Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

- 11 praktycznie brak okrywy śnieżnej,jeszcze dzisiaj w nocy taki mróz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po świętach się okaże co zmarzło,co wygniło a co przetrwało.

Na to nie mamy wpływu wiec po co się stresować na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaglądaliście pod ten śnieg - jak wyglądają rośliny?

 

a na południu bez okrywy co się dzieje z rzepakiem? dużą macie dzienną amplitudę temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w nocy bylo -19 na szczescie troche sniegu jest ale teraz zaczyna coraz mocniej wiac wiatr i potenguje odczucie zimna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaglądaliście pod ten śnieg - jak wyglądają rośliny?

 

a na południu bez okrywy co się dzieje z rzepakiem? dużą macie dzienną amplitudę temperatury?

Wczoraj byłem na polu pod śniegiem 10cm widać że powstaja nowe młode listki, ziemia nie zamarznięta, azot był dany 2 marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z pola jest gorzej niż myślałem ale jeszcze jest duża nadzieja. Środki jeszcze zielone i rześkie. Pszenica przypruszona śniegiem kopać mi się nie chciało. Kurna oby przetrwać jakoś do tych Świąt ponoć później ma już być dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podkarpacie jest -18 o tej porze , ciagnie po jajkach niezle mrozem , ok 20cm sniegu jest azot dany chyba 4 marca 270kg/ha saletra i w rzepaku sa mlode listki na na stozku rzepaku zieloniutkie , w pszenicy nie jestem pewny ale tez sa nowe listki chyba takie malutenkie na srodku . dokladnie sie pszenicy nie przyjzalem bo zimno bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku u mnie temperatura dochodziła do -25 przez kilka nocy do tego wiatr i 0 śniegu. Niektóre odmiany przeżyły rzadkie były dopiero w maju sfiksowały. Jak złamiesz roślinę i nie ma w niej kryształków lodu nie jest jeszcze źle. U mnie rok temu były kryształki lodu w łodygach i stożkach. U mnie narazie utrzymuje się śnieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TERAZ JEST - 10 ŚNIEGU PRAWIE WCALE NIEWIEM CZY NIE BEDZIE POWTÓRKI Z 2012 R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lubelskim 30-40 cm sniegu i noca do -15st. 5cm zmrozonego sniegu, pod spodem sypki, rosliny niby wygladają normalnie, ziemia ze 3 cm zamarznieta, dalej błotko. Wyrwany wczoraj (wyszlo tylko 10 cm korzenia dalej sie urwal) i posadzony w wazonie dzisiaj ma środek zielony, żywy, liście troche zwiedly. I tak dużo lepiej jak w zeszłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Kobierzycach i tam można powiedzieć że nie ma śniegu. I co ciekawe ktoś nawet orał, co oznacza że nie jest tam mokro. Koło Olesna też nie ma śniegu.

 

Tak po za tym to ktoś bawił się z siarką mieloną w ochronie jako fungicyd, bo generalnie to taka siarka nie jest droga ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały off, przeczytałem Panowie przez dwa dni prawie 300 str. tego wątku. Dzięki Wam dowiedziałem się b. dużo o uprawie rzepaku. Szacunek dla Waszej wiedzy i zaangażowania. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dwie noce pod rzad po -19 . dzis mysle ze bendzie cieplej bo sie zachmurzylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 marca napisałem A nas zasypało śniegiem kur... chyba z 50cm śniegu w nocy spadło. a 22 marca przychodzą siarczyste mrozy po takich akcjach dopiero zdaje sobie sprawe jak zarabianie pięniędzy w rolnictwie jest niepewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie lód na śniegu, czy tylko puszystą i przepuszczalną warstwę śniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lód ale dopiero 2 tygodnie to pleśni nie będzie ,wcześniej śniegu nie było .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...