyc druga dawke saletry;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje ze szybko wam zleci śnieg bo może nie być co nawozić a Wiesz z jakich względów ?

Ziemia była niezamarznięta ludziska posypali azotem wegetacja rusza na całego pod sniegiem rosliny mogą się zagotować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się martwię że sporo śniegu zwiało dzisiaj Ledwo przykrywa pszenicę o rzepaku nie wspominając. To jak wegetacja ma ruszyć? wszystko zależy od regionu, ja nie panikuję, na razie azotu nie straciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie wymarznie to wymoknie, nie ma się o co martwić, aby tylko powodzi nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pogody na tvn meteo wynika że temperatura która umożliwiła by ruszenie wegetacji ma być dopiero pod koniec miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze prognozy pogody na www.twojapogoda.pl zapowiadają powtórkę w przyszły weekend ataku zimy - puki co jest to prognoza obarczona dużym prawdopodobieństwem błędu aczkolwiek zagrożenie jest a ilości śniegu są olbrzymie i jeśli nocnych przymrozków nie będzie to popłyniemy na bank...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kawałek dalej już śniegu prawie nie ma, ledwo trochę pszenicy i rzepaku przykryte. Reszta zwiana nie wiadomo gdzie. Na oranym prawie goła ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze kawałek dalej śniegu tyle że liście rzepaku są widoczne,i na oranym ziemia,zaczyna wysychać ,czy to już wiosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakieś narzędzie wskazujące jaka jest grubość pokrywy śnieżnej w danej części kraju? gdyby nie ten śnieg to u mnie nic by nie przeżyło na słońcu codziennie amplituda przekracza 20 stopni, ale faktycznie w przyszłym tygodniu mają być ostre przymrozki, więc z rzepakiem zasilonym azotem może być różnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilony czy nie zasilony padnie jak rok temu jak temperatura spadnie bez okrywy do -20. Ciekawe teorie można tu wyczytać. Niektórzy chyba pomylili saletrę amonową z wapniową sądząc że już działa ta posiana tydzień temu. Wiosną w sprzyjających warunkach ledwie widać efekty po tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 4 godziny temu u nas było -19 stopni, obecnie -10, chyba dobrze że tego śniegu trochę jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasilony czy nie zasilony padnie jak rok temu jak temperatura spadnie bez okrywy do -20. Ciekawe teorie można tu wyczytać. Niektórzy chyba pomylili saletrę amonową z wapniową sądząc że już działa ta posiana tydzień temu. Wiosną w sprzyjających warunkach ledwie widać efekty po tygodniu.
Nie działa i część już działać nie będzie bo jak śnieg śnieg stopnieje to będzie po za zasięgiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.sat24.com/pl W dzień widać na tej mapie gzie jest śnieg ale grubości odczytać nie można ,warunek niebo bezchmurne .

 

wow faktycznie pokrywa śnieżna jest widoczna, praktycznie tylko województwa opolskie i śląskie są bez pokrywy, u mnie codziennie amplituda ponad 20 stopni na słońcu, śnieg powoli już topnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie śnieg znika ,najgorsze że zaczęło strasznie wiać,a wiatr+mróz to spore problemy,dla gołego zasilonego rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasilony czy nie zasilony padnie jak rok temu jak temperatura spadnie bez okrywy do -20. Ciekawe teorie można tu wyczytać. Niektórzy chyba pomylili saletrę amonową z wapniową sądząc że już działa ta posiana tydzień temu. Wiosną w sprzyjających warunkach ledwie widać efekty po tygodniu.
Nie działa i część już działać nie będzie bo jak śnieg śnieg stopnieje to będzie po za zasięgiem

No to napisz na jakiej podstawie tak sądzisz. Poza zasięgiem czego? Wiesz co to kompleks glebowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...