Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytnie co byście zrobili na moim miejscu?? Na polu z rzepakiem mam fiołka polnego i przetacznika perskiego !! Ale są one tylko w na pewnych placach nie na całym polu ,mam dośc gęsty rzepak i przykrywa te chwasty ale nie wszędzie !! Zostwaić i poczekać aż rzepak zrobi swoje i poprzykrywa je czy pryskać ALE CZYM!!! Rzepak mam już około 40 -45 cm ??? DORADŹCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj już sobie spokój jak masz duży rzepak to i tak niewiele mu już zrobisz bo być może nawet środek do liści nie dojdzie szkoda tylko kasy a tak to co ci ten fiołek zrobi a nawet nie masz go na całym polu tylko miejscami...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że CARAMBE 60 sl można stosować maxymalnie 2 razy podczas wegetacji rzepaku!! Jak pryskałem jesienią to lepiej teraz po ruszeniu rzpaku prysnąć 2 dawke czy poczekać aż urosnie wiekszy i pójdzie w kwiaty??? co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carmby nie ma sensu stosować więcej razy.

Dla tego preparatu są dwa okresy stosowania. Pierwszy zabieg ma na celu skrócenie ( około 15-20 cm), wpływa na pokrój rośliny (szyjka korzeniowa wciągnięta do ziemi, liście osadzone przy powierzchni ziemi), doskonale zwalcza jesienią sucha zgniliznę kapustnych i cylindosporiozę.

 

Wiosna to także regulator wzrostu skracający rośliny oraz fungicyd do zwalczania suchej zgnilizny kapustnych, szarej pleśni , cylindosporiozy.

Caramba istotnie redukuje wysokość roślin, wpływa na lepsze rozgałęzienie , a dzięki temu lepsze osadzanie łuszczyn. Mniejsze wyleganie i równomierne dojrzewanie. Stosujemy na początku fazy wzrostu pędu głównego , gdy rzepak ma około 30 cm wysokości. Dawka od 0,8 do 1l/ha. Biorąc pod uwagę intensywny wzrost rzepaku proponuję dawkę 1,0l/ha.

Zastosowanie jesienne nie wyklucza zastosowania wiosną.

Jedynie można zmniejszyć dawke do 0,8l/ha ze wzgledu na mniejsza presje ze strony chorób.

 

 

W fazie kwitnienia , opadania pierwszych płatków kwiatowych robimy zabieg na czerń krzyżowych , zgnilizne twardzikowa i szara pleśń. W tym przypadku w grę wchodzą inne preparaty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strobi>> czyli jak polece teraz z nurelką w następny poniedziałek to odrazu Caramba nie przeszkadza bo mój rzepka właśnie ma około 30 -40 cm a temperatura dobowa około 8 stopni !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź spokojnie. Możesz mieszać . Polecam lepsze rozwiazannie od Nurelli pod wzgledem cenowym;

1.Pyrinex 480 Ec w dawce 0,6l/ha

2.Cyperkil 25 Ec w dawce 1,2 l/ha

Masz tutaj dokładnie te same substancje, w tej samej ilości co w Nurelli w dawce 0,6 (300g chloropiryfos , 30 g cypermetryny) oraz taką samą formulację EC. To nic innego jak mieszanka fosforoorganicznego z perytroidem. Dokup sobie Solubor DF (17,5% przysfajalnego Boru) i zastosuj w dawce 2,5 kg/ha. Nie kupuj innego Boru.

Jeżeli będziesz robił to w tym tygodniu to zrób Caramba 60 SL 0,8l/ha + Pyrinex 480 Ec 0,6l/ha + Cyperkil 25 Ec 1,2 l/ha + Solubor DF 2,5 kg/ha.

Przy dawce 0,8 jezeli rzepak jest już wysoki bedzie mniejszy efekt skracający.

Jeżeli możesz wydać wiecej to zrób 1,0l/ha

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jechać jutro z galerą i nurellą czy jeszcze w lubelskim za zimno?

Jest już chowacz w naczyniach?Kto ma niech napisze.Pozdrawiam.Leszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w opolskim i naczynia obserwuje od 2 tygodni. Nie ma w naczyniach jeszcze niczego!!! Ale na roślinach są już chowacze około 2 na m2 a ,wiecej jest słodyszków!! zauważyłem także że chowacze nie zeruja jeszcze bo za zimno tylko są zwinięte w taką "kulke" nużki maja podkurczone i tak tylko leżą!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedź spokojnie. Możesz mieszać . Polecam lepsze rozwiazannie od Nurelli pod wzgledem cenowym;

1.Pyrinex 480 Ec w dawce 0,6l/ha

2.Cyperkil 25 Ec w dawce 1,2 l/ha

Masz tutaj dokładnie te same substancje, w tej samej ilości co w Nurelli w dawce 0,6 (300g chloropiryfos , 30 g cypermetryny) oraz taką samą formulację EC. To nic innego jak mieszanka fosforoorganicznego z perytroidem. Dokup sobie Solubor DF (17,5% przysfajalnego Boru) i zastosuj w dawce 2,5 kg/ha. Nie kupuj innego Boru.

Jeżeli będziesz robił to w tym tygodniu to zrób Caramba 60 SL 0,8l/ha + Pyrinex 480 Ec 0,6l/ha + Cyperkil 25 Ec 1,2 l/ha + Solubor DF 2,5 kg/ha.

Przy dawce 0,8 jezeli rzepak jest już wysoki bedzie mniejszy efekt skracający.

Jeżeli możesz wydać wiecej to zrób 1,0l/ha

pozdrawiam

 

 

przyjacielu przypadkiem nie pomyliłeś się z tym dawkowaniem cyperkilu 1,2 l to naprawde śmiertelna dawka nie tylko dla robastwa ale równiez i dla kieszeni rolnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opolskim jeszcze nie pryskałem na chowacz bo jest on w BARDZO MAŁYCH ILOŚCIACH!! na 1 m2 jest moze ze 2 chrząszcze !!! za zimno w nocy!!!! Ale w nasępny poniedziałek ruszam z NURElKĄ 0.5l , caramba 1l i do tego na kolorek solubor 5kg i miktoelementy 36ex 5 litróe PÓJDZIE DO GÓRY JAK BURZA!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pomyślcie o drugiej dawce N. Ja jutro jadę z kolejnymi 200 kg saletry na ha. A z opryskiem czekam chyba do końca tygodnia albo do następnego tygodnia nie ma sensu jak w nocy tak zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na chowacza pryskałeś już cos czy tak jak ja nic!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na chowacza pryskałeś już cos czy tak jak ja nic!!??

Nie pryskałem i jak pisałem aż się nie ociepli nie jadę. Ja jadę Nurelką więc nie mam dotatkowego powodu aby się spieszyć. Nawet jak się wkopie to i tak padnie i dużo nie podje. Najbardziej niebezpieczne są larwy brukwiaczka które żerują na pędach powodując ich silną deformację.

Z nimi jest tak. Wiosną gdy temp. w dzień przekroczy 10 st.C samice brukwiaczka podjadają liście potem mamy spadek temperatury( mamy teraz ten moment) i rozpoczynają składanie jaj do tkanek pędów gdy rzepak wytwarza pąki kwiatowe. Po upływie tygodnia(jak ciepło) wylegają się larwy i rozpoczynają żerowanie. I w tym momencie już powinno być opryskane jakąś układówką ewentyalnie gazówką. Jak się jeszcze ociepli pojawia się ch. czterozębny który padnie po zjedzeniu roślinki bo działa układówka. Czasami uda się jeszcze jednym zabiegiem załatwić pierwsze naloty słodyszka. Nurelkę zalecają stosować 10-14 dni po zauważeniu pierszych ch. brukwiaczków.

To jest skrót z folderu Dow Agro Sciences. I jak narazie od 2 lat mi się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wasza opinia w sprawie : Tydzień temy sypałem 300kg saletry i teraz w następny poniedziałek mija 2 tygoidnie . Najpierw sypnać 2 dawke czy teraz w weekend Nurellka -caramba- i 2.5kg Soluboru DF ?? CO WY NA TO??? Bo na mikro to jeszcze zawcześnie co nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takiej mieszance CLIOPHAR 0,3l + AGIL 0,4l +nawóz dolistny , który środek pierwszy wlać do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIOOTR raczej nie mieszaj. dodoaj do Clioparu wspomagacza np. Atpolanu (12 zł/ha) - chwasty maja taka wielkość jak pod koniec kwietnia ubiegłego roku. tego Agilu troszeczkę mało wypadałoby z 0,6 l/ha a mikro dolistne spokojnie np. do I zabiegu dodaj mikro a do drugiego siarczan magnezu i coś na robaczki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powidzcie w czy mieszanie Siarczanu Magnezu i Boru jest dobre!!??? Czy lepiej osobno ?? Bo Bor z Mikroelementami to wiadomo, że rzepak to lubi?? A co do łaczenia boru z MgSo?????? Bo ponoć jest NIEWSKAZANE bo wchałania sie tylko jedno w połaczeniu albo to albo to ??? Co wy na to????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie masz rację w przypadku wiekszej koncentracji Mg w roztworze wchłonie się raczej tylko magnez a nie bor.

Ja mieszam bor (Foliarel) z mocznikiem + 5 l Wuxal Top N.

Na innym kawałku będę dodawał 2*2l Plonvit Z zamiast Wuxalu

Zobaczymy co lepiej podziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziś gadałem z gościem na temat rzepaku powiedział mi taką rzecz mianowicie że niektórzy w jego rejonie pryskają rzepak "niebieską nurellą" oczy mi wylazły -Pytam czym? a on -No wiesz Bi 58 Podobno rewelacja. Ciekawe jak to działa i jak długo Wiadomo Mocny środek spora karencja. Co myślicie w tym temacie Może też znacie takich magików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj siałem 2 dawke saletry Ale musze zrobić oprysk na chowacza i słodyszka !!! Czy nie za szybko żeby dawać do nurellki mikro +bor+siarczan+MgS ???? Czy samą nurellą a za tydzien oprysk ODŻYWCZY?????? CO SĄDZICIE ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...