Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że częśc zostanie wypłukana i rośliny z niego nie skorzystają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba sie liczyć że częśc azotu zostane wypłukana, azot azotanowy niejest wiazany przez kompleks glebowy a to połowa azotu zawartego w saletrze amonowej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , na lekkich glebach to sie zgodze , lecz na ciezszych nie powinno zmyc moga wystapic straty ale to minimalne, chyba ze sa pola z gorkami , lub spadnie bardzo bardzo duza ilosc wody w szybkim czasie , a jezeli pola sa rowne to jedyne co on bedzie wchodzil w glebsza warstwe ziemi mowie tu o azocie azotanowym , rzepak go pobierze bo ma dlugi korzen lecz z pszenica troche moze byc inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś pytałem sie znajomego czy siał już nawóz na rzepak był to marzec i ziemia była zmarznięta były jakieś tam przymrozki a mon mi odpowiedział że niestać go na sianie nawozu w takich warunkach.Ci co posiali nawozy pytają czy będą straty i chciliby usłyszeć że niema strat ale z drugiej strony przypuszczam ż nikt by nieposypał nawozu jeśliby wiedział że przez dwa tygodnie będzie jeszcze zima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 30 dni tak bedzie. taka była pogoda na 40 meczeników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do męczenników to ostatnio się sprawdza ,a co do nawozów ja spokojnie czekam do soboty niedzieli ma przymrozić i w poniedziałek będę rozlewał rsm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to już bywa w tym fachu. Klimat zmienia się na dobre coś czuje że w następnym roku nie będę się tak spieszył.

 

@korsarz bardzo mądre słowa : "nie stać mnie na sianie nawozu w takich warunkach" a ja idiota jechałem o 5 po ciemku żeby jeszcze do pracy zdążyć kurna co się dzieje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pszenicy mam około metrową zaspę, ciekawe kiedy to się roztopi aby z nawozem wjechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas rano znowu dopadało zapowiedzi są mało optymistyczne bo cały weekend ma padać a z nawozami to po świętach nie wcześniej bo pół metra śniegu bite na polu leży a o zaspach to się już nie mówi...tak to już bywa w tym fachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak te moje 300 kg saletry 100kg soli

i 170 kizerytu na ha wysiane 1 marca

Na druga dawke pojdzie jeszcze 300 saletry tylko kiedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Malkolm-Jak u Ciebie pszenica wygląda ? pleśni jeszcze niema ?

nie wiem, śnieg leży, zresztą z tydzień nie byłem, rzadzizna była i dobrze zaprawiona więc myślę że będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszła sobote wysiałem saletre pod pszenice (200kg/ha) i tez sie zastanawiam czy dobrze bo zapowiadaja powrót zimy znowu pod koniec tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Potwierdzają się nasze sobotnie ostrzeżenia przed kolejną falą śnieżyc, która przejdzie w czwartek i piątek nad południową i południowo-wschodnią Polską. Na Katowice, Kraków i Rzeszów spadnie nawet 20-30 cm śniegu.

 

Będzie powtórka z potężnych śnieżyc, które przeszły pod koniec ubiegłego tygodnia nad południową i południowo-wschodnią Polską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby tylko takiego wiatru nie było, 20 cm miękkiego puchu to nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przeważającym obszarze kraju termometry pokażą co najmniej minus 15 stopni, a na północnym wschodzie nawet minus 20 stopni, przy czym przygruntowo może być zimniej o 5 stopni. Tylko na krańcach południowych, gdzie najdłużej utrzyma się pełne zachmurzenie i opady śniegu, mróz nie powinien być większy niż minus 10 stopni.-o to prognozowana pogoda na noc z piątku na sobotę jak myślicie może to nam krzywdę zrobić? u mnie dużo śniegu więc śpię spokojnie a u was jest pokrywa ze śniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich opadach u mnie jest maks 10 cm śniegu. Zboża prawie w całości przykryte ale rzepaku sporo wystaje. Może być niewesoło. takie życie. Jak ktoś chce mieć stały i pewny dochód to niech zmieni pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sniegu 0 jak narazie -2, nie ciekawie to bedzie wygladac jak dojdzie do -15 w ten weekend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że o dobrych plonach za kilka dni będzie można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimna krew Panowie Zimna krew, bo 67 na karku nie doczekamy. W pogotowiu polisy ubezpieczeniowe, ja w przyszłym tygodniu zgłaszam pszenicę i rzepak.

Jedynie co pszenice jarą trochę już za późno siać, reszta jeszcze możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...